Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért lenne ez diétás kaja?

Miért lenne ez diétás kaja?

Figyelt kérdés

Az egyik barátnőm kórházban diétás nővér. Őt kértem meg, hogy segítsen étkezés-ügyben.

Van egy kaja, ami nagy kedvencem, alig bírok lemondani róla, de megteszem, mert tudom, hogy nem egy fogyi-cucc.

A barátnőm viszont állítja, hogy nyugodtan ehetem.

Palacsinta tésztába mártott almaszeletek olajban kisütve..

Még én is érzem, hogy ebből max. az alma oké :D

Miért mondja, hogy ezt ehetem nyugodtan? Ennyire nem ért a szakmájához, vagy ennyire hízlalni akarja a seggem? :D


Ugye szerintetek sem kellene? Mert ő azt mondja rá, hogy egyem nyugodtan este 6 előtt, ha sportolok is aznap, hiszem "csak alma"...


2013. nov. 23. 16:48
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan ehetsz belöle, de nem mázsaszámra, hanem 1-2 darabot.


Aki azt hiszi, hogy a fogyáshoz az kell, hogy 3-4 jóformán kalóriamentes ételt eszik, az nagy tévedésben van.


Ha tényleg TARTÓSAN akarsz fogyni, akkor NEM tiltasz le SEMMIT, hanem a mennyiségekre figyelsz oda. Ugyanis ha valamit, amit szeretsz, kizársz az étrendedböl, akkor egy ideig megy, utána meg egy idö után annyira hiányozni fog, hogy nem tudod megállni nélküle, és nem egy kis adagot eszel akkor, hanem 4-5 embernek is eleget.

2013. nov. 23. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem mázsaszámra, de eheted. Igaza van a barátnődnek.
2013. nov. 23. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
En mar nem fogyokurazom, csak sulyt tartok, de en ilyeneket csak ritkan eszem. Ez egyaltalan nem fogyokuras etel (liszt, olaj...)
2013. nov. 23. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A palacsinta tésztát is annyi féle módon el lehet készíteni, hogy ihaj.

Rozsliszt/zabliszt/zabkorpa stb., tejből sem mindegy, milyen zsírtartalmút használsz (használsz-e egyáltalán), nem mindegy, hogy teszel-e bele tojást, cukrot stb. Az sem mindegy mennyi és milyen olajon sütöd ki, illetve ha tepsiben sütöd, az megint más eset.

Szóval ja, simán beleilleszkedhet az egészséges étrendbe, mértékkel, és mondjuk nem vacsorára.

2013. nov. 23. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Egyébként ha 90%-ban helyesen étkezel, és rendszeresen mozogsz, akkor egy-egy "kihágás" sem ront a helyzeten. Még ha vacsorára eszed is, nem mindegy, hogy a napi tápanyagkereted hol tart, meg hogy mennyit mozogtál aznap.
2013. nov. 23. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem sem tűnik olyannak, ami segítené a fogyást... Mondjuk én élből kerülöm a hőkezelt gyümölcsöt, inkább nyersen raknám a kész palacsintába az almát, a palacsintába se lisztet, se tejet nem tennék (bár olajos magokkal kicsit neccesebb, szeret széttöredezni, úgyhogy lehet, hogy bejönne a zab vagy a rizsliszt, ma gesztenyelisztes volt, de annak nem szeretem az ízét) s csak akkor enném, ha kifejezetten édességre vágyom, mert ilyen után tuti még több édességet akarnék s így is napi szinten csokizom... Amit nem tartok helyesnek, ha fogyok, ha nem.


S nem "csak alma", ezt mindenképpen rosszul mondja.

Én se mondok le a kedvenceimről, de csak mert valami a kedvencem, nem kell nyakra-főre enni, annyi remek étel van.


Neked kell eldöntened, milyen gyakran fér bele, éri meg. Ha nagyon akarod, akkor inkább edd, mint kapard a falat, de a "beleszámolom a kalóriakeretembe és semmi gond" véleményt kissé leegyszerűsítettnek érzem, továbbá az egészség is ott van, nem jó, ha bármit eszünk. (De hogy mi egészséges és mi nem, arról nálam sokkal nagyobb szakértők is vitatkoznak. Én igyekszem azt enni, ami után jól érzi magát a testem.)

2013. nov. 24. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!