Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Próbált már valaki valamilyen...

Anita39 kérdése:

Próbált már valaki valamilyen étvágycsökkentő teát? Hatásos volt? És milyen tea volt?

Figyelt kérdés
2013. nov. 3. 10:17
 1/3 anonim ***** válasza:

Az éhség érzete elnyomható, léteznek rá módszerek.


Egyik sem hatásos. Nem az éhségérzeted miatt vagy zsíros, Kedves Anita. Az éhség érzés millió évek óta természetes, ami természetellenes az az, hogy glutén tartalmú fűfélét vagy emlős állat tejét, rengeteg cukrot eszünk éhség esetén.


Bármelyik képes olyan kóros hormonzavart okozni, ami rövid távon nem halálos.. de minimum elzsírosodáshoz vezet (gondolom ez lehet az oka a kérdésednek), járulékos érdekesség, hogy mivel az elhízás problémakör nem az éhségérzésből adódik, nem túlzott bevitt kalóriák vagy kevés mozgás, kevés felhasznált kalória az okozó hanem hormonzavar, így az elhízással együtt mindig együtt járnak komolyabb betegségek is. A hormonzavarra vezethető vissza a gyulladásos állapot, ami lehetővé teszi az összes szív-érrendszeri betegséget és a daganatokat (véletlenül nem 2 komoly életet megrövidítő halálok ez Magyarországon?) ..


Tehát igazából legjobb lenne elfelejteni azt, hogy búzaevés, tejtermékevés, és visszaállni arra, hogy zöldség és hus. (és tojás, hal, olajos magv, némi gyümölcs - bár ez utóbbi nem fogyás alatt kell).


Nagyon sok sikert kívánok, és remélem nem haragszol, hogy nem konkrét gyógynövényt írtam. Azért sem írok ilyet, mert tudom sokszor egy adott növény vagy készítmény nem használ mindenkinek (nem veszi el ugyan úgy mindenki étvágyát), persze vannak gyógyszerek is amelyek teljesen kikapcsolják az éhségközpontot, ezek viszont már teljességgel brutálisan károsak, értelmetlenek lennének, netán nem is engedélyezettek.

2013. nov. 3. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Csak pár kg feleslegem van és mivel egyetemista vagyok nincs túl sok időm a mozgásra, ezért írtam ki a kérdést. Én a zöld teát és a csalán teát olvastam étvágycsökkentő hatásúnak. Csupán csak kíváncsi voltam, h igaz-e. Gondolom ezek azért más téren is jó hatással vannak a szervezetre.
2013. nov. 3. 10:45
 3/3 anonim ***** válasza:

Persze. Más téren is jó hatással vannak a szervezetünkre, csak olyan kis, elhanyagolható mértékben /más károsító illetve más előnyös hatások mellett/ hogy gyakorlatilag említésre sem méltó.


Étvágyat pedig nem egyetemistáknak, hanem afrikai éhezőknek kell csökkenteni. Miért? Mert ők nem tudnak enni, így is úgy is éhen halnak, de kevesebbet szenvednek éhezés közben.. ha nem éhesek.


Európában nem szokás egyetemistáknak éhen halniuk, hacsak nem József Attila sorstársai éheznek néha.. ez egészen más téma. Ha súlyfelesleged van, akkor le kell állni a mérgekkel.

2013. nov. 3. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!