Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha már a...

Mit csináljak, ha már a gyerekkori elhízást sem úsztam meg?

Figyelt kérdés

Kb 180 centi és 120 kiló vagyok. Ez brutálisan sok, nem tudom hogy jutottam el idáig, és azt sem, hogy most már mit csináljak.


Sportoltam, mozogtam sokat, ennek ellenére sikerült meghíznom, majd pár éve volt egy műtétem (már akkor is túlsúlyosan, de az még nem volt olyan vészes), azóta sokkal fáradékonyabb, gyengébb vagyok, és a mozgást sem bírom.

Akkor 2 hétig nem mehettem sehova és ott elvesztettem a régi énem. Még híztam egy kicsit, és fejben már a halálomat várom.


A szüleim sem a karcsúság mintaképe, kettejük túlsúlyait összeadva kapjuk meg az én fölöslegem számát.

Kértem, hogy segítsenek, de minden hónapban kerül krémes a hűtőbe, vagy nápolyi/csoki a kamrába és lehet mondani h nem kell enni belőle, meg ilyenek, de úgy könnyebb ellenállni, ha az nincs is ott.


Lelkileg is teljesen tönkretesz, de ezt sem érti meg senki.

Mindenki csak támad, pedig nem vették észre, hogy én már megadtam magam, elvesztettem. A csatát is és az életem is.


Utálom az életem, mert a kövérség mindent tönkretesz.

És mivel ilyen fiatalon eljutottam idáig, sokkal nehezebb dolgom van lefogyni, az elért súlyt tartani esetleg később. Soha többet nem tehetem meg azt, hogy mondjuk egy buliban v születésnap alkalmából elengedjem magam, mert pillanatok alatt visszaszedem a kilókat.


Hozzáteszem, elkezdtem fogyókúrás szabályokat, diétákat betartani és mozogni amennyit bírok, de egy kis izomláznál több sosem volt. 1 dekát nem fogytam.


Inkább már meghalnék, az sokkal jobb. Úgyse nagyon vannak szeretteim, nem hiszem, hogy túl fájdalmas nyomot hagynék itt, ha meghalnék.


15/F



2013. szept. 29. 18:37
1 2
 1/18 anonim válasza:
Ne légy már ilyen depresszios csak higgy abban amit csinálsz.ha pl elkezdesz sportolni akkor nem szabad arra gondolnod hogy ugyse lesz semmi eredménye minek sportoljak.Amúgy én a másik véglet voltam csupa csont és bőr.Akárhogy próbáltam meghizni nem sikerült,lehet azért mert nem hittem benne eléggé.mások kinevettek érte hogy milyen sovány vagyok és hogy nem tudok meghizni,érdekesnek találták hogy valaki nem tud lefogyni vagy meghizni.Egy napon viszont eldöntöttem hogy változtatok és ezt komolyan gondoltam.3 éve járok kondi terembe és kb 35kgt felszedtem persze a szuleim lelki támaszaim voltak és segitettek mindenben.Azt ajánlom neked hogy kezdj el edzeni csinálj fekvőtámaszokat,hasizomgyakorlatokat és csak akkor kezd el számolni őket amikor már pokolian fáj és nem birod tovább és higgy benne hogy sikerülni fog lefogynod.
2013. szept. 29. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Na ezt az önsajnáltatást fejezd be. 15 éves vagy, ráérsz még később keseregni.


Én is voltam kövér, de lefogytam, pedig nem kicsit voltam depressziós a súlyom miatt.


Első körben olvasd el itt a Táplálkozás részt:

[link]



MINÉL KEVESEBB feldolgozott, agyonfinomított élelmiszert kell enni. Ilyenek: összes pékáru, felvágottak, kolbászok, édességek, gyorskaják, gyümölcslevek.


Ha rántott hús helyett sütőben, saját zsírjában sült csirkét eszel, már az hatalmas előrelépés. Sült krumpli meg tészta helyett főtt rizs köretnek.


Reggelire szénhidrát, estére fehérje kell.



Mozgásnak meg bőven elég a te súlyoddal, ha elmész és GYALOGOLSZ. Nem 10 percet, hanem egy órát folyamatosan. Olyan tempóban, amit sokáig tudsz tartani. Ha eleinte nem megy csak 10 perc, akkor folyamatosan növeld majd az időt.


Ezt miden nap le lehet játszani, hidd el, ha odafigyelsz az étkezésre ezzel tuti elindul a fogyás. Lényeg a rendszeresség.


HA TE nem változtatsz a helyzeteden, más nem fog.

2013. szept. 30. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Helyesbítek, a "Tápanyagforrások" részt olvasd el.
2013. szept. 30. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

70-75kg ,ha lefogysz vonzó pasi leszel :)

csak akart dolga az egész,én is sokat fogytam pár éve!;)

2013. szept. 30. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Én nem fölszedni akarok, most azt mondod ha elmegyek konditerembe akkor fölszedek egy kis izmot így még több kiló leszek... na az nekem nem kell.


Én lefogyni akarok, bármi áron.


És nem sajnáltatom önmagam, nincs lelki támaszom és megszoktam h mindennel egyedül kell küzdenem, de most fogalmam sincs mit csináljak.


Mivel önbizalmam sincs így akaratom se :(

2013. szept. 30. 15:15
 6/18 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy ez a válasz hasznos-e, de olvasd el, hátha.


Szóval...velem egy idős vagy. Én is éreztem így, pedig pár kiló felesleg volt rajtam, így talán nem csak a súlyoddal van problémád. Legalábbis, amikor lementek rólam a kilók, még mindig bizonytalan voltam (illetve vagyok) és rájöttem, több van a dologban.

