Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha nem sportolok, mozgok a...

Ha nem sportolok, mozgok a fogyokura mellé akkor is fogyok?

Figyelt kérdés

Valaki magyarázza már el nekem mert ugy tudom 80% étrend 20% a mozgás...

Mozogni alig van erőm foleg amiota suli van...jó néha szoktam 40-60percet biciklizni meg hétvgén de mindennap nemtudom beiktatni nincs erőm hétvégén megint elfoglalt vagyok pihenek..ezért találtam egy jó étrendet az interneten amivel 10kilot le lehet adni ez ugyvan hogy sok benne a zöldség,hús, van benne főzelék gyümölcs ezeket kell ennem...ezzel menne igy???


2013. szept. 14. 12:21
 1/3 anonim ***** válasza:

Jól tudod.. akkor minek kérdezed.


Zöldség, húsevés így nyilván lehet fogyni. De egyszerűen bolond, aki nem tesz meg mindent azért, hogy hetente párszor átmozgassa a testét. Ha 40-60 perc biciklizésre van időd, akkor heti 3-4 alkalommal 20-30 percet erősíteni is tudsz, feltételezem. És ez már megadna a legalapvetőbb mozgásmennyiséget, amire szükséged van. De akkor ne pocsékolj 40 percet tekerésre, hanem 15 perc alatt eddzed le a lábad (normális erősítő gyakorlatokkal) és még marad 25 perced ha törzsmerevítőidre, vagy a felsőtestedre.

2013. szept. 14. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Igen, az étrend is rettentő fontos.

Ha nincs időd sportolni, akkor másképp állj hozzá!

Pl. TV-t nézed, közben súlyzózz, vagy szobabicajozz, vagy ha valahová autóval, vagy tömegközlekedéssel mész, akkor ha jó az idő menj bicajjal, stb.

2013. szept. 14. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az étrendnek a te nemednek ,testsúlyodnak és aktivitásodnak megfelelő tápanyagmennyiséget kell tartalmaznia ahhoz hogy optimális ütemben zsírt veszíts. Ha a testsúlyodat figyeled és valami talált fogyókúrát alkalmazol akkor ez már duplán lutri hogy mi fog kisülni belőle.

Engem kifejezetten felfrissít 6-8 óra tanulás után egy kemény edzés. Az az igazság, hogy a testünk mozgásra lett kitalálva, anélkül nem lehet normálisan, egészségesen élni. Jó alakod nem akkor lesz ha elfogysz, vagy ha kevesebbet mutat a mérleg, hanem akkor hogyha kedvező irányba változik az izom / zsír aránya. Testsúlyt veszteni tehát lehet mozgás nélkül is, de jó alakot összehozni mozgás nélkül nem lehet. A jó alak meg az egészség elég nagy átfedésben van egymással.

Kicsit extrémebben fogalmazóktól hallottam már olyat hogy mozgás nélkül mi értelme tanulni ,vagy egyáltalán élni - és nagyon logikusan le lehet vezetni ezt az analógiát. Persze mindenkinek lehet olyan időszak az életében amikor kevés ideje jut erre, de heti 2-3 is sokat jelent, fogyás szempontjából is.

Az hogy mennyire gyorsan csökken a súlyod jobban függ attól mennyit eszel, de az hogy minőségileg hogy változik a tested jobban függ attól mennyit mozogsz és mit eszel.

2013. szept. 14. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!