Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Tavasszal újra elkezdek...

Tavasszal újra elkezdek futni, télen pedig súlyozni fogok. Az étrendem maradhat ugyanaz, mint ami futásnál?

Figyelt kérdés
A táplálkozásom hát. Sovány húsok (csirkemell,hal stb.) és ha pékáru akkor max barnakenyér. Édességeket már nem eszek, sok zöldséget és gyümölcsöt szoktam enni. Egyébként ha tavasz elejétől futnák addig ameddig jóidő van, kb. november közepéig ilyen étrend mellett akkor lemehet még rólam zsír? Nincs sok már, de a felsőtestemen aránytalan és a hasamon van még a legtöbb.
2009. nov. 14. 18:24
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem egészséges dolgokat eszel. Figyelj arra, hogy napjában legalább négyszer étkezzél 3-4 óránként! Igyál sok folyadékot, főleg szénsavmentes ásványvizet! A súlyzós edzés is nagyon hasznos, többek között serkenti az anyagcserét. Így tovább! :)
2009. nov. 14. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Krisz85 ***** válasza:
100%

Miért csak tavasszal kezdenél el futni?! Ilyenkor még talán jobb is futni. Én is anno tél közepén, decemberben kezdtem el a futást, a -10 fokban és nagyon jó volt, és a mai napig is az. Megfelelő öltözettel fel sem tűnik, hogy tél van vagy nyár. A hasad összefüggésben állhat hormonális folyamatokkal is. Amit javaslok, hogy gondosan mérd, és számold az ételt, a bevitt fehérje, szénhidrát, és zsír arányát, mennyiségét, és csak ezt követően a kalóriát. Vezess edzésnaplót, szerezz be egy jó pulzusmérő órát, igaz ez nem olcsó, de megéri. A jó futócipő is elengedhetetlen a sérülés veszélye miatt, lehet hogy ezek közhelyek, de valóban fontosak. Anno engem sem érdekelt, áá jó lesz a kínai gagyi cipő, egészen addig jó is volt, amig le nem sérültem miatta. Ha még jobban odafigyelsz a dolgokra, akkor azt javaslom, hogy figyelj mikor fogyasztod el az egyszerű és összetett szénhidrátokat. EGyszerű,Reggel mehet, edzés előtt kicsi, közvetlen edzésen, és edzés után kötelező! A többi napszakban fogyassz sok fehérjét, és összetett szénhidrátokat, pl. magas GI jű gabonák, lecse, bab, borsó, basmati rizs, teljes kiörlésű kenyér, bio tészták stb. A barna rizs nem jó!

Az egyszerű szénhidrátok edzé után, a barna rizs, burgonya, fehérrizs, banán, energiaital.

Futóknak fontos a Na bevitele, és a vitamin ellátottság minden sportolónál, magas vitamintartalmű készítményt használj, olyat amiben nagyon magas a C, és B vitamin tartalom, a pezsitbletta kevés ehhez.

Egyébként ezt a fajta odafigyelést lehet még tovább is fokozni, amikor nem eszed össze a fehérjét az összetett szénhidrátokkal, de ehhez gyomor is kell, mert tök natúr magában a főtt burgonyát kevesen eszik meg hús és szószok nélkül. Szóval ezzel majd pár év múlva próbálkozz, nem nyersz vele egyelőre többet.

Folyadékfogyasztásod min 3 liter szénsavmentes ásványvíz, ne csapvíz legyen. Szándékosan vizfogyasztásról beszélünk, tehát a cukros kóla nem folyadék hanem egy ipari fo*.....

Az edzésről: Egy héten ne edz kezdetben 3 nál többször. Az futóedzések egyenlő időközökben legyenek, pl H - Sz - P, és pihenj is, mert fejlődni is csak így fogsz. A futóedzések hossza kezdetben se legyen több 15 percnél alkalmanként, hétről hétre vidd fel az adagot két percenként, majd minden három hét növelés után tartsd meg a szintet egy hétig, vagy vegyél visszább, tehát legyen egy pihenőheted.

1. hét 16 perc alkalmanként két perc futás, két perc séta, ez hétről hétre csökkentve, és növelve a futást

2. hét 18 perc

3. hét 20

4. Pihenőhét 16 perc alkalmanként, itt regenerálódik a szervezet a stresszhez, és igazából itt fejlődik az állóképességed, a vitálkapacitásod is, és idegrendszerileg is itt, ebben a hétben regenerálódsz, a puluzcélzóna alsó felében fuss, tehát a futások is lazább tempójúak ezen a héten.


A következő 4 hetet folytasd onnét ahol a 3. hétnek vége, tehát 22 perc, 24 perc, 26 perc 22 perc.


Ezt a ciklizálást addig folytasd, amig alkalmanként el nem éred az egy óra folyamatos, séta nélküli futást, ha ezt 6 hónapnál előbb eléred nem jól csináltál valamit.