Visszatérve a diétára. Nekem nagyon sokat segített a Valaha kövér voltam című műsor nézése, de tényleg. MTV honlapján és hétköznap TV-ben belenézhetsz, akár szüleiddel együtt. Én így tettem, mivel eleinte szüleim nem voltak annyira támogatóak.

Ha nem hajlandóak neked barna kenyeret venni és a többi, esetleg gyűjts egy kis zsebpénzt, csoki helyett inkább zöldséget, gyümölcsöt vegyél. Ha nem megoldható, mert nem kapsz sok zsebpénzt, akkor a vasárnapi ebédből egyél kevesebbet, kenyér helyett zöldséget, abonettet.

Viszont... NE éheztesd magad, így feljön még pár kiló. Egyél gyakran, keveset (kevesebbet). Kezd kicsi lépésekkel. Mivel nagy(obb) rajtad a túlsúly, eleinte hamarabb mennek le a kilók majd, és több. Utána fokozatosan, de látványosan. De ha edzés mellett megfelelően eszel, hiába szedsz fel izmot (eleinte úgyis zsírt égetsz), karcsúbbnak fogsz látszani, ne feledd: 1kg izom = 1kg zsír, de az izom kevesebb helyet foglal. És ha aerob mozgást végzel (bicikli kezdésnek jó, akár szobabicikli is), akkor nem izmosodol, hanem zsírt égetsz.

És igenis, ha te egy hónapon keresztül (persze több időbe telik, csak példaként írom) 90%-ban helyesen eszel és edzel, megfog látszani, és belefér egy szülinapi buli, ott sem kell a ló túlsó oldalára esni.

Én már áttértem erre az életmódra, nem hiányoznak a hamburgerek és társai, mint eleinte. Hidd el. Meg kell tenned magadért.


Sok sikert, majd írj pár sort, hogy sikerül a dolog.

2013. szept. 30. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 Mi közöd Tőle ***** válasza:

Nem könnyű a helyzet, én ennyi idősen mint te, olyan 95kg voltam, de jóval alacsonyabb, olyan 168-170 cm körül.


Egyszerű egyébként a képlet: gabonafélék, tej, krumpli, cukor az ellenségeid. Rizst módjával ehetsz talán(nincs benne glutén)


A barátaid: Húsok, tojás, zöldségek, gyümölcsök, magvak. Ezekből korlátlanul ehetsz. Az arányokat ez szemléletesen mutatja:


[link]


Ha érdekel az én legtöbb súlyom 118 kiló volt, 21 éves korom körül, 182 centihez. Utána így úgy visszamentem 112-ig, de ezzel a módszerrel az elmúlt 8 hónapban 24 kilót fogytam. Így 88 kilósan már kicsit másabb a leányzó fekvése :D

2013. szept. 30. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Nem könnyű a helyzeted, de hidd el csak elhatározás kérdése és ilyen túlsúlynál egy kis odafigyeléssel olvadnának le rólad a kilók. Arra kell gondolni, hogy minden amit megeszel, hatással van a testedre, a külsődre és ha ezt tudatosítod magadban akkor sokkal könnyebb nemet mondani a nasikra. Aztán ha beindul a fogyás és azt látod, hogy egyre kevesebbet mutat a mérleg, sz sokkal jobb érzés, mint bevágni egy krémest, vagy nápolyit vagy akármit :)

Én a nyáron ledobtam így 8 kilót (eddig), pedig soha nem gondoltam volna, hogy sikerülhet, kiskorom óta mindig vastag voltam. Nem éheztetem magam, egészségesebben táplálkozom, amit megkívánok abból eszek, csak ha olyan a kaja akkor keveset. És nincs annál jobb érzés, mint mikor a régi ruháid már lötyögnek rajtad és mindenki megjegyzi, hogy fogytál. Csak keményen el kell határozni magad és el kell kezdeni :) Utána a lelkednek is jobb lesz!

(Ha esetleg kell egy kis biztatás, vagy valami, nyugodtan írhatsz nekem privit. 23/L)

2013. okt. 1. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

"Én nem fölszedni akarok, most azt mondod ha elmegyek konditerembe akkor fölszedek egy kis izmot így még több kiló leszek... na az nekem nem kell.


Én lefogyni akarok, bármi áron."



Na, ezt a baromságot kell elfelejtened!

Nem az izomtól vagy kövér, hanem a zsírtól!

Ráadásul CSAK az izom égeti a zsírt (persze bonyolult biokémiai folyamatok által), minél izmosabb vagy, annál könnyebben adod le a hájadat.

Olvass utána! (gugli: sárga kapszula)


Szerencsés vagy, mert még csak 15 éves vagy, előtted az élet és előtted az a lehetőség, hogy most a hormonális változások miatt (tesztoszteron az egekben van ilyenkor) sokkal könnyebben tudsz izmot építeni ÉS zsírt leadni (igen, akár egyszerre is), mint 4-5 év múlva.

MOST kell elkezdened csak egy kicsit többet mozogni és jobban odafigyelni az étrendre, hajrá!

2013. nov. 5. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Előző válaszra reagálva:

Az elmélet fordítva is igaz: ha fiatalon meghízok, akkor idősebben (mondjuk 30-40 évesen) is sokkal könnyebben hízhatok meg.


A másik pedig, hogy magyarázd már el nekem, hogy a több izom hogy az anyjában égeti a zsírt?? Kapszulákkal kímélj, nem érdekelnek.


Ha mondjuk karra építek izmot, attól még nem lesz vékonyabb a lábam (csak egy példa).

Ahhoz meg túl kövér vagyok, hogy igazán komoly edzést csináljak, mert olyan izomlázam lesz tőle, hogy 2 napig mozgatni se tudom az izmaimat. Az izomláz nem azt jelenti, hogy leégett a zsír, hanem hogy a terhelést megérezték az izmok.

2013. nov. 5. 21:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!