Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám ösztönözni...

Hogyan tudnám ösztönözni magam hogy lefogyjak?

Figyelt kérdés
Több hete próbálok egy diétát végigcsinálni, de mindig abbahagyom, heti 2x boxolok, meg egyszer úszok, de 1 grammot se sikerűlt lefogynom. Valami gondolat vagy vmi ami ösztönözne egy kicsit. 16/L
2013. okt. 14. 20:30
 1/7 anonim ***** válasza:
Amikor én elkezdtem fogyni, akkor úgy álltam hozzá, hogy legalább a 20as éveimben legyek szép. Naponta futottam és 3 óránként ettem. Igen 6 után is, 8-9kor is ettem amikor éjfélkor feküdtem le. Mindig felírtam hány kcalnál járok és figyeltem, hogy kevés kenyérféle legyen és cukor. 2 hónap alatt 6 kilót fogytam így. Pár hét után már az is motivált, hogy egyre jobban ment a futás (3 percről nem nehéz fejlődni) és szépen ment le a mérleg nyelve meg a tükörben is láttam a változást. Amikor még csak 4 kilót fogytam már akkor 8 kilóra tippelték a családtagok :D
2013. okt. 14. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én 17 éves vagyok. 164 cm és most 54 kiló. Durván 2 hónap alatt hoztam össze 61 kilóról. Nekem az volt az ösztönzés, hogy apa mindig gúnyolt. És mivel könnyen (extra könnyen) striásodom így egy fél kiló plusz és már szakadt a combom belseje. És én a combomra hízok. Így van nekem 60 kilósan lapos hasam és darázsderekam, míg a combom már szanaszét van szakadva majdnem a térdemig lefele. Most már eltűnt a lila stria, aminek örülök, mert nyáron nem tudtam miatta rövid nadrágban járkálni, mert az lábam közt a megvékonyodott bőr 15 perc séta után véresre dörzsölődött. Hazaértem, é csak sírni tudtam. Na ott volt nekem a forduló pont. Eléggé drasztikusan kezdtem. Ma apa nem gúnyol inkább aggódik, hogy el fog fogyni a lánya, de amég a combom egy kicsit is összeér én nem állok le.


Pusztán nem eszek édességet. De semmit. Mert olyan szintű bűntudat alakult ki bennem ha egy gramm szénhidrátot is megeszek, hogy után arra gondolok, hogy ma akkor nem vacsorázunk, holnap nem reggelizünk. Ezt akár egy szem bonbon is kiváltja. Kenyeret csakis rozskenyeret és fél szelet max lecsúszik reggelire, de akkor pirítva. Nem iszok/eszek tejterméket. Heti 5x futok 1 órát és előtte negyed órát ugrókötelezek ami jól ismert egyik legjobb és leggyorsabb zsírégető. Persze mióta suli van már nem futok annyit, csak nem zabálom tele magam és nincs nasika és még így is rohannak le a kilók. Az a baj, hogy nálam már étkezési zavar van, de nem akarok orvoshoz fordulni amég el nem érem a célom. Én felismertem ezt de önerőmből nem tudok rajta változtatni. Napi 500 kcal-át eszek. Ha többet már szarul érzem magam. Nem vagyok éhes, de ez durván kevés, de többet az agyam nem képes elfogadni és a gyomrom is görcsbe rándul. Persze, hogy ne legyek éhes rengeteg zöldségsalátát csinálok és almát eszek mert az elég jól telít viszonylag hosszú időre. Ha édességre vágyok akkor max. rákanalazok egy kanál mézet a felszeletelt almára a tálba.


Szóval amit csinálsz, az jó, de ne csak mozogj hanem egyél egészségesen. Mert a rendszeres mozgás nem kompenzálja a rossz étkezést. Nem mondom, hogy azt csináld amit én. Sőtt, ne tedd. 1200 kcal minimum egyél. Vagy ne is számold. Csak ne egyél édességet.

2013. okt. 14. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Huhh, nagyon szépen köszönöm a válaszokat, most télleg nagyon elszántnak érzemagam :)
2013. okt. 15. 05:43
 4/7 anonim ***** válasza:

Ne konkrét diétába kezdj bele, hanem életmódváltásba.

Én kezdetnek annak idején listákat gyártottam, minden félét: GI, egyes élelmiszerek vitamintartalma, élettani hatásai, listát írtam arról, ami biztosan káros, de legalábbis gátol a fogyásban, recepteket néztem ki, "alap elveket" gyártottam stb.

Viszonylag rövid idő alatt elértem, hogy egyes élelmiszerekről nem csak hogy leszoktam, de már nem is ízlenek (édességek, bolti pékárú, tej, stb.), de pl. a kávét is igyekszem kiiktatni, pedig az a legerősebb káros szenvedélyem :S

a mozgásban az szokott motiválni, hogy pl. kiteszek egy olyan nőről háttérképet, akire hasonlítani szeretnék alkatilag, és akkor ha ránézek, eszembe jut, hogy bakker, mozogjak már, mert sosem leszek ilyen :D

2013. okt. 15. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Csak gondolj arra, hogy a kövér emberek undorítóak. Látszik rajtuk "miből" vannak. Elképzeli az ember miket meg nem esznek és milyen mennyiségek tűnnek el bennük. Engem ez motivál. Nem akarom, hogy az emberek összesúgjanak a hátam mögött, hogy mi ez zsírtömeg. Persze, bocsánat ha ezzel valakit megbántok, de ez az igazság bármennyire is fáj. Küzdeni kell ellen ;) Hajrá!!
2013. okt. 16. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek :)
2013. okt. 16. 18:24
 7/7 anonim ***** válasza:
Sehogy! Ne úgy állj neki, hogy hú most mekkora dolgot fogok véghezvinni. Egyszerűen csak hagyd ki az étrendedből a szénhidrátot, meg a cukrokat. Magyarul ne egyél bolti vackokat.
2013. nov. 2. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!