Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha leszokok a kenyérről akkor...

Ha leszokok a kenyérről akkor fogynék?

Figyelt kérdés
Sok zöldséget szoktam enni húst de ezek mellé fehér kenyeret eszem.
2013. okt. 16. 19:10
 1/10 anonim válasza:
Számunkra a földre szállt kenyér a lelki eledel.
2013. okt. 16. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Rrossz helyre tettem fel a kérdést.:)
2013. okt. 16. 19:17
 3/10 anonim ***** válasza:
de ha nem eszel kenyeret,és idővel a felét eszed annak,amit most,akkor fogyi fogsz.Ez ilyen egyszerű.
2013. okt. 16. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi hihi:)
2013. okt. 16. 19:24
 5/10 nagylzs ***** válasza:
100%

Ha leszoksz a kenyérről, de rászoksz a tésztára akkor még akár hízni is fogsz!


A képlet: ha több kalóriát használsz föl mint amennyit beviszel, akkor fogysz. Egyébként meg nem.


Kalória bevitel: a három alapvető a szénhidrát, zsír, fehérje. Ezek közül tömegre vetítve a zsírnak van a legtöbb kalóriája. Tehát ha kenyér helyett szalonnát eszel akkor tutira hízni fogsz.


Másfajta bevitel: diétázásnál a bevitt táplálék mennyisége csökken. Azonban, vitaminokból és ásványi anyagokból ugyan annyira van szükséged. Ezért diétázás alatt érdemes extra vitaminokat szedni.


Kalória felhasználás: egész jó táblázatok vannak erre, nézz utána. Főleg a sport mennyiségétől és minőségétől függ. Ezen felül van egy alap kalória felhasználás is. Az izmok fenntartása magában sok energiát igényel, ezért az izmos emberek gyorsabban és könnyebben tudnak fogyni.


Itt jegyezném meg, hogy sokan azért akarnak fogyni, hogy jól nézzenek ki. De ehhez a fogyás kevés. Az ember belső vázzal rendelkezik (nem külsővel, mint pl. a kitinpáncélos bogarak). Ezért az emberek alakját az határozza meg ami a vázon van: a zsír és az izom. Ha egyoldalúan diétázol, akkor nemcsak zsírt veszítesz hanem izmot is. Ráadásul az a szörnyű valóság, hogy ha nem vigyázol akkor az izmaidat gyorsabban veszíted el mint a zsírodat. Miért? Mert a szervezeted egy túlélőgép, és mikor azt észleli hogy nincs mit enned, akkor a legnagyobb fölösleges energiafogyasztók (az izmok) leépítésével indít. Szóval egyoldalú diétázással le tudsz úgy fogyni, hogy még rosszabbul fogsz kinézni mint mikor nekikezdtél. (Főleg ha nő vagy, mert a nőknél eleve természetesen több a szükséges zsír.)


Azt javaslom hogy a "leszkok a kenyérről" kérdés helyett kezdj el olvasni egy testépítő könyvet. Tudom, nem akarsz testépíteni. DE gondolj bele: kitől tanulnál autót vezetni? Egy kisvárosi oktatótól, vagy egy forma-1 versenyzőtől?

2013. okt. 16. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A konkrét kérdésre válaszolva: igen. Ha leszoksz a kenyérről (és egyéb lisztes-cukros ételekről), akkor garantáltan fogysz.
2013. okt. 16. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Csak ettől? Nem. Én egyik napról a másikra elhagytam a glutént, a cukrot és egyéb változtatásokat is tettem. Semmi nem történt. Igazából nem lep meg, nyilván mást ettem kenyér helyett, nem kezdtem el éhezni.

A szénhidrát intenzívebb lecsökkentése segített, azt hiszem. Lassan fogyok s nem egészen világos, mitől :)

2013. okt. 16. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 nagylzs ***** válasza:

> Igazából nem lep meg, nyilván mást ettem kenyér helyett, nem kezdtem el éhezni.


Általános tévhit, hogy a szálkásításhoz (fogyás zsírból) éhezni kell. Éppen fordítva van. Az a jó diéta, aminél nem igazán éhezel. Az éhség azt jelzi hogy a szervezeted túlélő üzemmódba kapcsolt.


Sokféle hatékony szálkásító diéta van, ezek közös jellemzője hogy diétázás során naponta nem három étkezés van, hanem akár 6-8 is. A másik közös jellemzőjük, hogy meg van szabva mit ehetsz és mit nem. Valóban jelentkezhet egy speciális éhség az úgynevezett "szénhidrát éhség" de ez csak a cukor/liszt utáni vágyakozás. A harmadik közös jellemzőjük, hogy mindegyikhez sportolni kell. Méghozzá olyat ami izzaszt és fáraszt.


A fogyáshoz akaraterő kell, és pénz. Mert bizony a diétás (nem szemét) kaja nem olcsó. Ez van. Ha van elég akaraterőd és némi pénzed rá akkor le tudsz fogyni.

2013. okt. 17. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

#8: Úgy látszik, félreérthető voltam. Nem hiszem, hogy éhezni kell a fogyáshoz :) Csak hogy a kenyér helyébe nyilván más kalóriadús étel jött s én 2500-3000 kalóriával extra szabályok és sok mozgás nélkül nem fogyok. Ez van.

Hogy több pénz kell-e a fogyást elősegítő egészséges táplálkozáshoz, az merőben attól függ, mit és mennyit evett az ember korábban és az életmódváltás után. Az tény, hogy egy rossz, olcsó táplálkozással nem vetekedhet, akárhogyan is csináljuk. De azért lehet olcsóbb alapanyagokat választani, főleg az olajos magvaknál jelent ez nagy különbséget, de azért a zöldségeknél is.

2013. okt. 17. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 nagylzs ***** válasza:

A diétázás többletköltsége nagyrészt abból adódik, hogy ilyenkor az izomvesztés megakadályozására extra fehérje mennyiséget kell bevinni. 2-3 gram/testúly kg. Ez olyan mennyiség, amit elsősorban a következőkből lehet fedezni:


* csirkemell, pulykamell

* fehér húsú tengeri hal

* marha bélszín

* fehérje porok, elsősorban jó minőségű tejsavó fehérje


Ezek közül a legolcsóbb is 2000 Ft / Kg áron van, és egy hatékony diétához egy 80 kilós embernek 240 gramm tiszta fehérje kell. A csirkemellnek 20%-a fehérje (a többi nagyrészt víz), szóval ki lehet számolni hogy akkor egy nap mennyi csirkemellet kell megenni és ez mennyibe kerül.


Lehet máshogy is diétázni, szerényebb eredményekkel.

2013. okt. 17. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!