Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Főzésmentes, diétás, de nem...

Főzésmentes, diétás, de nem koplalós étrendet tudnátok javasolni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Olyan diétás ételeket keresnék, amiket egyáltalán nem kell főzni/sütni beleértve az előkészítést, vagdalást, pucolást, házi kotyvasztást és lehetőleg készen kaphatóak tehát mindenféle bszakodás nélkül azonnal fogyaszthatóak. Tudom, elsősorban a húsokkal van probléma. Konyháról hozom magamnak a meleg kaját, amennyire lehet, diétásabbat, főleg csirke és pulykamelles cuccok, de ezekben nincs azért elég hús egy diétához na meg nem tudom miben pácolták, mennyi zsírban sütötték meg ilyenek. Kifejezetten diétás kajarendelős hely nincs a városomban, így az kilőve. Pluszban nehezítő tényező, hogy utálom a készen kapható salátaféle zöldségeket, köretként húshoz elmegy pár zöldség, pont nem az egészségesebbek jönnek be, de akkor is válogatós vagyok benne. Megeszem, ha nagyon muszáj, de kész kínszenvedés lenyomni. Ha pucolni, vagdosni, szeletelni kell, inkább nem eszek, annyira utálom az ilyet, ráadásul az íze is pocsék a többségnek, ha ennyi idő alatt nem tudtam megszokni, nem tudom hogy lehetne. Van tapasztalatom, évekig magam készítettem az ilyen diétás meg egészséges kajákat, de nem tudtam megszokni, annyira rühelltem a pepecselést, hogy idegrohamot kaptam tőle csomószor, ráadásul ehetetlenek lettek, én is csak azért nyomtam le, hogy ne vesszen kárba, mások kb rosszul lettek tőlük. Kb szívesebben megyek fogorvoshoz minthogy főzöcskéljek meg ilyenek.

Valami tippetek van, hol árulnak normális diétás készkaját, főleg sok hússal, olyan boltokban ami vidéken is van?



#diéta #főzésmentes
2013. okt. 2. 08:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
32%

[link]


így szépen beírod a barátodnak, utána írod azt is, hogy melyik városban, településen keresed, és szépen kiad neked jónéhány lehetőséget.


Mert hogy a feltett kérdésed alapján írhatunk mi neked ezer és ezer olyan lehetőséget, ahol egészséges, sőt különböző betegségekkel küszködő emberek részére (cukorbeteg, gluténérzékeny stb.) is főznek és szállítanak, ha nem tudjuk, mert még azt sem árultad el, hogy az ország melyik részében élsz, nehezen fogunk tudni segíteni!!!!!!

2013. okt. 2. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
23%

1. [link]


2. füstölt húsok, nyers zöldségek, konzerv/füstölt halak, nyers tojás.. ezeket lehet enni igazából hőkezelés nélkül is.. Valójában nincs velük baj, nagyon, nagyon nagyon ritka hogy valakinek a nyers tojástól legyen fertőzése, elhanyagolhatóan ritka.

2013. okt. 2. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

:)))))))


Ez valóban jó!!!!! Garantáltan főzésmentes, diétás, de nem koplalós.


Ne haragudj Tápi! Azért a konzervek, hasonlók nem igazán egészségesek, tele vannak tartósítószerekkel. Soha nem tartottam jó választásnak!

2013. okt. 2. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nem haragszom. Gyakorlatilag tartósítómérnök vagyok, és a Magyar Élelmiszerkönyv szerint hőkezeléssel tartósított konzervbe nem lehet tartósítószert felhasználni (són, cukron kívül).


Én szimplán ebből indultam ki, amikor eszem egy tonhal konzervet, abban nem indokolt tartósítószer jelenléte, fel sincs tüntetve, ezért ajánlottam csak. Én ezért tartom egy megtűrhető kompromisszumnak a konzerv technológiát az élelmiszeripar technológiái között, arról nem tudok nyilatkozni hogy mindettől függetlenül milyen vegyszereket tesznek bele egy konzervbe - megjegyzem, akkor illegálisan.

