Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Aki nem eszik kenyeret az mit...

Aki nem eszik kenyeret az mit eszik reggelire és vacsorára amivel jól is lakik?

Figyelt kérdés
2013. nov. 7. 22:58
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
100%

reggelire

zabkása joghurttal, dióval, almával

vagy rántotta zöldség ágyon vagy

tükörtojás paradicsommal vagy

sült húsok zöldségekkel


vacsorára

tonhalkonzerv

párolt, főtt húsok zöldségekkel

pörkölt csalamádéval

túró

lecsó

máj majorannásan

zöldség levesek

2013. nov. 7. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:

Én pl. reggelire majdnem minden nap fehérje shake-et zabpehellyel, egyszerűen imádom, nem tudom megunni, főleg, hogy "ezerféle" ízben lehet kapni tejsavót, néha rakok bele gyümölcsdarabokat is.


Este általában vacsorára lild-is vagy aldis exrtudált kenyeret eszem.

2013. nov. 7. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
36%
hát nem sok fantáziád van
2013. nov. 7. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:

Én speciel kismillió dolgot nem eszem normál kenyéren kívül, úgyhogy nekem enyhén kihívás lenne magkenyér nélkül létezni, úgyhogy azt is eszem. Sokkal többet, mint anno kenyeret, azért sosem voltam oda, pedig magam sütöttem és egész jókat, de attól még nem laktatott és annyira azért nem volt ízes, mint az olajos magvak.


Ezenkívül nagyon gyakran eszem rántottát zöldségekkel (tipikus reggelim), kókuszzsírban sült zöldséget (ha nem vagyok nagyon éhes), morzsókát (ami összetételében olyan, mint a tojásos magkenyér, tojás+olajos mag, csak éppen serpenyőben sütöm), "kókuszmüzli"/kókuszkrém/kókuszleves (kókuszreszelék különféle dolgokkal, gyümölcs, mazsola, olajos magvak, különféle stílusú és textúrájú ételek jönnek ki belőle, a reszelék lehet őrölt vagy sem, mehet bele gyümölcs, én többnyire citromozom, az remek)...

Olykor vacsorára (de elvétve reggelire is) ebédről maradt főtt ételt eszem (zöldség, tojás, olajos mag vonalon, leginkább a zöldség szokott dominálni), néha salátát valamivel (ami minimum egy kupac sült hagyma, de lehet elvétve szardínia vagy akár pici sajt, de a magkenyér is jó, csak nem akarok folyton kenyeret enni :P).

Hm, nézem a logomat... Zöldség smoothie pörkölt kesuval (de maga a smoothie sem kalóriaszegény, van benne olívaolaj, kis őrölt kesu s ha már zöldség, nem pici mennyiségben tolom). Igazából ehetnék gyümölcsturmixot is, esetleg kis dióval, de nekem nem valami magas a gyümölcsigényem s lehet, hogy van benne valami, hogy reggel zsírosat kell enni. Nekem mindenesetre passzol az.

Ha már csak a vonalaimra kéne vigyáznom, éppenséggel ehetnék nyersvegán mákos pitét is (gyümölcslap, mák, méz. egyszerű és remek, bár a gazdagabb verziója az igazi, ahol van egy diós alap).

Ha már írtam a sajtot, azt is lehet enni zöldséggel (én mindössze nem szeretem a sok sajtot. heti pár deka még belefér, a fehérjebevitelemnek nem árt). Húst is lehet, de azt nem szoktam.

Továbbá erősen ketogén stílusban be lehet dobni egy kis citromos diós vajat is :D Az is laktat.


Nyilván vannak még lehetőségek bőven, de nekem ennyi is elég :)

2013. nov. 7. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
Hmmm... ez fura. Csak a mi ismerettségi körünkben szokás az, hogy az ebédre főzött kaját esszük vacsorára is?
2013. nov. 7. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
29%

Én ideális esetben salátát, uborkát, retket, paprikát-paradicsomot zsírral, szalonnával, hallal..


Rosszabb esetben ezekből kevesebbet (mert mondjuk nincs, vagy drága vagy mittudomén) és rizzsel. A gluténmentesség az első nálam, utána mondjuk cél a lowcarb, tehát rizs vagy van, vagy nincs. Zab már semmi, az egy régi rosszabb korszakból emlék..


A legjobb tényleg a zöldség + hal, zöldség + szalonna, sonka, kolbász lenne, így egyszerűen. Ja, meg persze tojás, ha úgy alakul. Munka mellett korán kelve általában ezek csomagolva mentek, és út közben vagy melóhelyen.

2013. nov. 7. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
bocs off lesz. megkérdezhetem miért nem esztek egyáltalán kenyeret? mert titeket felhizlal?
2013. nov. 7. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
Fölösleges keményítő, glutén és lektinek miatt kerülöm.
2013. nov. 8. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
(de egyébként.. különösebb bajom nincs egyik összetevővel sem, csak nem akarom életen át ilyeneknek kitenni a testem. helyette szívok városi levegőt, szóval a 'jóságból' is megárt a sok alapon, ennyit javítok az étkezésemen)
2013. nov. 8. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
#7: Igyekszem minimalizálni a szénhidrátot (nem olyan átütő sikerrel, könnyen 80g fölé megyek :( ), de a glutént nagyon nagy ívben kerülöm. Egy intenzív pirítós alapú korszak után (korábban nem ettem sok kenyeret, de megtanultam nagyon finom töltött pirítóst készíteni. a zöldség és a ropogósság levett a lábamról) belémnyilallt a felismerés, hogy az nekem nem való, s úgy egyik napról a másikra elhagytam. Az addig kenyeret kenyérrel evő párom majdnem azonnal követett. Na neki egyszerű, mit eszik reggelire és vacsorára, valamint sokszor ebédre is. Rizst :D Bő fél éve nem képes megunni. De én fogyni akarok, s a keményítőt is minimalizálom, továbbá a rizst a kenyérhez hasonlóan nem szerettem különösebben sosem.
2013. nov. 8. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!