A hogyan továbbról majd később. Már ettől annyi zsírtól fogsz megaszabadulni hogy csak na.

Ami még fontosabb, hogy felmerül a kérdés, hogy milyen intenzitással fuss?! Ehhez lenne jó egy pulzusmérő. A kezdők leggyakoribb hibája, hogy túl gyorsan futnak, amitől még a zsírvesztés is elmarad, mert a gyors futástól a szénhidrátraktáraikat szépen kiürítik, és így semmi eredmény. Röhejesen hangzik, de meg kell tanulni lassan futni, aki lassan nem tud, az gyorsan sem. Ha pulzusmérő órát veszel, akkor a max pulzusod és a nyugalmi pulzusod alapján kell számolni, erről bővebben ha majd lesz pulzusmérőd, írsz privit és majd leírom, mint hogy.

Lényeg, hogy amig nincs, addig is úgy fuss, hogy kényelmes legyen, kocogva, hogy még tudj beszélgetni is, és ne legyen légszomjad, folytonos sebességgel, lehetőleg terepen, vagy aszfalton nagyon jó futócipővel.


Súlyzós edzést is beiktathatsz, arra figyelj, hogy ne két egymást követő napon legyenek, aznap futhatsz is, és egy óránál többet ne tartson a konditermi elfoglaltságod edzési része.


sok sikert,

2009. nov. 15. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, a másodikat is, köszönöm a tanácsokat is de már egy fél éve futottam, télen pedig nemtudom megtalálni a megfelelő öltözetet, ugyanis még nyáron is sikerült kicsit megfáznom úgy megizzadtam. de ez nem tart vissza, ugyanis szeretek futni. Várom a további válaszokat!
2009. nov. 15. 21:32
 4/6 Krisz85 ***** válasza:

Na akkor elárulom mit csinálj.


Az öltözet.


Alulra thermo futónadrág -10 fokig bőven elég, minnél jobban mozogsz bennük, annál kevésébé fogsz fázni, egyenletesen osztja el a testhődet.


Felülre, alsó réteg: műszálas izzadságkivezető réteg, tehát hossz újjú futómez, a kipárolgatónak is hívják,

második réteg: a melegentartó, ide polar anyagú felsőt használj,

a külső réteg pedig szél, és vizálló kell legyen, tehát széldzseki.

Ha hazaérsz akkor azonnal öltözz át, és elkerülöd a megfázást, ha pedig kocsival mész edzeni akkor még a kocsiban ölzött át. Ezzel valóban elkerülüd a megfázást.


itt láthatod rétegenként is a dolgokat, tavaly én is sima melegítőben futottam télen, meg is fáztam állandóan, idén már normális futóruhában, azóta nem fáztam meg, pontosabban egyszer igen, azt is a melóhelyemen szedtem őssze.


[link]

2009. nov. 16. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Kevés feleslegből nehéz fogyni, így sztem el kell kezdened célzott gyakorlatokat csinálni. Az étrended jó, és biztos, hogy emellett nem fogsz hízni, de ha fogysz is, valószínűleg nem a problémás területekről. Ez sajnos így működik. :(
2009. nov. 28. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Szeretnék csatlakozni. Rendszeresen futottam korábban, viszont kiestem a formából, híztam 10 kg-ot. :(

Most elkezdtem újra az esti kocogást, napi 2 km-t szoktam. Most a túlsúly miatt 1,5 km-el kezdtem.

Szeretném a hájat ledolgozni a fenekemről és a combomról.


A következő dolgokban kérném a segítségeteket:


Meg kell változtatnom az étkezésemet, mert csak úgy fogyhatok. Az akaraterőm meg van hozzá, csak tanácsra van szükségem.

Mit egyek, és mennyit? Tudom, hogy a szuper rizs meg a bio ételek milyen remekül fogyaszthatóak, de egy a gond. Kisvárosban élek, itt csak a hagyományos dolgokat kapom meg, sajnos van ilyen. Nem utazhatok 30 km-t naponta egy kis bio cuccoért..stb. Ha előre megveszem, az meg nem friss, szóval értitek.


Segítsetek, hogy a hagyományos ételek közül mit fogyasszak? Kerülöm a tésztát, a cukrot.


És ami fontos, hogy mennyit? Nem értek ehhez a kalória számolgatós módszerhez. 167 cm vagyok és 65 kg. Csak futni szoktam. Ehhez mennyi ételt vigyek be, úgy, hogy fogyni tudjak. 15 kg a cél. A régi súlyomra vágyok.


Másik dolog:

A futástól nem lesz még vastagabb a combom? Jó megoldás a futás a fogyásra?

Az a normális ha 1 héten max 1 kg-mot fogyok, akkor ezzel elérem márciusig a - 15 kg-ot?


Segítsetek kérlek, és bocsi a sok buta kérdésért, de nekem fontos.


Amit nekem írtok, 709-re címezzétek, köszi.


20/ lány

2009. nov. 28. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!