Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Diéta alatt ehetek-e kenyeret...

Diéta alatt ehetek-e kenyeret vagy sem?

Figyelt kérdés

Többen is írják, hogy kenyeret ne egyen az ember, viszont olvastam azt is, hogy a szénhidrát kizárása abszolút nem jó megoldás... na most akkor mi legyen? Továbbá mi a helyzet a tésztákkal?


Előre is köszönöm!


2013. aug. 25. 22:34
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
90%
Fehér lisztet ne egyél. Nem csak a kenyér szénhidrátforrás.
2013. aug. 25. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
59%
A fogyás kalória alapján történik. Ha belefér a deficitbe a kenyér, akkor miért ne?
2013. aug. 25. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Ha eszel zöldséget, akkor nem zárod ki a szénhidrátot... S ez nagyon, nagyon sok ételre igaz...

CSAK hússal, zsírral, tojással, s még 1-2 dologgal tudod megoldani, hogy szinte semmi szénhidrátot ne vigyél be, no meg rostot sem, s az nagyon egészségtelen...


Nem kevesen jöttek arra a gondolatra, hogy a kenyeret és a tésztát egész életükre kizárják s köszönik, jól vannak. Sokkal tápanyagdúsabb a táplálkozás nélkülük, a glutén taglalásába most nem megyek bele.

2013. aug. 25. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mértékkel lehet enni, de nem ajánlott. Meg persze nem mindegy milyen kenyér. Teljesen nem szabad kizárni a szénhidrátot, de nemcsak a kenyérben van szénhidrát, azt kell megválogatni, hogy miből viszed be a megfelelő szénhidrát mennyiséget. De ha eszel mégis kenyeret, szerintem reggelire vagy délelőtt érdemes! Szerintem mértékkel tésztát is ehetsz, de nem hasznos a szervezetnek. Attól is függ egyébként, hogy miért diétázol!
2013. aug. 25. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Javaslom, hogy egyél rozs/tk kenyeret mondjuk reggelire, de ha kenyeret reggelizel, akkor az ebédet ne bolognai spagetti legyen, hanem husi zöldkörettel mondjuk. Mértékkel bármit ehetsz, ami jól esik...
2013. aug. 25. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell megijedni a szénhidráttól. A zöldséget emiatt nem szabad elhagyni.

Számold ki a napi szénhidrátbeviteledet, ha ennek része a tk kenyér, akkor oké. A fehér lisztet kerülni kéne.


Ha 60 kiló vagy, napi 80-100 gramm szénhidrát kell.(és nem, nem minél kevesebb annál jobb)

2013. aug. 25. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Látom,te már belekezdtél! :D
2013. aug. 25. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
0%

#6: Ez így ebben a formában nem igaz, rengeteg ember él egészségesen jóval kevesebb szénhidráttal, bár valamiért nem mindenkinek passzol ez. Ügyes a test, át tud állni más energiaforrásra is, ott van pl. a zsír... De igazából nem ez a téma most s én magam is a 80-100 körül szoktam mozogni, főleg most, gyümölcsszezonban :D.

Nagyon könnyű 80-100g vagy akár jóval több szénhidrátot bevinni zöldségből, a gyümölcsről nem is beszélve. Legalábbis nekem mindig könnyen ment, egy zöldségutálónak nyilván nehéz lenne ugyanez.

2013. aug. 25. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Én napi 400 grammot tolok kábé naponta a csoffadt kis 63 kilós testemmel :D De hát én tömegelek.

Persze, el lehet élni annyival, nem mondtam, hogy nem.

Csak diéta alatt is érdemes emberi körülményeket megteremteni, hogy ne drasztikusan és ne izomból fogyjál :)

o23r: benéztem kicsit, hogy mire is számítsak. :D

2013. aug. 25. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
79%

Látom le lettem pontozva! Miért??

Talán egyen fehér kenyeret?? Egyen??? Vagy esetleg csak a kenyér tertalmaz szénhidrátot?? Hmm??

Állatok!

OrizaTriznyáák: :D

2013. aug. 25. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!