Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Kb. mennyi kcal-t kellene...

Kb. mennyi kcal-t kellene fogyasztanom naponta ha 16 éves lány vagyok és 20 kg-tól meg akarok szabadulni? És milyen arányban legyen a szénhidrát/zsír/fehérje?

Figyelt kérdés
persze nem egyszerre akarok fogyni, hanem folyamatosan, És tudnátok írni szénhidrátszegény és fehérjedús ételeket? És ha tudtok, akkor hatásos zsírégető edzést? előre is köszönöm

2013. okt. 7. 17:23
 1/3 Mi közöd Tőle ***** válasza:
2013. okt. 7. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ezt nem lehet így megmondani, nem tudjuk, milyen gyors az anyagcseréd, de még azt se, hány kiló vagy és milyen magas.


A makrotápanyagok aránya bizonyos keretek közt választható, az fontos, hogy feltétlenül legyen meg a minimális mennyiségű fehérje, de hasznosabb, ha annál több, mondjuk 2 g/testsúlykg (én ezt nem tudom megcsinálni, de igyekszem felviszem 1 fölé), a minimális mennyiségű zsír (20%-ot szoktak írni, ezzel nem vagyok képben, mert sokkal többet eszem) s nyilván túl kevés kalóriát se vigyél be... S persze van sokféle tápanyag, ásványi anyag, vitamin, amiből ne legyen hiányod.

De hogy a fő energiád melyik makrotápanyag, azt megválaszthatod. Sokunknak nehéz szénhidrátdúsan fogyni, de úgy tudom, van, aki csak szénhidrátdús táplálkozással lesz energikus. Mások akkor lesznek gyöngék, álmosak és éhesek. Ki kell tapasztalni, mi passzol a testünknek.

2013. okt. 7. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
168cm és 80kg vagyok
2013. okt. 7. 22:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!