Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Lehet, hogy lelki okok (is)...

Lehet, hogy lelki okok (is) akadályoznak a fogyásban?

Figyelt kérdés
Szeretnék lefogyni régóta,de nem megy.Úgy 10-15kilót szeretnék leadni,létezik hogy lelki akadálya legyen?Hétfőn megyek pszichológushoz,tud nekem ebben segítnei?
2013. nov. 7. 08:33
 1/6 A kérdező kommentje:
Tudok olyat,hogy egész nap nem eszem semmit,és olyan is hogy egész nap zabálok.Ha itthon vagyok,akkor általában a második,és már kedd óta itthon ülök,kezdek kétségbe esni..
2013. nov. 7. 08:49
 2/6 anonim ***** válasza:
53%
Ez nem lelki!Kivan tágulva a gyomrod...Tartsd be hogy napi 5* eszel keveset!!!
2013. nov. 7. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

"Tudok olyat,hogy egész nap nem eszem semmit,és olyan is hogy egész nap zabálok."

Így nem csoda, hogy nem fogysz. Ez a lehető legrosszabb párosítás.


Amúgy ha otthon ülsz, és tömöd magad kajával, az elég valószínű, hogy pszichés probléma. Ha magad nem ismered ezt fel és nem tudsz változtatni, akkor segíthet a pszichológus, de egy jó barát is segíthet, ha hallgatsz rá. De csodát ne várj, a sült galamb nem repül a szádba! (Ez talán rossz hasonlat volt. :D) Elsősorban neked kell eldöntened, hogy sajnálni akarod magad és zabálásba fojtod a kövérség miatti keserűségedet, vagy változtatni akarsz.

2013. nov. 7. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
49%

Húst és zöldséget egyél. Pont.


Nem baj, ha egyik nap nem eszel.. és máskor meg többet. Nem ez a lényeg, hanem hogy mit eszel. És ez nem lelki dolog.


Hogy a búzalisztet megeszed-e, tejet iszol-e, cukrozol-e ez teljesen fizikai dolog.

2013. nov. 7. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Igen, végül is lehetséges ez is. Én pl. akkor eszem a legtöbbet, ha szomorú vagyok, vagy ha stresszelek. Ha minden rendben, akkor teljesen normálisak a kajaadagjaim. Hogy tud-e segíteni pszichológus, azt nem tudom, de ha tényleg úgy érzed, hogy valami olyan lelki problémád van, amit nem tudsz feldolgozni, érdemes hozzá fordulni fogyás ide, vagy oda.
2013. nov. 7. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A kajálás lehet pótcselekvés nálad. ne otthon ülj hanem tereld el a figyelmed. de ki tudja milyen volt az életed mi történt veled váltott-e ki valami olyat benned ami miatt ennyit eszel.
2013. nov. 7. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!