Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért mondja valaki, hogyha...

Miért mondja valaki, hogyha keveset eszem, lelassul az anyagcserém, és nem tudok fogyni?

Figyelt kérdés
én bőven 500 kcal alatt ettem, és mégis fogytam. hülyeség volt és nem ajánlom senkinek, de nem azért, mert nem lehet vele fogyni.
2008. júl. 6. 07:11
 1/4 A kérdező kommentje:
vki=mki
2008. júl. 6. 07:11
 2/4 anonim ***** válasza:
91%

Azért mert ha elgondolkozol józan paraszti ésszel akkor mi történik ha keveset eszel??


A szervezeted nagyon nagyon jól tudja, hogy milyen tápanyagot kap. Ennek okán talán az is nyilvánvaló, hogyha megvonod a tápanyagot /a diétában nem vonod meg azért eszel 8x egy nap, a keveset eszem nálam = koplalás/, tehát koplalsz, akkor a szervezted egy idő után már nem fogja "ideiglenes energiakészletkén" felhasználni a bevitt tápanyagot, hanem raktározni kezd, mert érzi, hogy hoppá nincs tápanyag, na akkor raktározunk. A diétával az a cél, hogy megadod a tápanyagokat, és rákényszeríted a testmozgás és a diéta révén a tested, hogy a bevitt tápanyagot haszálja és vegyen el úgymond egy kicsit a zsírból is, és ez a sok kicsi adja majd ki a fogyás mértékét, a zsírvesztést.


Bocs ennél dedósabban nem tudom leírni.


Viszont azért mert Te"fogytál" 500 kcal-tól az nem mérvadó, egy mert a fogyás, azaz az érdemi zsírvesztés, és a leépítem a húst a zsírpárnáim alól és marad a háj, bár vékonyabb vagyok- dolog között óriási különbségek vannak.

Az alap, a létfenntartáshoz való eneriga egy napra átlag 1800 kcal, teghát 1000 kcal-tól is veszthetsz zsírt, de ahhoz edzeni kell, súlyzós és aerob egyszerre.

Nyilván ha irodában ülsz pl egész nap és hazamész aludni akokr elég nyilvánvaló hogy elég 500 kcal is, míg ha pl fizikai melót végzel, és még edzel is heti 4x vérpisáltatóan, plussz minden reggel aerob, akkor gondolom mondanom sem kell hogy az 500 kcaltól izmot is veszítesz, sőt le is gyengülhet, és edzeni sem tudsz rendesen, vagyis tudsz, csak az nem edzés, és ott már pl 1500 kcal-tól is fogysz rendesen. Én tömegnöveléskor 5000 kcalt eszem és még akkor sem hízok pedig hízékony vagyok, nem véletlen heti 4x 1,5 óra súlyzós edzés, plussz fizikai melót végzek.


REmélem kielégitő választ adtam


sok sikert mindenhez


Krisz

2008. júl. 6. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
57%
MERT NEM TUDSZ WC-ZNI OLYAN SŰRŰN, mert nincs mit kitenni a wc-be
2008. júl. 6. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
81%
1. ha rendszeresen eszel kisebb adagokat, az emésztörendszered folyamatosan dolgozik. 2. egyenletes lesz az inzulintermelés ezáltal a vércukorszinted. 3. ha ritkán eszel akkor a vércukrod felugrik majd hirtelen leesik a szervezet ilyenkor átáll raktározásra. Ilyenkor gyenge és fáradékony vagy és rosszkedvű és hajlamos sok betegségre. 4. a test elöször az izomzatot bontja mert sok energiába kerül a fenntartása ezáltal minimumra törekszik. Amikor elért egy bizonyos határt ez kb. az az izomtömeg amit fejlődő korodig elérsz. Ezután kezdi csak a zsírt is bontani persze megfelelő mozgás melllett, ami 500kcal elég kivitelezhetetlen. Amit ezzel elérsz hogy elveszted a hasznos izomzatod nagyrészét, valamennyi zsírt mellé. A tápanyag és nyomelem hiány miatt az egész tested leépül, a böröd elveszti rugalmasságát egészséges fényét. Tehát semmi jót nem várhatsz a koplalástól.
2008. júl. 7. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!