Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Imádok enni, főzni, ez a...

Imádok enni, főzni, ez a hobbim, de ugyanakkor le kéne adnom egy keveset. Milyen kevésbé hízlaló, de finom ételeket ismertek?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretem az ízes, gazdag kajákat. Mostanában már próbáltam mérsékelni az adagokat, de fogyni is szeretnék. Tulajdonképpen nem vagyok annyira kövér, de van rajtam felesleg (160 cm/66 kg). 5 kg-t szeretnék kezdetben leadni, de nem valami drasztikus diétával. Arra gondoltam, hogy ha kapnék egy-két jó receptet, ötletet olyan ételekről, amik nem tartalmaznak sok kalóriát, mégis laktatóak, megpróbálnám kicsit megváltoztatni az étrendemet, mert felszedtem az utóbbi hónapokban kicsit, és a közérzetem sem olyan jó..
2013. aug. 29. 17:11
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Hús és zöldségek(kivétel a kukorica, borsó, stb, nézz utánuk, néhánynak nagyon magas a szénhidráttartalma).

Lehet finomat enni diétásan is, pl. ha sütsz, nem raksz alá olajat, csak vízben megpárolod, majd megpirítod(értelemszerűen ha le akar égni, egy pici vizet még öntesz alá).

Ne főzd a zöldségeket, mert elveszik belőlük a vitamin, kifő az egész. Inkább párold, grillezd.

Nagyon sok hasznos oldal van, nézegesd a külföldi honlapokat is, nagyon érdekesek szoktak lenni!

2013. aug. 29. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A sóval viszont óvatosan, csak annyit használj, amennyit muszáj.

A csípős, pikáns dolgok állítólag fokozzák az anyagcserét.

A főzelékekhez, krémlevesekhez ne tejfölt, tejszínt használj, hanem 0,1%-os natúr joghurtot(nyilván, amiben nincs fél kiló cukor :))

Ha eszembe jut még pár tipp, írok.

2013. aug. 29. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2013. aug. 29. 17:24
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A szénhidrát erőteljes mérséklése sokaknak bejön. A zsírt nem kell kerülni, teljesen jó energia és laktató, amúgyis, ha mondjuk párolt sovány húst eszel zöldséggel, akkor hogyan lesz meg a rendes zsírbevitel? A testnek szüksége van zsírra. Zsíros húsokkal (ahol a tápanyag fele zsírból jön), sajttal és tojással már nem féltenélek, de akkor meg egy pici olaj sem lehet gond, viszont ami engem illet, gasztronómiai élményben ég és föld.


Kalóriaszegény laktató ételekben nem vagyok jó, de a levesek jutnak eszembe. Persze nem galuskával teletömve... Pár kanál zabpehely vagy rizs még mehet, ha amúgy híg zöldséglevesről van szó, ami túl szolid, bár a szénhidrátbevitelt kissé megdobja, az tény. Ez így viszonylag kevés kalória, de ahhoz képest laktat (bár ez valószínűleg emberfüggő) s elég kellemes gasztroélményt ad.

Nekem egész jól képes működni egy tál saláta valami laktatóbb cuccal rajta, én tipikusan egy csomó sült hagymát és sült cukkinit szoktam alkalmazni, de biztos van egy csomó lehetőség (magropóssal kellemes lenne még számomra). A saláta poénos és hosszantartó nass, nagy ételtömeg, a valami pedig kiegyensúlyozza a sok nedves zöldséget, ami önmagában nem lenne egy rendes étkezés, legalábbis szerintem, hiába vagyok oda a zöldségekért (bár salátát speciel csak évi párszor eszem).

Hasonló dolog a főzelék valami feltéttel. A feltét lehet apró, a főzelék adja a mennyiséget, s a kettő együtt egészen laktat. A főzelék elkészítésénél el kell dönteni, milyen étrendünk van (én nem eszem lisztet és sajton kívül tejterméket) és hogyan hozzuk össze a hedonizmust a fogyással (én mint hardcore hedonista, nem áldozok be semmit, szezámlisztes rántást használok és ha olyan a főzelék, hogy kell még bele valami, akkor kesutejfölt vagy kókusztejet, amiket sokkal jobban szeretek, mint a tejfölt vagy a tejszínt. de a sóskafőzelékemben speciel alma van).

2013. aug. 29. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ :)

Az eddigi kommentek alapján az lesz a legjobb, ha megmásítom a kedvenc receptjeimet, így talán nem is lesz a diétának diéta jellege.

2013. aug. 29. 18:38
 6/7 banderasito válasza:

Szia!


Teljeskiörlésű liszt a fehér helyett,

köles, hajdina rizs helyett

Minden ami zöld negatív kalóriás bűntetlenül eheted.

Gyümölccsre figyjel oda, a cukor tartalma miatt.

Figyelj oda a lugosításra, növényi fehérjék majd segítenek ebben.

Minden ami piros fogyaszt, ha imádod az erőset egyed nyugodtan, segíti a zsírbontást.

Kerüld a túlzott só fogyasztást.

Így első körre ennyi jutott eszembe.

2013. aug. 29. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2013. aug. 30. 08:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!