Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan fogyhatnék 30, de...

Hogyan fogyhatnék 30, de inkább 40 kg. -ot ha semmi akaraterőm nincs? Rengetegszer próbáltam már, de egyedül nem megy. Nem tudom kihez fordulhatnék.

Figyelt kérdés
15 éves vagyok, kb 171 centi és 90-100 kiló körül... Vannak barátaim, volt már kapcsolatom is de rengetegen bántanak pl. középsuliból is, nagyon sokszor megpróbáltam már belekezdeni de sosem sikerült... Anyukám nagyon kényesztet engem és a tesóimat is, szóltam már neki, hogy ne hozzon csokit meg ilyeneket de néha rámtör az éhség és megkérem hogy vegyen... Ja igen, 3 évvel ezelőtt híztam fel, azelőtt sovány voltam de a szüleim válása ilyen hatással volt rám. Valaki segítsen!
2013. okt. 9. 13:40
 1/5 anonim válasza:
94%

Akaraterő nélkül semmi sem fog sikerülni, előre szólok. Ne anyukádban keresd a hibát, persze hogy vesz a testvéreidnek csokit ha egyszer ők megtehetik hogy egyenek. Te NEM teheted meg, itt jön képbe az akarat. Hogy meg akarod-e mutatni igazán annak a sok parasztnak akik leszólnak a súlyod miatt, hogy mennyivel jobb vagy náluk. Hogy erős vagy, ha kitűzöl egy célt el tudod érni.

Kicsiben kezdd, először is ne nassolj azokból a dolgokból amiket anyukád vesz. Ha megkínál, kíméletlenül mondj nemet. Nyilván nem fogja lenyomni a torkodon a kaját. Ha meg te kéred meg, akkor csak magadra vess.

Az egyetlen ember aki miatt nem tudsz lefogyni az az, aki visszanéz rád a tükörből. Te magad.

Tűzz ki egy olyan célt, hogy lefogysz öt kilót. Ne harmincat, ne negyvenet, csak ötöt. Ezt a te súlyoddal nem nehéz elérni, szerintem két hét alatt meg is lesz az eredmény ha felemeled a feneked és kevesebbet nassolsz. Ez a siker motiválni fog abban, hogy tovább folytasd.

Ne holnap, meg ne a jövő héten kezdd el, hanem most, ebben a percben. AZONNAL. Ha szeretnéd én biztatlak végig, írj privátot. 82-ről fogytam 50-re 163 cm vagyok, mondok pár tippet/tanácsot vagy ilyesmi ha gondolod.

2013. okt. 9. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én sem szeretek akaraterőt használni a fogyáshoz, ez ellentétben áll a hedonizmusommal... Viszont egészségtudatosságom van, ami azért sokat segít, egy csomó ételt elhagytam már miatta, nem hiányoznak.

Több út is van, mozoghatsz extra sokat, bevezethetsz érdekes szabályokat, amiket poénos betartani... (Amikor meguntam, hogy naponta csokis sütizek, tartottam pár vega ketogén paleo napot, az első még vegán is volt... :D Fejlődött a kreativitásom, mit mondjak. Persze ez csak példa, van, aki nem bírná, hozzám passzolt.)

Rájöhetsz, mi miatt nyúlsz a csokihoz, mikor a tested elvan nélküle (de néha csokizni amúgyse akkora gátló tényező), mitől laksz jól... A Te súlyod már olyan, hogy én speciel igencsak megelégelném és elszántan belefognék, épp csak az élvezetes jóllakásokról nem mondanék le, mert milyen már az :) Megváltoztatnám a táplálékom összetételét, kísérleteznék, megtalálnám a saját utam...


Elméletben olyan jól megy, bár az első 10 kiló felesleg azért sikeresen elhagyott, nem teljesen értem, hogyan, úgy látszik, a szénhidrátcsökkentés és az életmódváltás jót tett.

A csokik és bolti cuccok esetében még kósza megkívánás esetén is elég, ha elolvasom az összetételt :D Szoktam csokizni, kissé sokat, de saját készítésűt eszem, ami azért jobb.


Hm de most olvasom a végét. A leírásod alapján lelki okokból ettél és híztál, nem tudom, mennyire erős Benned ez a... nem vagyok pszichológus, de ilyen ételből, hájból védő kört építettél Magad köré, ilyeneket szoktak mondani. Lelkileg nagyon keresztbe tud tenni az ember magának, annak rendbe kéne jönnie valahogy, ha még fennáll...

2013. okt. 9. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 dörgő csilla válasza:

Sehogy!

Mindenhez kell akaraterő, még a fogyáshoz is.

Pláne 30-40 kg-hoz!

2013. okt. 9. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
35%
Sehogy, akkor dagadt maradsz.
2013. okt. 9. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
nem kell 30-40kg-ot fogynod. Elsőnek sokkal kissebb cét tűzz ki magadnak és akkor lesz sikerélményed. kezdetben pl 5-6kg. És az a legfontosabb hogy ne szégyeld azt hogy ilyen vagy. És ezt egy szinten 15 éves fiu írja aki 65kg. Azoknak akik szerint ez cikizni való pedig nincs ki mind a negy kerekuk. Nekik nem biztos hogy hasonlo esetben meglenne mar maga az akaratero hogy a fogyas fele az elso lepest megtegyek. Sok sikert!
2013. okt. 10. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!