Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mennyi felesleg van rajtam?...

Mennyi felesleg van rajtam? (bővebben lent )

Figyelt kérdés

16 éves lány vagyok, 167 cm és 70 kg.januárra mindenképpen szeretnék lefogyni . Egészségem végett is meg az alakom végett is !

Segitene valaki összeállitani egy nem túl drasztikus egészséges étrenet ?amitől garantáltan lefogyok?(inkább tapasztalt emberkék irjanak ha lehet )ugy gondolom , hogy reggelire mit egyek, 10órai,ebéd,uzsi,vacsi ...előre is köszi!


2009. nov. 15. 17:11
 1/6 anonim ***** válasza:

reggeli: teljes kiőrlésü müzli, vagy 1 szelezt baranyakenyér sonkával sajttal paprika,paradicsom, vagy 2-3 tojás zöldségekkel,sajttal.


tizórai: joghurt, kefir,gyümölcsök,zöldségek,


ebéd: sült csirke pulyka vagy hal, köretnek kevés rizs,vagy párolt zöldségek. Esetleg egy kisebb tányér főzelék (hussal)+ valamiylen leves


uzsonna: joghgurt,kefir,sonka,főttojás,gyümölcsök,zöldségek


Vacsi: saláta,sajt, valami fehérje (csirkemell,pulykamell)


Nemtudom,hogy ez mennyire tökéletes diéta,de én igy simán leadtam tiz kilót! És nem éheztem! A lényeg az,hogy ezek mellett ne nassolj,a kenyeret mindnekétt hagyd el vagy csak reggel egyél 1-2 kisebb szeletet. Reggelre egyébként jó még a banán is. Igyál sok vizet,vagy natúr teát (min 2-3 liter). Azt emg mondnaom sme kell hogy cukros üditők,péksütemények tiltólistán vannak. Legalábbis napi lebontásban,de néha megehetsz,heti egyszer kétszer egy kis csokit,egy gomboc fagyit,egy szelet süteményt..a hangsúly azon van,hogy ritkán,de nem kell megvonni tlejesen magadtól.

És mellé mozogj valamit,napi 20-30 perc torna is sokat számit! Vagy a futás is nagyon jo,esetleg uszni is járhatsz.

Sok szerencsét

2009. nov. 15. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia. Nos én úgy érzem, tudok segíteni. Persze ha be is tartod, 2-3 hónap alatt lemegy kb. 10 kiló.

167 cm-hez az ideális súly alkattól függően:54-58 kiló.


Reggeli: tej v. kakaó (kakaópor+ édesítővel)+egy szelet toast kenyér margarinnal, sonkaszelettel vagy főtt tojással és paprika, uborka, paradicsom .(zöldség legyen benne)


Ha ezt nem szereted: teljes kiőrlésű (tescos egy kilós a jó) műzli 2 dl tejjel. +egy alma.



Tízórai: gyümölcsjoghurt, vagy kefír és egy banán.

vagy,

egy szendvics zöldséggel és véony sajttal.+egy alma v. narancs.


Ebéd (12-15 óra között):főzelékek +hús v. tükörtojás.(ami illik hozzá, kenyér nélkül)


vagy párolt hús, barnarízzsel v. krumplival és bőven salátával! +egy alma, v. narancs v. vagy bármi.



uzsonna: 15-17 óra között : két főtt tojás, barna toast kenyérrel(2db.)paprika, paradicsom, uborka vagy brmi zöldséggel!.( a tojás helyett lehet 2 szelet gépsonkát v. párizsit)


Este: 18 után ne egyél, de ha éhes vagy:

natúr joghurt citrommal és édesítővel.

vagy: 2 dl tej, vagy 2 dl kakaó édesítővel.



--Ilyen kaják legyenek az étlapodon: barna, teljeskiőrlésű kenyér (keveset), barnarízs, burgonya (keveset)


--hal, hús (párolt), főtt, lágy tojás, tejtermékek(sok), sajt (kevés)


-- Zöldségekből, akár ebédhez köretként sokat egyél!!!!!

+gyümölcsök. De magas cukortartalmuk miatt napi 3-6 szemet egyél (banánból max.kettőt), lehet mindig más is!


--18 óra után ne nagyon egyél.


--napi kalóriabeviteled 1250 kalória körüli legyen, a kalóriatáblázatot megkeresheted a google-n

Így összeállíthatod magadnak a mit szeretsz is, és nem hízlal.


--heti 3-4 szer fél-egy óra: vagy tornázz, vagy aerobic, kondi, futópad, vagy kint bicaj, futás, vagy úszás...stb.

Ezt muszáj, mert ettől indul be a fogyás, és feszes marad a bőröd is!


Ja és ez azt jelenti, hogy a tésztás kaják, finomlisztes pékárukból és édességekből szinte ne, vagy alig egyél.

Akkor is keveset vagy ritkán. Ja és a cukros üdítőket se, és minden olyat ami zsíros, vagy sok olajban sült.

2009. nov. 15. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm :)
2009. nov. 15. 17:59
 4/6 anonim válasza:

Szia! Hasonló problémával küzdök mint te..

16éves lány vagyok, 169 cm és 72 kg voltam 3hete.

Azóta diétázom és tornázok. Eddig -3kg-nál tartok.

Az első hét hétben a Level-diétát csináltam. 1 hete pedig

magam állítom össze hogy mit eszek.

Édességet, kenyeret, üdítőket teljesen elhagytam. Ezeket váltotta fel a sok gyümölcs,zöldség,joghurt,kétszersült/piritós vagy abonett.Napi 2 liter folyadékra törekszem..(tea,víz,limonádé igazi citrommal és édesítővel.)

A mozgás pedig, ha nem is minden nap, de egy héten 5x igen. 1óra szobabicikli és fél óra aerobik.

Most akarok majd hetente 2x futást is beiktatni :) Énis kb januárra szeretnék eredményeket.Remélem tudtam segíteni.

2009. nov. 15. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Ja és nekem az "álomsúly" az 59 kg lenne. :)
2009. nov. 15. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Hát akkor szoritok Neked, mindent bele !:) amugy nekemis valami olyasmi álomsuly ..:))
2009. nov. 16. 10:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!