Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Életmódváltás, fogyás, kenyér,...

Életmódváltás, fogyás, kenyér, változás?

Figyelt kérdés

Szeretnék lefogyni (nem vagyok kövér, csak egy kis felesleg van rajtam), de nem fogyókúrával szeretném leadni, hanem életmódváltással. Egészségesebb ételekkel (nem puffasztott rizs, extrudált kenyér), gyümölcsökkel, magvakkal, zöldségekkel. Kerülöm az előre csomagolt ételeket (műzli szelet, jó reggelt keksz), valamint az olyanokat mint a ketchup, majonéz, mustár. Helyettük zöldséget eszek (uborka), barna rizst, kávé helyett zöld teát iszok, naponta 2+ liter vizet. Természetesen a csoki/édesség evését mellőzöm (jól meg vagyok nélküle), NEM koplalok. Ilyen szabályok mellett mennyi az esélye annak hogy fogyni fogok?

A másik kérdésem a kenyérre vonatkozna. Mivel nem fogyókúrával/diétával szeretném elérni, feleslegesnek tartom a kenyér mellőzését. (ha diétáznék, a diéta ideje alatt nem ennék kenyeret -> gyorsabb fogyás -> diéta vége -> újra kenyér -> visszahízás) ezt szeretném elkerülni.

Naponta 1 szelet kenyeret eszek reggelire. Így is eredményes lehet a kigondolt terv? És mivel csak kevés felesleg van rajtam, elképzelhető hogy lassan fog lemenni? (lassabban, mint akin sok van, és "hirtelen" leadja a nagy részét). Mennyi idő után fog látszódni az eredmény? 2 hét elég lehet annak hogy változást lássak magamon/fogyás beindulásához? (olyan régóta szeretnék már vékonyabb lenni, és nem tudom hogy mennyire lehet eredményes ez az életmód váltás. Félek hogy ez sem lesz jó, és csak várok, várok várok az eredménye, miközben semmi nem változik) Ha látnék változást természetesen nem hagynám abba az eddig kidolgozott tervet.



2013. nov. 17. 10:27
 1/5 A kérdező kommentje:
még a kenyér részhez hozzátenném: ha diétáznék, a diéta ideje alatt nem ennék kenyeret -> gyorsabb fogyás -> diéta vége -> újra kenyér -> visszahízás. (a kenyeret pedig nem hagyhatom el életem végéig)
2013. nov. 17. 10:38
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell elhagyni, teljes kiörlésű kenyér nem olyan rossz azért. Ebből az étrendből csak a húst hiányolom, mert a fehérjét sem lehet elhagyni életed végéig.
2013. nov. 17. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
jogos a hús hiányolása, kihagytam a szövegből. De szinte majdnem minden nap eszek husit, a családom nagyon hús kedvelő :D (csirke)
2013. nov. 17. 11:00
 4/5 anonim ***** válasza:

Hát igazából a fehér kenyér alapból nem egészséges, de a fogyásodat nem befolyásolná nap 1 szelet.

Persze mozognod is kéne.

Amúgy igen, a teljes kiörlésű vagy akár a rozskenyér is jobb lenne.

2013. nov. 17. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Csak megjegyzem, el lehet hagyni egy életre a kenyeret, egyeseknek megy. (Bár én sok kenyeret eszem, csak nem keményítőset. Nekem teljesen kenyér, jobban szeretem, mint a normált. De van, aki ilyet sem eszik, mert megteheti, kevésbé érdekes az étrendje s mások az elvárásai az ételével kapcsolatban.)

Fehérje pedig nem csak húsban van nagyobb mennyiségben, de ez mindegy most, hiszen a kérdező húst is sokat eszik.


Amikor elhagytam a kenyeret, a cukrot, a tejtermékek zömét, szinte teljesen a keményítőt és kevesebbet ettem s kicsit többet mozogtam, nem történt semmi. Sokak jóval kevesebbtől fogynak. Nem lehet megmondani, kinél mi indítja be a fogyást. Nekem jót tesz a mérsékelt szénhidrátszint és a mozgás (30km séta vagy akár egy rövid, intenzív edzés után sokszor elindult lefelé a súlyom), de van, akinek más a megfelelő módszer.

A nekünk megfelelő életmódváltás jó dolog, azt tudjuk tartani s nem érezzük beszorítva magunkat :)

2013. nov. 17. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!