2013. okt. 2. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Biztos igazad van, hogy nincs, vagy legalábbis nem volna szabad, hogy legyen benne tartósítószer!

Az igazság az, hogy én akármelyik bolti kész- vagy félkész ételt veszem le a polcról, mindig érzek valami "mellékízt", ezért gondolom, hogy "valami van"! :)))


Persze amíg dolgoztam és időhiányban szenvedtem, bizony sokszor egyszerűbb volt "onnét főznöm", amióta nyugdíjaztam magam, már kizárólag "magad uram, ha szolgád nincsen" kajákat eszek! :)))

2013. okt. 2. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

1-es: Utánanéztem, a lakhelyemen nincs ilyen speciális kajaszállító, sima van, abból mindig a csirke-pulyka-hal cuccokat rendelem (roston sült vagy párolt zömmel).


2-es: füstölt halakat és húsokat szoktam enni, konzervet is (natúr tonhal pl) illetve ruszlit is, csak nem gondoltam hogy ez elég lenne, feltételeztem kell méh plusz meleg husi is, akkor ezek elegek kiegészíteni a napi 1, max 2 melegkajás husiadagomat? (Ezek ugye körettel vannak ami sajna jóval több mint a hús, fordítva jobban díjaznám) A halat, a húst szeretem nagyon, nyers hússal mondjuk nem próbálkoztam még, nyers tengeriherkentyűvel már igen.


Nyers tojást se mertem még megkockáztatni, mondjuk azt megfőzni még nekem is belefér. :)


Csak külföldi ismerőstől hallottam hogy ott már mindenféle kész kaják is vannak különféle diétázóknak, gluténmentesen, paleósak, lowcarb cuccok, édességek is, minden, idehaza a hipermarketekben ilyesmivel nem találkoztam sajnos, csak a parasztvakító "light" izékkel, gondoltam hátha mások leleményesebbek és kiszúrtak valamit, amiről lemaradtam.


Sajna az aszalt (de cukrozatlan) gyümölcsökért bolondulok még nagyon, pedig csúnyán hizlalnak (a datolya a kedvencem).

2013. okt. 2. 22:45
 7/11 anonim ***** válasza:

Igazából nem is kell minden nap húst enni, tehát az még nem baj, ha több a köret mint a hús.. amennyiben a köret jóféle, és jóllaksz vele.


Sok sikert, írnám hogy Update készételek kaphatók több boltban is de.. ezzel nem hiszem, hogy bárki is előrébb lenne.

2013. okt. 2. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

írd be a google-ba, hogy "ételfutár".

Szinte az egész országban ott vannak. Nemcsak normál kajákat főznek, de cukrosoknak, lisztérzékenyeknek, és akármilyen egyéb diétával étkező emberek részére is. Áraik kb. ugynazok, mint a normál-étkezésre készítettek.

Le tudod szedni a net-ről a heti étlapot, (2 féle menü), lehet akár csak 1-2 napra is rendelni, nemcsak egész hétre. Ott az elérhetőségük, akár telefon, akár e-mail.


Legalább ennyit tegyél meg magadért!

Vagy írd meg, hogy melyik településen élsz, dolgozol, és kikotrom én neked!

2013. okt. 3. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Hát, a köret változó, azért én a húsevést részesítem előnyben.

Utolsó: jogos, én saját város központút kerestem de igazad van, találtam vidékre szállítóst is, ami hoz a városomba is. A teletálról vagy a cityfoodról mi a vélemény? Ezeknél láttam hogy vannak spec. ételek és tápértéktartalom és kalóriaösszeg is (a helyi konyha ahol hozok, ott hírből sincs ilyen).

2013. okt. 3. 20:41
 10/11 anonim ***** válasza:

Azokat nem ismerem. A mi kisvárosunkban:

www.kiralyrobi.hu

"Ételfutár" nevű cége hordja a kajákat, keress rá, talán ott van nálatok is közelben.

2013. okt. 4. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!