Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A tempós, monoton gyaloglás...

A tempós, monoton gyaloglás miért fogyaszt jobban?

Figyelt kérdés

Mi történik ilyenkor a szervezetben, hogy így jobban ég a zsír, mint ha például fut valaki?

És mennyit érdemes gyalogolni? Heti 3-4-szer, vagy naponta? Reggel vagy este?

Enni lehet előtte? Vagy utána?



2008. júl. 4. 11:29
 1/9 anonim ***** válasza:
89%

Leírom, komolyan le mostmár , de többet nem.


Nos, ha gyalogolsz akkor a szervezeted izommunkát végez. Eddig stim? Igen ám, de nem végez túl megeröltető izommunkát így az enbergiát nem az izomkból vonja el, /glikogén raktárak, ezért kell éhgyomorra végezni/ hanem van ideje a szervezetednek hogy a zsírt lebontsa szépen ketonokká, zsírsavakká stb így hasznosabb, igaz kevesebb zsírt égetsz vele mint a futással, de kevésbé is gyilkolja szét az izmaidat, és kevésbé építi vissza őket /mert a futás a glikogén raktárakat jobban igénybe veszi --- > izomvisszaépülés/ Még mielőtt azt hiszed nő létredre az izom nem fontos, el kell mondjam, hogy óriásit tévedsz. Az határozza majd meg később a zsírmentes tested alakját és formáját, így elengedhetetlen, az anyagcsere gyorsasága szempontjából meg elengedhetetlen.

És a lényeg, hogy a láb be legyen kapcsolva a gyakorlatba, ezért jó még a szobabicikli is. Viszont kell a thermogenikus folyamt is, ezért az úszás nem oké, ott nem izzadsz meg úgy, és nem olyan mozgásforma. Gyaloglás és/vagy szobabicikli.


Mikor végezzük:


REggel éhgyomorra felkelés után egy órát, előtte fehérje mehet, vagy tápkieg, vagy tojás, vagy sovány turó, A TEJ AZ NEM!!,


Az egy óra után pedig egy szénhidrátot tartalmazó fehérjedús reggeli is jöhet, vitaminkészítményekkel.


A nap mely szakában végezzük?

Reggel, de lehet este is, a kaját hozzá kell lőni, és nem muszáj éhgyomorra végezni ha eszel előtte sincs baj, csak ne egyél előtte szénhidrátot, de ha eszel az sem gond.

Alacsony inzulinszintnél kell végezni.


Heti hányszor??


Heti 7x nyugodtan, napjában többször is lehet. Akkor jó hogy nem állsz meg közben, és a felénél ásítozni kezdesz, akkor tuti jól csinálod, a pulzusod optimális.


Sok sikert


KRisz

2008. júl. 4. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha úgy lenne, akkor a kutyát sétáltatók soványak lennének, a maratoni futók, meg pufik.

De valamiért fordítva van.


Nem, gyaloglással kevesebb energiát fogyasztasz és kevesebb zsírt is égetsz. Viszont edzetlen szervezet nem bírja a futás okozta terhelést.

Amit Krisz leírt az 5-10 évvel ezelőtt volt a divatos elmélet.

Mostanában az amerikai sztár edzők az intervallum kardióra esküsznek éppen.

De gondolom ez is meg fog változni.

Lényegtelen mi a divat, a negatív kalóriaegyensúly fogyaszt.

2008. júl. 4. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
60%

TE kedves előttem hozzászoló nagyon nagyon nem vagy okos? ha valamihez nem értesz akkor inkább ne írkálj ide, jobban járunk.


Amerikai sztár edzők??? igen intervallum kardióra esküsznek, és tömik egy olyan ország népét /amerika/ ahol platinalemezt lehet eldani a Silence Collection 10 db os cd sorozatból aminek az az érdekessége, hogy nincs semmi rajtuk csak üres, néma számok. Gratulálok!!


Végülis tényleg csak minden testépítő azt használja az aerob edzést, végülis csak nézz meg egy Ronnie Coleman edzővideót aztán magyarázz, vagy épp csaka magyar profikból induljunk ki. 10 évvel ezelőtt volt emélet, agyam eldobom. És talán azon is gondokozzál el, hogy a távfutók miért vékonyak, és a kutyasétáltatás az aerob edzés ugye? Gonolkozz mielőtt írsz valamit,

meg mi volt a kérdés ? nem az hogy mi a lejobb hanem hogy mitől fogyaszt jobban az aerob, hát leírtam.


Okoskodj csak tovább és intervall kardiózzál szépen talán te is amcsi sztáredző leszel, sok sikert hozzá!!


Krisz

2008. júl. 4. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Szia Krisz!

Köszönöm a választ, minden benne volt amit kérdeztem!

Az előőtem szólónak is köszi, de inkább nem fogadom meg a tanácsát!

2008. júl. 4. 17:24
 5/9 anonim ***** válasza:

Tudod Krisz annyi eszed sincs, hogy felfogd amit írtam.

Talán próbáld meg betűnként.

Ismered azt a szót, hogy irónia?

Seggfej

Nem lesz menő a dumád attól, ha kölcsönveszed Bunny kedvenc beszólását.


Csak mert én is testépítő vagyok.

És értek hozzá.

2008. júl. 7. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ki az a Bunny?


Inkább leszek seggfej, mint okoskodó aki az intervall kardióra esküszik, mert a sztáredzők neki azt mondták. És én kérek bocsánatot tőled, MR.Olimpia.

:D

2008. júl. 7. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Akkor úgy, hogy alacsony IQ-val is felfogható legyen:


gyaloglás - régi divatos elmélet

HIIT - új divatos elmélet


Ezek mind elmennek a sűllyesztőbe egymás után.


Mert nem a mozgás formája fogyaszt, hanem a kalóriabevitel, és a felhasználás egyensúlya.

2008. júl. 11. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
első leírását köszönöm, nekem baromi hasznos! :)
2013. márc. 30. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
ugyan már emberek nem azért vagyunk itt h összevesszünk min a csocsodások v mi hanem h válaszoljunk nemigaz mondjuk van válasz nah mindegy de egy csomó kérdésre a válaszadáskor az emberek csak veszekednek a dolgokon és egymást oltodatják márpedig ez az oldal nem vitafórum úgyh ha lehet legközelebb mindenki moderálja magát márha ezt mág nézi valaki. am sztem gyaloglással is simán lehet fogyni ha vki nem szeret kocogni de ha igen akk lehet kocogás séta váltogatni az állítólag jobban égeti a zsírt és igaz h ezek ilyen ojan divatok pl a hiit is de ez is az is beválik csak rendszeresen kell csinálni és hajrá XD
2016. febr. 29. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!