Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Kényszeres és érzelmi evés...

Kényszeres és érzelmi evés ellen mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Egy részt ha csoki vagy süti van valahol kirakva az asztalra, azonnal azon kezdek agyalni, hogy megkóstolom. Utánna még eggyet, még eggyet amíg van. Úgy voltam nevelve, hogy ami a tányéron van azt meg kell enni, és egyszerűen nem tudom kikapcsolni ezt a hangot a fejemben. Sok tesóm volt, ha valami jó kaj volt otthon azt meg kellett enni azonnal, különben gyorsan eltűnt.


Ha ki vagyok bukva, vagy fáradt vagyok, azonnal elkezdek kalóriák után nézni. Ha valami összejött, akkor jutalomfagyi, gyorskaja...


Felnőtt fejjel hogyan tudnám fenntartani a kontrollt? Sokszor vagyok érzelmileg nagyon lenn, és ilyenkor úgy érzem minden mindegy, és hogy legyen valami jó is amiért édemes lenni, eszek. Ez így leírva is borzalmas. Hogyan lehet ezt legyőzni?



2013. nov. 5. 19:19
 1/5 ivcs válasza:
én ugyanígy voltam, nekem a legelső lépés az volt, hogy rászántam magam, hogy egy nap csak ötször eszem mindig ugyanabban az időpontban, és nem veszek semmilyen egészségtelen kaját, ha mégis meglátok valahol egy sütit vagy valami ilyet, akkor gyorsan eszem mondjuk valami gyümölcsöt, és rá sem nézek az édességre, nekem bevált :D
2013. nov. 5. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

szerintem változtasd meg az életmódodat,keress olyan dolgokat az életben ami nem a kajához kapcsolódik,mégis örömforrás. nekem is ugyanez a problémám volt,elkezdtem foglalkozni a külsőmmel,szépítkezni,fodrászhoz,kozmetikushoz járni,ha le akartam kötni az agyam akkor sokszor verset írtam,rajzoltam. és persze elengedhetetlen a sport mert egyrészt egy intenzív edzés elveszi az ingert hogy enni akarsz ráadásul rengeteg boldogsághormont szabadít fel,plusz még büszke is leszel magadra hogy csokifalás helyett mondjuk lefutottál 5 km-t vagy megcsináltál 100 fekvőtámaszt.


saját példámból kiindulva ha nem tudsz mértéket tartani akkor helyettesíts. először csak alapanyagokat,például ha irtóra be tudsz zabálni sajtos-tejfölös tésztából,akkor cseréld le a tésztát durumlisztből készültre,a tejfölt joghurtra,a sajtot meg minimalizáld. és ragaszkodj ezekhez az egészséges helyettesítésekhez,tűzön-vízen keresztül! egy idő után hozzá fogsz szokni és az lesz a természetes. ekkor próbáld magad beállítani arra hogy egy nap csak 5x,max. 6x egyél,reggel a legtöbbet és este a legkevesebbet (de ne koplalj azért). nagyon fontos az is hogy lassan egyél,jól rágj meg minden falatot és mielőtt még jól lennél lakva,állj meg. az agynak 20 perc kell míg érzékeli hogy elég volt ennyi kaja. én meglepően keveset eszek azóta hogy ezt alkalmazom,attól vagyok rosszul ha sokat kell ennem.


ha valami érdekel még akkor írj egy privátot,én nemrég jöttem ki az érzelmi evés gödréből :)

2013. nov. 5. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

A dolog pikantériája, hogy habár én főzöm és állítom össze a menü nagy részét, a bevásárlást nem én csinálom, és nem sok kbefolyásom van fölötte.

A süti-csoki-keksz állandó tényező.

A másik a kávé, nélküle megáll az élet, viszont csak fél pohár tejjel tudom meginni. Az meg elég durva kalória, különösen napi 2-3 kávénál.

2013. nov. 7. 22:35
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
ne egyél egy napig semmit. szerintem az kicsit helyre rakja a fejben a dolgokat.
2013. nov. 7. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Vörösnefelejcs ***** válasza:

A tejeskávéhoz. A 90 napos alatt rászoktam a vizzel hígitott kávéra. Sokan isszák így, oroszok, németek. Hogy óriási híg kávé lesz belőle. Ma már nem igénylem máshogy.

A jó hír, hogy mindenre rá lehet szokni. Majszolgatás helyett kézimunkázni a tévé előtt, tényleg sportolni, rágózni (kisebb rossz) és csökkenteni a csokit, édességet. Mással is jutalmazhatod magad - ahogy az előttem lévők írták.


Befejezésül: :) mit gondolsz, más honnan veszi a jó ötleteit? Nem vagy egyedül ám.

2013. nov. 8. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!