Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Valaki leírná nekem, hogy mik...

Valaki leírná nekem, hogy mik a tiltólistás élelmiszerek fogyókúra idején és miket kell enni tulajdonképpen?

Figyelt kérdés

Mik azok, amelyek a bőrt is segítik alkalmazkodni, amiktől hosszabb ideig nem vagy éhes (lassú felsz tudom, de írjátok le pontosan légyszi), amitől nem vagy hulla az alacsony ch miatt


ezeket tudom:

alacsony, csökkentett ch, zsírt ne, keményítő no, cukor kizárva

gyümölcsöt se nagyon


mit lehet? hal, sovány hús, saláta, zöldség, fehérje, tejtermék

de ezek mikor és milyen arányban?


Érdemes szedni valamit kívülről? Króm, vitaminok, Q10, Omega 3, teákat inni?



2013. nov. 3. 12:50
 1/9 anonim ***** válasza:
2013. nov. 3. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ami kell: sok zsír, hús (ezekre elég nagy szükség van, nyilván a mennyiség, arányok változók lehetnek.. de alapvetően ezek azok amik táplálnak). És minél frissebb zöldségek. Tojás, hal szintén jó ha van.


Szénhidrátból csak a cukrokat és a keményítőt kell csökkenteni (minél jobban kizárod, annál jobb), a zöldségek rostjai viszont még előnyösek is. A gyümölcs kb. a cukor miatt kerül kizárásra, valóban.


Tejtermék és gabona a toxikus fehérjék miatt nem. Általában mind anabolikus hatású (főleg a tej), a gabonákban a szénhidrát sok + a glikoproteinek okozta károsodás az elhízással, kóros folyamatokkal, gyulladással van összefüggésben. Tehát erre sem árt figyelni. Ezért káros már egy kis szeletke extrudált kenyérke, hiába csak 18 kcal.. tök mindegy, a hatás ami számít, ezt nem árt megérteni.


Bizonyos vitaminokat valószínűleg érdemes fogyasztani, C és D vitamint, omega3-at. K2 vitamint (vagy helyette drágább, jó minőségű takarmányon tartott állatok húsát fogyasztani, amelyben így lesz K vitamin). Teák fogyasztása opcionális. Túlzás azt állítani, hogy egy tea majd segít.. viszont kellemes, finom és energizáló hatású lehet például egy zöldtea, hátrányok nélkül.

2013. nov. 3. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
harcművész te vagy?
2013. nov. 3. 13:27
 4/9 A kérdező kommentje:

de engem nem igazán érdekel a kalóriaszámlálgatás, hülyeségnek tartom


köszi

2013. nov. 3. 13:28
 5/9 A kérdező kommentje:
az elsőnek
2013. nov. 3. 13:28
 6/9 anonim ***** válasza:
elsősorban nem csak a kalória számolás miatt linkeltem be. olvasd le az információs részt ...
2013. nov. 3. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én.
2013. nov. 3. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Én nem csináltam anno tiltó listát, csak kevesebbet ettem pl. csokit, s lemozogtam. Így fogytam 23 kg-t. A lényeg a mozgás, kevesebb nasi, este zöldség, kefír, joghurt. Délelőtt egyél bármit, de csak ésszel. Személyes tapasztalat.. :)

2013. nov. 3. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

1 embernek 1 személyes tapasztalata van.


Néhány millió van még rajta kívül, akiket az ilyen kefires, joghurtos ajánlások nagyon kikészítenek.


Meg létezik tudomány, ami hatályon kívül helyezi az ilyen 'lemozogni' elméleteket. Még szerencse, így megmagyarázható miért elhízott a lakosság még akkor is, ha például fizikailag többé-kevésbé aktív.

2013. nov. 3. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!