Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy ennyire...

Miért van az, hogy ennyire nagy dobra kell verni a fogyókúrákat?

Figyelt kérdés
Az emberek elhisznek minden baromságot és pénzt adnak ki minden fogyasztó sz*rért, csak mozogni ne kelljen :S Szerintem ez szánalmas. Kismillió csodatevő fogyasztókészülék, fogyasztószer van, a könyvek nagy része a fogyásról/fogyókúrákról szól, még ezen az oldalon is külön témakör van nyitva ennek a dolognak :S De SPORTOLNI, MOZOGNI az istenért se akarnak. Miért van ez? Emberi lustaság, butaság, vagy mi?
2009. nov. 15. 19:36
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
az embernek arra van ideje amire időt szakit.ne mondjs nekem senki hogy nincs egy szabad félorája este,maximum lusta tornával eltölteni . de 10 perc is jobb a 0 mozgáshoz képest
2009. nov. 19. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:

Lusta...vagy hihetetlenül fáradt, mert éjjel többször is felkel a gyerekeihez, mert azok vagy kicsik, vagy rosszat álmodnak, vagy épp szomjas az egyik, esetleg túl melege van a másiknak.


Próbáld ki, hogy hónapokon keresztül minden éjjel felkelsz 2x-3x minimum fél órára, de kelj is fel, mert a szoptatáshoz fel kell ébredni és ki kell mászni az ágyból, vagy a tápszer bekeverni, aztán napközben legyél fenn, mert ott a háztartás, a gyerek is sokat van fenn, mosni kell (és van, hogy mindennap), esetleg menjetek el boltba is, vagy levegőzni, de azért adj is magadra egy kicsit, meg nem árt főzni is valamit, mert te is éhes leszel és a párod is, aki épp munkában van. Közben, ülj le terveid szerint egy 5-10 percre, de egyből állj is fel, és állj a szoba közepén magadat ringatva, esetleg imitálj egy jó hosszú pelenkacserét, persze mindezt naponta minimum 6x. Gyereketetésimitálás hasonlóképp. Csináld cirka 2 évig. Csak szólok, hogy már a harmadik napon nem kell altató, simán ülve elájulsz. És az esti fürdetést még nem is terheltem rád, mert azt mondjuk megcsinálja a párod. De akkor sincs pihenés, mert a gyerekruhákat te szeded össze, tiszta pelenkát te készíted ki és a vacsorát te csinálod meg. Az esti altatás után megnézem, hogy mennyi energiád lesz aktívkodni, kedves utolsó.

Persze ez változik a hónapok és évek alatt, de ha mázlid van, akkor befigyel egy kistestvér, vele nem csak ugyanezt kell végigcsinálni, hanem párhuzamosan a nagyobbikkal is foglalkozni kell, hmmmm, fincsi.


Egyébként tudom, hogy amint nagyobbak lesznek, lényegesen több időm jut magamra, mert az elsőnél is jutott, most meg rutinosabb vagyok, de azért azt azért nem árt tudnotok, hogy van olyan, akinek mindenképpen jót tenne a mozgás és mégsem tudja megcsinálni, mert abban a szabad 10 percében, amije van, épp leült kicsit pihenni.

2009. nov. 19. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:

És ha azt mondom neked hogy én végigcsináltam,és nem én vagyok az egyetlen,ez nem egy hőstett. csak zavart hogy dagadt vagyok,tusolás előtt rubint rékára tornáztam tényleg cska pár percet.

üdv

2009. nov. 19. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:

Amugymeg gondolom nem is eszel kevesebbet mint ezelőtt,mert akkor fogynál. Sőt jobbat mondok neked,mégcsak kevesebbet sme kell enni,csak össze kell állitani egy normális étrendet,nem szénhidrátokkal teli. persze ezekre is van az embereknek kifogása,pl nincs elég pénzük (engem ez nem érdekel,de könyörgöm egy kiló kenyér mennyibe kerül?felénk elég drága) ,meg hallottam már más kifogásokat is.Azt kellene megérteni,hogy nem engem kell meggygőzni aki leirta hogy ezek csak mellébeszélések,nem azért irtam hogy vérig sértsek akárkit is,de tényleg az fér bele az idődbe energiádba amire áldozol.

Fogyni meg főleg nem lehet tapsra,és ha te nem harcolsz érte,nem mozogsz,nem változtatsz az étkezési szokásaidon,akkor ne nyavajogj hogy mennyi felesleg avn rajtad ilyen egyszerű! Nem engem versz át azzal hogy rákened a gyerekedre azt hogy nem figyelsz magadra,engem a legkevésbé sem érdekel..és ha mindenre van kifogásod,akkor meg irjuk le őszintén igy tényleg lehetetlen lefogyni.Maradhatsz kövér is,nincs azzal semmi baj,csak akkor nem kell sopánkodni a súlyfelesleg miatt.


