Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Nem szeretném feladni, de...

Nem szeretném feladni, de most nem tudom mit tegyek?!

Figyelt kérdés

Eddig olyan jól ment a diétám, június eleje óta fogytam 11 kg-t. Mozogtam itthon és nem ettem lisztes, cukros, tésztás, krumplis és hasonló dolgokat.

Tudom elég hülyén hangzik a problémám, de eddig a tudatomban volt, hogy pl. egy szelet kenyér az a szervezetemnek méreg, vagy egy cukros üdítő, stb. Rájuk sem bírtam nézni. Most sem különösebben, de ÉRZEM, hogy a tudatom valamiért kezd "visszaváltozni" és "kezd belőlem kimenni az az érzés, gondolat, hogy pl. ezek az ételek egészségtelenek" lennének...


Emiatt pár napja ahol dolgozom nem bírom ki, egyszerűen képtelen vagyok megállni, hogy ne egyek a csokis croissantból és ne igyak a cukrozott kakaóból. Imádom őket. :( Eddig megálltam, de most képtelen vagyok rá, mert valamiért kezd megszűnni bennem ez a "fejben dől el" dolog.


Ilyenkor mit kellene tennem? Próbálok újra sokat olvasgatni a témában, motiváló írásokat és képeket nézegetni, ahogyan az elején tettem. De nem érzem most azt, mint az elején. Most nem érzem semmit. Pontosabban újra utálatot és undort SZERETNÉK ÉREZNI az ilyen ételek iránt, hogy ne egyem meg őket. Miért "megy ki belőlem ez az érzés"? Pedig eddig így sikerült...

Ui.: Nem éheztem, mert pl. húsból és zöldségből is sokat ettem, vagy egyéb egészségesből. Vagy esetleg "megcsömörlöttem" volna ezektől a kajáktól? :(


Mit tegyek? Járt már valaki ilyen cipőben?

Ja... még 30 kg van hátra, szóval bőven van zsír... Lefogom adni, mert le kell adnom! De most nem tudom hogyan mit kellene tennem. :(



2013. szept. 12. 01:59
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
87%

A baj az, hogy "letiltottál" egyes élelmiszereket és ezek hiányoznak a szervezetednek. Ugyanis az nem iagz, hogy mindenféle szénhidrát rossz, SÖT a szervezetnek igencsak nagy szüksége van rájuk.

Meg a bármilyen "diéta" is értelmetlen, mert amikor abbahagyod, egyböl visszaáll a szervezeted, és elkezd raktározni ész nélkül.


Az, hogy nem éheztél, szép, de ettöl a szervezeted még éhezik, ha nem kapja meg a MEGFELELÖ tápanyagokat.


Keresd meg a kalóriabázis.hu oldalát, ott a fórumrészben olvashatsz erröl is, meg arról is, hogy miért job a legtöbb "sikeres" diéta után vissza sokkal több, illetve miért áll meg a fogyás sok esetben.

Ezen kivül kérdezetsz is bármit az ottaniaktól rengeteg segítséget kaphatsz.

2013. szept. 12. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

Nagyon nagy hülyeség volt valamit is kitiltani az étrendedből. Főleg úgy hogy 40 kg-t akarsz fogyni. Szerintem fogytál volna simán ha csak a mennyiségen változtatsz főleg az elején. Ne haragudj meg de ilyeneket gondolni hogy 1 szelet kenyér méreg, hát akkor egy korty sav az vitamin?

Nem osztani akarlak de láthatod , hogy kitiltani semmit nem lehet. Egyrészt azért mert hónapokig, évekig nem lehet tartani, másrészt azért mert ha lefogysz, utána olyan elvonási tüneteid, falásrohamaid lesznek, hogy nem bírsz leállni, ahogy neked is vannak. Én a kalória számolás híve vagyok. Számolok a kalóriabázison, és mikor kívánom a csokit akkor bizony úgy csinálom hogy beleférjen. Én 1600 kalóriát eszem egy nap, nagyjából úgy osztom szét hogy a 3 főétkezés 500 -500-500 kalória és van mikor kicsit csúszok akkor arra ott a +100 kalória. Na szóval reggelire nekem az 500 ba belefér egy csokis kroaszán ( 300 kalória) és 2 dl kakaó.( kb 132) és még nem értem el az 500 kalóriát. Fogyok normálisan és nincs bezabálás. Természetesen nem minden nap ezt eszem hanem amit épp megkívánok.

