Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A krumpli miért nem zöldség?

A krumpli miért nem zöldség?

Figyelt kérdés
2013. szept. 6. 22:53
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Nyugodtan tekinthető zöldségnek, a zöldségesnél árulják, és határozottan nem gyümölcs. :)

2013. szept. 6. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A diétákban mégsem a zöldségek közé sorolják (pl. 90 napos vagy paleo).
2013. szept. 6. 23:20
 3/9 anonim ***** válasza:
24%

Mert sok benne a keményítő, és pl. hússal együtt elég durván segít a hízásban. Pláne a sültkrumpli. :)

Szóval igen, ha diétázni akarsz, akkor jobb a krumplit hanyagolni.

2013. szept. 6. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

De akkor mégiscsak más, mint a többi zöldség. Akkor viszont miért lett mégis közéjük sorolva?


Mondjuk én sem tudom, hova máshova lehetett volna sorolni...

2013. szept. 6. 23:24
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
hát gondolom, azért számít zöldségnek, mert ugyanúgy termesztik, terem a földben, mint a zöldség. nem állat, tehát nem hús, nem is feldolgozott alapállapotban, egy növény, ami terem. viszont ja,hízlal, de erre gyümölcsök is képesek, a banán se épp fogyókúrás.
2013. szept. 7. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

90napos diéta meg a paleo amúgy is hülyeség.

Egyébként ha jó alakot szeretnél és nem löttyedten vékony lenni akkor a krumpli egy jó választás lehet izomtömeg növelésekor mert olcsó.

2013. szept. 7. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A paleo meg a 90 napos egyformán hülyeség.


A krumpli zöldség, és semmivel sem rosszabb vagy jobb, mint sok más zöldségféle.


Csak néhány példa (100 g-ra):


krumpli 80 kcal

zöldborsó 81 kcal

édeskrumpli 86 kcal

banán 89 kcal

2013. szept. 7. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A 6. és 7. válaszon kívül a többi mind hülyeséget ír. Az igaz, hogy a sültkrumplitól könnyű hízni, de az nem a krumpli miatt van, hanem mert olajban tocsog. A krumplival nagyon jól lehet fogyni, mert nagy a víztartalma így a térfogata és eléggé laktató. Ne süsd ki aljban, hanem főzd meg, vagy dobd be félbevágva a sütőbe egy csepp olivaolajjal megkenve, hogy ne száradjon ki és kész a fogyókúrás kaja. Én nem tudnék elég krumplit enni ahhoz, hogy hízzak, kivéve ha kisütném a fritőzben (amim nincs).
2013. szept. 7. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
szerintem edd nyersen
2013. szept. 7. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!