Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Fogyókúra alatt hogy álltok a...

Fogyókúra alatt hogy álltok a Karácsony közeledtével?

Figyelt kérdés
Én nem tervezek elcsábulni, max Szenteste. Több fogyis ismerősöm ebben a hónapban már abba is hagyja a fogyókúrát, és januárban folytatja. Szerintem ez nem túl jó ötlet, mert mértéktelen evés következménye a még plusz kilók felszedése.
2013. dec. 18. 21:46
 1/7 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy azért, mert én életmódot váltottam (de azért pluszban próbálok figyelni fogyás alatt), de nekem az egész probléma vagy dilemma nem létezik. A gyomrom karácsonykor is ugyanakkora, s mivel hedonista vagyok, fogyás alatt is jóllakom és jókat eszem, viszont karácsonykor sem élvezném a hasfájást... Egy ember úgyis napi többezer kalóriát eszik, annyi élvezet belefér, így több évtized után inkább szeretném kikapcsolni az egészet pár napra, hogy ne kelljen folyton evéssel foglalkoznom :( Képtelen vagyok önuralmat igénylő aszkézisnek látni azt, ha valaki nem zabálja tele magát. Persze nem vagyunk egyformák...


Ez a fogyókúra abbahagyás érdekes, de attól függ, mit jelent. Én is voltam olyan passzban, hogy elegem volt az elég laza odafigyelésből is és egypár hétig ettem, ahogy jött és kedvem volt, bár nem tudtam kikapcsolni az addigiakat csak úgy, nem volt igazi, kontrolltalan ereszdelahajam. Ez az én érmem két oldala: nem tudok nagyon fegyelmezetten fogyózni, de durván elszállni sem. Plusz a testem nagyon szeret stagnálni a tömegét tekintve, így büntetlenül lazulhatok normális keretek között.

Egy túl durván fogyózónak jól jöhet egy kis szünet, azt is mondanám, hogy feltöltekezhet tápanyagokból, ha addig túlságosan visszafogta őket, de a karácsonyi, mikulásos csokizás nem igazán jó irány e szempontból... De lelkileg lehet, hogy jót tesz. Lehet, hogy nem. S nem mindegy, hogy picit eszik többet vagy a máskor történő önsanyargatást ellensúlyozva tényleg zabálni kezd. Ez utóbbi egészségtelen és eléggé borítékolható a hízás, tönkretéve az addigi eredményeket. Ez butaság.

2013. dec. 18. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ugyanúgy lehet diétázni karácsonykor is, mint máskor.

A karácsony meg amúgy sem az evésről szól. Aki meg ebben leli az örömét, hogy teli zabálja magát ilyenkor az meg magára vessen.

Amúgy meg meg nyugodtan lehet enni a karácsonyi menüt, sőt akár egy kis süti is belefér ilyenkor, a lényeg a mennyiségen van. Ennyit nyugodtan meg engedhet magának mindenki, ugyanis ha nem lépi túl a kalóriaszükségletét, akkor egy dekát sem fog hízni. Aki meg abba hagyja ilyenkor a diétát, csak azért, mert karácsony van, az lényegében még el sem kezdte az egészet. Ezek az emberek soha nem érik el majd a céljukat, ugyanis a siker kulcsa a kitartás.

2013. dec. 18. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen, teljesen egyetértek veled, utolsó!
2013. dec. 18. 23:12
 4/7 anonim ***** válasza:
Jnuártól tömegelek, így még két hét diétára van lehetőség, nem nagyon szabad enni, vagy keveset januárra elfogy a bejgli :/ :D Egyébként ha egy napon keresztül teljes mértékben tele zabálod magad nem fogsz hizni, szerintem rosszabb ha sokszor keveset eszik az ember szal pl három napig keveseket, főleg azért mert első nap teleeszed magad és utána nem is fogod kíváni, főleg ha rosszul létig ettél, ha mindig keveset eszel meg ilyesmi akkor jól fog esni, és kívánni fogod tovább. Legalábbis nálam így megy.
2013. dec. 18. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
en ugy vagyok vele , hogy zoldsegleves lesz, vesz anya mozzarellat , sajtot , turot , gyumolcsoket natur joghurtot rantott hust melle csinal nekem parolt hust szoval csak egeszseges kajak lesznek , a hizlalo kajakbol meg csak annyi lesz , hogy epp megtudjunk valakit kinalni :) Nalam igy lesz :) Persze nalam is lesz suti abbol reggel egy ket szelet de azert kell egy kis onuralom:) Boldog Karacsonyt :)
2013. dec. 19. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Egyetértek! Örülök, hogy ilyen felfogással álltok az ünnephez. Boldog Karácsonyt!:)
2013. dec. 19. 11:33
 7/7 anonim ***** válasza:
Én SOHA nem ettem többet, vagy sz*rabbat karácsonykor, mint egyébként. Nem is értem ezt az állandó karácsonyi falás hisztériát... Attól, hogy ünnep, és többen ülünk az asztalnál, még nem tömöm tele magam okádásig, és nem zabálok egész nap süteményt. Érdekes, hogy a többségnek ilyenkor 3 napra kitágul a gyomra.
2013. dec. 22. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!