Írod még hogy húsból és zöldségből is sokat ettél. Én is próbálkoztam ezzel, de egyszerűen a 4. nap hánytam a sok hústól. Sokan írják hogy ha valaki megteheti csak az enne, de hiába tehetem meg ha már undorodom tőle. Nekem az kell hogy mindent ehessek. Az nagy átlagnak is. Szóval menj fel erre a honlapra, írd be az adataid ott kiszámolják az alapjárat kalóriádat, na ez alá nem menj, ennyi kell a létezésedhez. Én pont ennyit eszem. Szóval most nehogy elrontsd azzal hogy valami irreálisan kicsi kalóriára váltasz mert ugyanoda jutsz mint most. Szóval csak okosan, és vedd figyelembe a szervezeted , mit kíván, hogy kíván, mi a jó neki. Pl nekem nem volt jó a napi 5 étkezés, jobb a 3.De viszont nem jó nekem az étkezés kihagyása sem vagy ha nem viszem be az 500 kalóriát reggelire később rosszabbul járok mert kön a zaba roham.Szóval figyeld mit akar a tested.

2013. szept. 12. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
ma 08:17-es: az elsö vagyok, ezek szerint igencsak hasonló a véleményünk.
2013. szept. 12. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Igen első én is így gondolom ahogy te, és nem értem azokat az embereket akik megpróbálnak valamit kitiltani. Ha az ember megfogadná amiket itt írkálnak hogy ki kell tiltani a kenyeret, tésztát, édességet, tejterméket, néhol még a napi 2 barack és a répa is tiltólistás, akkor nem ehetnénk semmit. Valószínű ezért fogynak vele.Csak a későbbi zabarohamot felejtik el. Én úgy fogyok hogy jól érzem magam. És nem okoz lelkiismereti válságot hogy reggel megettem egy kinder pingut.
2013. szept. 12. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

1# és 2#

Ez nem bármilyen diéta, a mondandóm legelején rosszul fogalmazhattam. Én ezt életmódváltásnak tekintem, amikor is elhagyom a lisztet, cukrot, krumplit és ebből készült dolgokat. Szénhidrátot igenis fogyasztok, hiszen a zöldségben is van valamilyen szintű szénhidrát és ha csinálok rántottát, teszek alá kis olivaolajat és abban is van. Szoktam enni puffasztott búzát, abban is van.

A kaloriabazis.hu-t ismerem, regisztrálva is vagyok rá. Én nem a kalóriaszámolgatás híve vagyok, mert akkor megehetnék egy nap 10 tábla csokit, meg lenne a kalória egy napra, de azzal milyen tápanyagot vinnék be? Semmit... Én inkább azt gondolom, hogy az általam említett dolgokat igenis ki kell iktatni az étrendből, mert a finomított cukor és liszt soha nem volt az ember alapvető tápláléka és most sem kellene, hogy az legyen.


És megértenélek benneteket, ha pl. a húst iktattam volna ki, de nem... És NINCSENEK falási rohamaim, mert még egyszer mondom, hogy jól lakok mindig! Teljes mértékben!! A csokis croissant nálam nem falási roham, mert nem vagyok közben éhes, csak az ízére vágyom, mert tudom hogy milyen finom.


Köszönöm szépen a válaszaitokat, de mindketten (így idáig minden komment) a kalóriaszámlálós módszerről szól én pedig bár fent vagyok a kaloriabazison és néha kíváncsiságból be is írkálom az elfogyasztott kajáimat, inkább a TÖBBI LEFOGYNI VÁGYÓ kérnék tanácsot! De köszi tényleg nektek is, csak én ezzel nem sokra megyek, mert nem veletek értek egyet.

