Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Valóban igaz hogy fogyni az...

Valóban igaz hogy fogyni az ember az étrendjétől fog és nem a mozgástól?

Figyelt kérdés
ugy hallottam ez igyvan és a mozgás csak kaloriát segit égetni attol fogyni nem fogunk hanem az étrendtől lesz változás. Nos?
2013. aug. 24. 13:49
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Ez szerintem attól is függ, hogy mekkora változás lesz az étrendedben. Ha előtte csupa zsíros, egészségtelen kaját ettél, és abból is rengeteget, viszont áttérsz az egészséges, sokszor de keveset elven működő étkezésre, akkor tuti, hogy fogyni fogsz, mozgás nélkül is...
2013. aug. 24. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
igen eddig ugy volt az utobbi 1-2 honapba főleg.. meg régebben is, köszi a választ :)
2013. aug. 24. 13:59
 3/23 anonim ***** válasza:
76%
Állítólag az étrend 80%-ban játszik közre, míg a mozgás 20%-ban, de nem tudom pontosan, sajnos mindenhol mást olvasok, láttam már 60/40 arányt is. Saját tapasztalatom alapján azért fontos a sport, jó közérzetért, kinézetért, és az állóképesség fenntartásáért. Én jobb ütemben fogyok, ha sportolok, pedig nem viszem túlzásba, csak néha (kb. kétnaponta) elmegyek kerékpározni, annyit, amennyi jólesik, mégis sokat számít.
2013. aug. 24. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos igen.

Egyetlen kilót sem fogytam az elmúlt 2 hónapban, pedig hetente 4-5-ször két órát töltök az edzőteremben aerob mozgással. :(

Csak azelőtt fogytam le pár kilót, mikor diétáztam, pedig akkoriban kevesebbet mozogtam. Heti 4-5 alkalommal csak egy óra aerob volt.

2013. aug. 24. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
62%

Első vagyok.

Tapasztalatból mondtam amit mondtam.

Régen csupa zsíros felesleges, és egészségtelen kaját ettem. krumpli, liszt, pékáruk, tejtermékek, zsíros húsok. Most már oda figyelek, hogy kevesebbet, és egészségesebben egyek és 2 év alatt 30 kg-t fogytam úgy, hogy 2 hetente 1x járok el teniszezni. Ami semmi mozgásnak számít kb. Munkámban többet mozgok.

2013. aug. 24. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
62%

Az étrend számít többet, de a mozgás is hozzájárul. De pusztán a mozgás is hozhat fogyást, hiszen erőteljes kalóriadeficitet tud okozni változatlan étkezés mellett és kevés test tud fittyet hányni az energiamegmaradás törvényének, persze ez nem ilyen egyszerű, de akkor is, nehéz sokkal több kalóriát égetni fogyás nélkül, mint amit beviszünk, azt hiszem :D


Én speciel nem tudok fogyni mozgás nélkül, mert nem tudok keveset enni. De egyébként is kell mozogni, izmot fejleszteni, hozzájárul az egészséghez :)

Szerintem mindkét téren meg kell tennünk, ami tőlünk telik, s meglátjuk, mi történik.

2013. aug. 24. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 WikcsyhhWokOsztTső válasza:
62%

Szerintem 50-50 arányban fontos a mozgás és az étkezés is!

Az egészséges, mértékletes táplálkozással szépen lassan lemegy rólad a zsír, a mozgás pedig azért kell, hogy utána izmot építs és szép, formás alakod legyen! :)

A kettő együtt igazán hatásos!

2013. aug. 24. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
Ha kevesebbet eszel és azt lemozgod fogyni fogsz ennyi.
2013. aug. 24. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

-20 kg/10 honapnal tartok, csak sporttal, sot valoszinuleg meg tobbet is eszek, mint egy eve, edesseget is...;)

15 eve kb 10 kgot fogytam csak sporttal, pedig akkor nem is kellett volna, akkor is osszeettem mindent, de nem tudtam visszahizni...


szoval etrendvaltas nelkul is lehet fogyni, mas kerdes, hogy szenhidrat csokkentes mellett talan gyorsabban fogyhat az ember, de velemenyem szerint, olyan etrenddel celszeru fogyni, amit a fogyokura utan is tartani fog az ember

2013. aug. 24. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

Az étrend mérvadó fogyásnál.


Egyébként.. tök mindegy milyen arányban számítanak.


CSAK egészségesen van értelme enni (legalább túlnyomórészt) és CSAK értelmes edzést érdemes csinálni, de legalábbis mindenképpen rendszeresen edz az ember. Aki nem így csinálja, arról bárki elmondhatja, hogy nem jól csinál valamit. És itt most nem arról van szó, hogy én sok divatos mozgást rossznak tekintek, itt arról van szó, hogy valamit mozogni mindenképpen kell (aztán jön a kérdés, hogy mit). Edzés nélkül az élet üres.. és betegségeknek teremt helyet idővel a mozgáshiány. Ha lehet is fogyni edzés nélkül, nem érdemes..

2013. aug. 24. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!