Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Étrendet keresek szálkásítás/f...

Étrendet keresek szálkásítás/fogyáshoz különleges problémákkal, segít valaki?

Figyelt kérdés

Szükségem lenne egy - legalább is vázlatos - étrendre fogyáshoz (zsírleépítés - szálkásítás).


Elvileg tisztában lennék a dologgal, ami gond, hogy veseproblémák miatt csak kevés fehérjét fogyaszthatok: 0,6-0,8 g/ testsúlykg, azaz napi 35-50 g között.


Ilyen esetben mit és mennyit egyek, hogy se a vesém ne gyulladjon be, és mégis tudjak fogyni?


Minden segítséget elöre is köszönök.


2013. szept. 4. 22:19
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem értek a veseproblémákhoz, abból indulok ki, hogy az csak a fehérje mérséklését igényli, oké? Ha valamivel még vigyázni kell, s olyat írok, ami nem jó, bocs.


Tehát, fogyás egy alacsonynak mondható fehérjebevitellel. Ilyen esetben is a szénhidrátbevitel erőteljes csökkentését javasolnám, de ebben az esetben ez törvényszerűen viszonylag magas zsírbevitellel jár... Ha ez Neked nem gond, ez egy követendő út lehet :) Az én étkezésem ilyesmi, csak az én fehérjeszintem magasabb (igyekszem 70 grammra feltornázni, ami kihívás. Nagyon könnyen be tudnám vinni a Neked szükséges mennyiséget, könnyebben, mint a 70-et). Olajos magvakat eszem, viszonylag kevés tojást és sajtot, sok zöldséget, mérsékelt mennyiségű gyümölcsöt s persze zsírt külön is, nemcsak rejtetten :). Az olajos magvak fehérjetartalma jelentős, de mivel a zsírtartalmuk még sokkal magasabb, nem kell belőlük sok. Viszont feldobnak egy csomó ételt.


Ha mégis a szénhidrátra alapozol, akkor nem tudom. Én kerülném a glutént (amit amúgy teszek) s elgondolkodnék, hogy gyümölcsöt vagy rizst egyek a sok zöldség mellé (arra azért vigyáznék, hogy a fehérjedúsabb zöldségekből ne egyek sokat)... De hogy ezek mellett ki hogyan fogy... Igencsak változó. Én nem fogynék, mert a szénhidráttól éhes leszek és sokat eszem. De nem mindenki ilyen.

2013. szept. 4. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
KÖszi, ez kezdetnek mindenképpen segít, csak abban nem vagyok biztos, hogy az aránylag sok zsir nem akadályozza-e a fogyást. De majd kipróbálom.
2013. szept. 5. 08:11
 3/4 anonim ***** válasza:

Inkább segíti. Egyenletesebben lát el energiával mint a szénhidrát, és ha a zsír anyagcseréd pörög, abból kell a testnek megoldani az energiafelhasználást, fokozottan termeli a tested a zsírok mobilizálásához szükséges enzimeket hormonokat, akkor gyorsabban megy a zsírvesztés. Kalóriadeficit mellett természetesen. Erről szól a ketogén diéta. Csak egyénenként eltérően viseljük jól a szénhidrát megvonást, de elvileg bárki megszokhatja.

30 gramm alatti szénhidrát bevitellel erős ketózist lehet elérni, de már kb 100 gramm alatt is egyre jobban érvényesül a test alkalmazkodása a zsírokból való energianyeréshez. Vigyázni kell hogy a hipoglikémiát elkerüljük az elején. Arra sem árt figyelni hogy ne boruljon fel nagyon a telítetlen zsírok aránya, azaz halolajat (tengeri halat), lenmag olajat /lenmagot is fogyasztani (ezekben van omega3). Zsírbevitel megdobására jó a mogyoróvaj, kókuszzsír. Valami orvos azért tudjon az étrendedről bármit is javaslunk itt.

2013. szept. 5. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi neked is, természetesen meg akarom majd az orvossal is beszélni, csak jobb, ha elöre tájékozódom, hogy minek van értelme.


A CH-t már jó ideje napi 100 g alatt tartom, ezzel nincs is bajom.

Csak a zsíroktól tartottam eddig, de ezek szerint nem kellene annyira.

2013. szept. 5. 17:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!