2013. szept. 12. 16:02
 6/21 anonim ***** válasza:
Igen 4-es lehet így is. Csak tudod azért szokták kerülni az édességeket,cukrozott lisztes dolgokat,mert nem csak a kiló a lényeg sőt nem is az ,sokkal inkább,hogy hogy nézel ki pl van-e narancsbőröd,mert nyilván az nem szűnik meg csak a rendszeres mozgástól,ha a kaja rossz minőségű. Meg persze az egészségnek sem árt ezeket kerülni.
2013. szept. 12. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
* Az egészséged szempontjából sem árt ezeket a kajákat elkerülni.
2013. szept. 12. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

6#

Igen kedves válaszoló, így gondolom én is. És még azt is hozzátenném, hogy pl. van aki (pl. én is) próbálom megelőzni ezzel a cukorbetegség kialakulását is.

2013. szept. 12. 17:14
 9/21 Mi közöd Tőle ***** válasza:

Próbálj meg az egészséges kajákból "jobban lakni". Egyél belőlük többet. Húsból egyél zsírosakat is, azok jobban laktatnak. Egyél sok tojást. Ha telítettnek érzed magad és ezt az egészséges ételekkel érted el, akkor JELENTŐSEN fog csökkenni a káros ételek utáni vágyad. Azt már simán akaraterővel kordában kell tartanod. A lényeg, hogy nyugodtan edd tele magad, mert úgy jó az embernek.


Azt meg el ne hidd, hogy szüksége van az embernek a croissantbol a szénhidrátra, ahogy egy ember irta... Kitartás a maradék kilókhoz :)

2013. szept. 12. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

4 vagyok.

Egy kicsit félreértettetek.

Én nem a csokis kroaszán zabálására bíztatok senkit. És nem is 10 tábla csoki beburkolására ahogy írtad kedves kérdező. Hiszen hiába ehetnéd meg kalória szempontjából ha utána éhes vagy, és semmi normális dolog nincs benne. Én csupán azt mondtam hogy nem jó ha valaki olyan radikálisan vált hogy mindent kihagy. Mert ha 2 hetente megeszel egy csokisat akkor az simán belefér. És a tested engem igazol, hiszen leírtad hogy nem bírsz ellen állni nekik egy két napja. És ez sajnos folytatódni fog. És azt veszed észre hogy visszaugráltak a kilók. Tudom miről beszélek. Volt egy munkatársam akik csak hús féléket és zöldséget evett pár hónapig mint te. Tényleg semmi mást. Lefogyott vagy 10 kilót. Aztán egyszer csak elkezdett hiányozni neki az átlagosnak nevezett ételek amit az ember a családjának főz. Alig evett átlag ételt pár hétig és hopp már ugráltak is vissza rá a kilók.És nem is zabált.Cska a hús-zöldségen kívül evett mást is. Szóval szerintem ha megmérted magad már is 2-3 kilód visszajött attól a pár napi kakaótól és péksütitől. Viszont én számolom a kalóriát és a tápanyagot is, mikor sokkal több kalóriát is vittem be akkor sem jött vissza és nagyon meglepődtem. Szóval szerintem az nem életmód váltás és nem egészséges táplálkozás ha bármit is kihagysz, hanem inkább egyoldalú. Ezen az oldalon csak arra biztatnak. Szerintem menj be egy könyvtárba és vegyél ki egy neves orvosnak vagy valaki olyannak a könyvét ahol normál tanácsokat adnak, és nem az egyoldalú életmódváltásnak hívott hülyeségre bíztatnak. És ha nem lenne igazam és annyira működne a módszered amit írsz akkor nem lenne kérdésed, de mégsem oké minden ha kétségbe vagy esve. Elkezdődött amit mondtam, és ez csak rosszabb lesz. Örökké nem lehet húson élni.

2013. szept. 13. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!