Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szerintetek egy 164 cm-es...

Szerintetek egy 164 cm-es lánynak aki 74 kiló de jól eloszlik rajta a súly és egyáltalán nem néz ki túlsúlyosnak kell fogyókúráznia?

Figyelt kérdés
A családom folyton ilyeneket mondd hogy baja lesz a szívemnek meg hasonlók! Holott semmi bajom nincsen és szerintem én még nem tartozom a kövér kategóriába! És az alkatom is ilyen! De nálunk aki nem 45 kiló annak már fogyókúráznia kell! Elegem van abból, hogy nem hagynak békén! Pedig nem eszek csokit meg ilyeneket! Egészségesen étkezem! Szerintem nekem még nem veszélyes a súlyom!

2013. okt. 19. 10:55
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
35%
Minimum 15 kg túlsúly van rajtad, a családodnak tökéletesen igaza van! A BMI 27 fölött van, ami már az erösen túlsúlyos szint, közel van a betegesen elhízotthoz.
2013. okt. 19. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
De egyáltalán nem látszik rajtam!!
2013. okt. 19. 11:12
 3/29 anonim ***** válasza:
65%
Ha te jól érzed magad így és tetszel magadnak, akkor minek? 74 kiló szerintem még nem durva túlsúly, nem is hiszem, hogy ettől bajod lehetne. Ha valami egészségügyi gondot okoz, és az orvos is ezt tanácsolja, vagy hízol még hozzá, és szeretnél, akkor majd lefogyhatsz.
2013. okt. 19. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:
[link] ide beírtam az adataimat és azt írták normális vagyok. nem értem minek kell mindenkinek csontváznak lennie!
2013. okt. 19. 11:21
 5/29 anonim ***** válasza:
35%
Nem kell, csak elvileg tovább élnek és egészségesek. Semmi sem kötelező.
2013. okt. 19. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
80%

Akkor most állísd át a férfit nőre jó?

Kedves Hölgyem! Önnek szüksége van némi fogyókúrára! Testtömeg-indexe alapján ugyanis a túlsúlyosak csoportjába tartozik. Gondolom ezt Ön tudta már eddig is - esetleg környezete néhány elejtett szóval felhívta rá figyelmét -, de most itt a lehetõség, hogy tegyen is ennek érdekében valamit. Érdemes még megmérnie a derék-körfogatát is. Amennyiben ez 88 cm felett van, akkor érdemes lenne néhány kilót leadnia. A derék körfogata ugyanis utal a lerakodott zsír nagyságára és arra, hogy Ön esetleg "alma" típusú túlsúlyos, amely nõknél ugyan ritkább, de fokozott egészségügyi kockázatot rejt magában. Tehát: próbáljon meg a lehetõségeken belül egészségesebben táplálkozni, kicsivel többet mozogni.

Valószínûleg ebben az életkorban még nem jelenthet nagy problémát a túlsúlyának leadása. Viszont nem csupán hiúsági okokból csökkentse súlyát, hanem gondoljon arra is, hogy ezzel még megelõzheti a krónikus betegségek kialakulását! Ha babát terveznek, a normális testtömeg-index segítésével megelõzheti a terhességi cukorbetegség kialakulását is! A súlycsökkentéshez számtalan helyen találhat segítséget, köztük a legjobbakat éppen itt, oldalunkon!

28,2 bmi-d

Arányosan telt vagyok 168,5 cm el és 63-64 kg val!és nekem is fogynom kellene kb 5-6 kg ot hogy szép alakom legyen és mellé izmosodnom,sokat sportolok 79 kg voltam tavaj augusztusban simán le lehet fogyni ennyit.hozzáteszem én is arányos vagyok kövéren is de ez akoor is dagi már

Ne haragudj de ez egészséget veszélyeztető túlsúly..

2013. okt. 19. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
0%
*tavaly bocs
2013. okt. 19. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
70%

Én 170 cm-hez voltam 75 kg és én is azt hittem, hogy jól eloszlik, mert amúgy teljesen arányos homokóra alakom van.

Aztán láttam magamról egy képet... Hát igen... Szépen arányosan, eloszlóan kövér voltam. Nem egy csinos husi csaj, akinek hittem magam, hanem egy arányosan dagi nő. Kövér. Túlsúlyos.

Mostmár fogyózóm és lassan a felét leadtam a feleslegemnek és lépésenként, de haladok affelé a csinos husi csaj felé akinek előtte képzeltem magam.

Én is haragudtam a családomra mikor beszólt, de én valahol tudtam, hogy jogos, viszont nálad az a gond, hogy nem ismered fel, hogy már gondok vannak.

Nem 45 kg-nak kell lenned, nem kell végletekben élni. De a te magasságodhoz igenis túlsúlyos vagy, ami nagyon egészségtelen.

Ha ezt a kérdést úgy tetted volna föl, hogy 60 kg vagy és piszkálnak, akkor jogos lenne a felháborodásod, de így ebben a formában a családodnak van igaza.

2013. okt. 19. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
56%
Semmi gond nincs a súlyoddal, ennyi plussztól bajod sem lesz, csak a mai divatnak megfelelni akarók szerint vagy túlsúlyos.
2013. okt. 19. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
49%

Valószínűleg testképzavarod van, ha nem tűnik fel, hogy 10 kilóval több súly van rajtad, mint amennyi a testmagasságod. Rajtam is jól eloszlott a kb 15 kiló súlyfeleslegem, és egy időben azt gondoltam, én ilyen alkatú vagyok, kész. Aztán leadtam a felét, és jajjj... Micsoda különbség!! Nem csupán azért, mert vékonyabbnak néz ki az ember. Nem is az a leglényegesebb. Viszont a sok tornától feszesebb a bőr, kerekebb a váll, hosszabbnak tűnik a nyak, izmosabb a popsi. De ha nem szeretsz mozogni, kisebb változtatásokkal is elérhetsz eredményeket. Mondjuk ne egyél fehér kenyeret, mert a szénhidrát baromi gyorsan beépül a szervezetbe, és átalakul zsírpárnácskává. Rozsos, teljes kiőrlésű, graham kenyeret egyél. Még az se az igazi, én pl. nem eszem kenyeret egyáltalán, de kezdésnek megfelel. Ne egyél telített zsírokat, ropogtass olajos magvakat (azok sok telítetlen zsírsavat tartalmaznak). Igyál sokat, mert az segít főleg a poci eltüntetésében (én zöld teát szoktam). Igyekezz minél kevesebb sót fogyasztani, mert az megköti a vizet, amitől még dagibb lesz az ember. :)) Egyél sok joghurtot, kefirt, azok sokat hozzátesznek a jó anyagcseréhez.

Nem bántásból írom, csak ezzel egészségesebb lehet minden ember. :)

2013. okt. 19. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!