Ez nem kifejezetten az előttem hozzászólónak lett cimezve,hanem az összes iylen embernek .

2009. nov. 19. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:

Igazad van egyébként, én pl az alvósidejükben Carmen Elektra sztriptíz-aerobikját csináltam/om, piszkosul élvezem. Egyszerűen volt olyan időszak, mikor örültem, hogy élek és akármit is mondtok, tényleg van ilyen. Túl kell lenni rajta.


Azt butaság volt kijelentened, hogy rákenem a gyerekeimre, hogy nem figyelek magamra, mert nem arról írtam. Ez egy élethelyzet, ilyen is van. És pont emiatt nem veszem magamra, még írtad is, hogy nem az előzőnek szánod kifejezetten.


Egyébiránt mindenben osztom a véleményeteket, sőt, hozzáteszem, hogy ha valaki rászánja magát és elkezd mozogni, akkor sokkal jobban is fogja magát érezni, felfrissül a teste, még csak fogynia sem kell hozzá, érezni fogja az első alkalom után. Már csak oda kell eljutni, hogy ez legyen a drog, ne pedig a mónika és a barátok közt.

2009. nov. 20. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:

Főiskolás fiú!

Szerintem nincs igazad. mert tényleg fárasztó lehet egy hát még két gyerek mellett ezt csinálni.

Nem ugyanaz. Sztem a nőkre nagyon sok munka és teher hárul.

Én még nem szültem (hála égnek) és évekig nem voltam lusta futni menni, volt, hogy mindennap! De két gyerek mellett és egy lusta vagy állandóan dolgozó férj mellett sem!


Én úgy csinálnám, (ha lennének gyerekeim) hogy a gyerekeket este rátukmálnám a férjemre, és amíg elmegyek 1 órát aerobic-ozni egy héten 2-3 szor, addig ő elmosogat és megfürdeti őket, vagy ami munka éppen van.

Így én is jobban érzem magamat és nem maradok trampli debella:D


Addig, mint nő is kicsit pozitív környezetben mozoghat és kicsit nő a boldogsághormon is. Ennyi mindenkinek megjár.


Csak sajnos sok nő egyedül neveli a gyerekit, és egyszerre anya és családfenntartó is. Ott csak tényleg az egészséges táplálkozás segít.

2009. nov. 20. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
Kedves 10.51-es! A terveidhez kell(ene) egy olyan férj is, aki ezt bevállalná. De ha ő is egész nap és bizony még este is dolgozik esetleg, akkor borul az ötleted. Itt írt valaki arról, ahogyan ellátja a két gyerekét, hidd el, nem marad már energia egy kis aerobic-ra vagy futásra. Tudom jól, én is hasonló cipőben járok. Remélem, neked majd sikerül, sok sikert hozzá!
2009. nov. 20. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim válasza:

Ott a válasz az egyik kommentben: egyedül él. Saját maga osztja be az idejét, a saját kedve, és energiája szerint. Megváltozik sok minden, ha párkapcsolatba kerülsz, pláne, ha családos leszel. Bár férfiként szerintem könnyebb jóval, én álmomban sem gondoltam, hogy a nejem ennyire fáradékony lesz a terhességtől és utána hetekig nem volt a régi. Le a kalappal előtte, én nem vártam el, hogy tornázzon és hipp-hopp lefogyjon. Talán ezért sem volt neki nehéz újra elkezdeni tornázni, igyekeztem kivenni a részem a gyereknevelésből (végülis az én fiamról van szó), de hónapok teltek el, míg teltebb volt. És lustának végképp nem nevezném.


33 éves apuka

2009. nov. 20. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:

Akármennyire is fáradt egy férfi, akkor is képes segíteni a dolgozó!!!! feleségének.

Sztem ez az egész azért van, mert a pasik egy házasságban ellustulnak, és megszokják, hogy egy átlag nő kétszer annyit dolgozik, mint ők.

8-10 óra munka +4 óra háztartás.

pasi: 8-10 óra munka és tökvakarás. Tisztelet a kivételnek.


Ja és elég sok férfi csak ücsörög a munkahelyén (nem fizikai munkát végez) és miért ne vállalná át a mosogatást, fürdetést stb. fizikai munkát, amíg

a feleség elmegy egy órát mozogni, vagy tornázik otthon?????


Sztem az egyedülálló nőnek is nehéz, mert ott mindent neki kellene csinálni, de ahol van pasi ott igazán van segítség.

Ha meg nincs segítőkész pasi, az vessen magára.

2009. nov. 20. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:

Én ezt az utolsó kommentet nem értem.


A végén az lesz, hogy az összes házas férfi egy lusta, tohonya, tökvakaró fickó, a gyerekes anyukák pedig hasonlóképp lusta, kifogáskereső, elhízott banda.


Gyerekek, azért ne menjünk már el ebbe az irányba!

2009. nov. 20. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!