Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A gyümölcsök miatt nem fogytam...

A gyümölcsök miatt nem fogytam? Nektek hátráltatják a gyümölcsök a fogyást?

Figyelt kérdés

Alapvetően kalóriaszámolásos diétát folytatom.

Tavaly leadtam 12 kilót januártól, és az idén is januártól számitva 8 kilót.

Mind a két évben úgy kb. júliusban megtorpant a fogyásom, pedig úgy gondoltam, hogy még jobban fogok fogyni, mivel mondjuk a reggelim, uzsim, vagy vacsorám lecseréltem gyümölcsre, javarészt dinnyére.

kalóriakeretet nem léptem túl, szóval nem zabáltam tonnaszám.

mégse fogytam, csak ment felfelé a mérleg, 2,5 kilót.

most, hogy abbahagytam a gyümölcsevést, már leszaladt 3 kiló.

a helyzet azért érthetetlen, mivel relativ elég sok ch-t eszem, és nem a húst váltottam le gyümölcsre, hanem a kenyeret.

létezik, hogy a gyümölcs ennyire befolyásolja a fogyást?

pedig azért egyáltalán nem ettem túl belőle magam.



2013. szept. 5. 12:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
5%
A gyümölcs telis tele van cukorral. Hízol tőlük, mint a disznó, már elnézést a kifejezésért, csak szemléltetni próbálom a dolog drasztikusságát. Főleg ha este eszel gyümölcsöt, csak jól el fogsz hízni. Még a kenyérrel is jobban jártál volna.
2013. szept. 5. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
12%
A gyümölcs szinte csak cukor, még jó, hogy nem fogysz tőle.
2013. szept. 5. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
76%

Én rengeteg gyümölcsöt eszem, de nem hátráltatta.

A gyümölcs egészséges, nem is értem ezt az új marhaságot, hogy nem szabad enni.


Persze kalória, bele kell számolni azt is a keretbe!

2013. szept. 5. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
19%
gyümölcs = gyümölcscukor , olyan, mint bármely más cukor, kanálszámra.
2013. szept. 5. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

hát hidd el, eddig én sem gondoltam volna...de két év tapasztalata után, sajnos azt a következtetést kell levonnom, hogy tényleg jobban járok, ha eszem egy jó kis szendvicset, mint helyette mondjuk dinnyét.

amúgy, ahogy irtam is, nem léptem túl a kalóriahatárt.

mindenesetre elég érdekes helyzet.

2013. szept. 5. 13:42
 6/13 anonim ***** válasza:
67%
Hát, ez valóban elég érdekes akkor neked. :S
2013. szept. 5. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
83%

Baromság szerintem. Ha nem estére tömöd meg magad banánnal vagy sárgadinnyével, akkor a gyümölcs nem okozhat ilyen gondokat. Persze a többi étkezésnek is rendben kell lennie.


Igen, a gyümölcsben van gyümölcscukor, csakhogy az ember mindenevő, nehogy már kitaláljátok, hogy a gyümölcs káros meg hizlal meg fujj, de rossz. Sok benne a rost, így máris 20x többet ér, mint egy szendvics.


Hamarabb leszel éhes gyümölcsevés után és ennyi.


Amikor nem ettem gyümölcsöt, nehezen fogytam. Most minden nap eszek mértékkel (akár banánt is) és fogyok zsírból, persze mellé edzek is.

2013. szept. 5. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
52%

Ez engem is érdekel. Terveztem, hogy tesztelem, van elég gyümölcsfánk, de nekem nem megy a sok gyümölcs evése, napi 1-2 körte a max, amit be tudok nyomni (bezzeg dinnyéből 2 kiló is megy, kiváltva egy főétkezést). Viszont mindennap szükségem van gyümölcsre, télen-nyáron, kell és kész. Sosem fogom rossznak tartani, a gyümölcsben levő cukor energia, amit le kell mozogni és akkor nem gond.

De jobban szeretem, ha alacsonyan van a szénhidrátbevitelem, valahogy az az érzésem, nálam az a kulcs a fogyáshoz, mindenesetre akkor kezdtem fogyni, amikor levittem.

2013. szept. 5. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Én vegán vagyok, szóval alapjáraton csak zöldséget, gyümölcsöt, hüvelyes gabonát fogyasztok, plusz gombát, és az életmódváltásom első hónapjaiban csak úgy szaladtak le rólam a kilók, pedig 1700 kalóriát ettem. Azóta ezt emelnem kellett 2400-2500 kalóriára, hogy ne fogyjak el, pedig 160 cm vagyok és 44 kg, drasztikusan sokat pedig nem mozgok, szóval cáfolnék, kérem szépen, pedig kifejezetten hízásra hajlamos vagyok:D nyáron volt, hogy két kisebb sárgadinnyét is megettem egy nap, télen naponta minimum 5 alma vagy narancs lemegy, ennek ellenére még sosem voltam ennyire vékony és energikus.

Amitől én híztam régebben: tejtermékek, instant ételek(leves, kávé), rostszegény táplálkozás, kevés folyadék, édesítőszeres üdítők(volt, hogy 1 liter zero kólát megittam egy nap), nátrium-glutamát tartalmú ételek(gyakorlatilag mindenben van. ez egy ízfokozó, rabbá tesz, intenzívebbé teszi az ízeket, és hát kutatások, és a tapasztalataim szerint hizlalnak is. pl a leveskockában is van, meghát minden istant cuccban.)

Szerintem más lehet itt a hiba.

2013. szept. 5. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
95%

Komolyan, valaki mutasson már nekem EGY olyan embert, aki attól hízott el, mint egy disznó, mert gyümölcsöt evett. Nem tudom, ezt ki találta ki, de a sok hozzáértő meg két pofára falja ezeket a marhaságokat.

Én 3-4 hónap alatt lefogytam 15 kilót, úgy, hogy rengeteg gyümölcsöt ettem, többet, mint zöldséget. A gyümi egészséges, sok benne a rost, és erősen kétlem, hogy annyi cukorral lenne tele, amitől disznómódra el lehetne hízni.

Persze akinek annyi esze van, az egyen helyette kenyeret, mert az nyilván jobb.

2013. szept. 5. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!