Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ki hogyan tudott lefogyni...

Ki hogyan tudott lefogyni kisgyerek mellett?

Figyelt kérdés
Mielőtt elkezdene valaki szidni,beszólni,megkövezni... tudom,hogy a fogyás lényege hogy kevesebb kalóriát vigyünk be mint amit elégetünk. Tudom. A fogyás lényege a mozgás. De ez egy pici gyerek mellett nem igazán könnyű,nincs egy épkézláb ember akire rá tudnám hagyni,olyannyira,hogy amióta megszületett (egy éve) nem voltam sehol egyedül még öt percre sem,nem túlzok. Konditeremről meg futásról szó sem lehet,de most komolyan...babakocsival fussak? Az itthoni tornáról annyit,hogy megpróbálok tornázni és két percen belül mászik rám. :) A komphoz már túl nagy. Naponta alszik pár órát 3-4 órát de akkorra marad a házimunka. :( Nehezíti a dolgot hogy a párom tipikus tészta és húsevő...

#mozgás #diéta #fogyókúra #terhesség utáni fogyás
2013. dec. 20. 18:21
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem írtad, hogy szabadidőd mennyi? Mekkora a gyerek? Ha még otthon vagy vele, séta. Sok! 2-3 óra akár. Ez is fogyaszt, nemcsak a futás.
2013. dec. 20. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
1 éves a picur. Szabadidőm nem nagyon van. Lehet,hogy csak én osztom be rosszul az időmet. Én nem tudom hogyan tudnak mások 3-4-5-6 gyereket nevelni. :) Pszichológushoz járok (eddig csak kétszer voltam) krónikus kimerültség és kényszer evés miatt. Tényleg úgy érzem,hogy nem kifogás,tényleg nincs rá időm. Apa,mamák,papa nem tud vagy nem ér rá vigyázni. Barátnőim itt nincsenek,egy éve költöztünk ebbe a lakásba. Tényleg nem tudom,hogyan oldjam meg. Te is anyuka vagy? Tudtál fogyni? Hogyan?
2013. dec. 20. 18:42
 3/9 A kérdező kommentje:
Séta az még 3-4 óra is van,ilyen hidegben kevesebb,1 óra max . Terhesség előtt 56-58 kg voltam,most 89-90. Már tudod,hogy miért zavar ennyire a túlsúly? Túl nagy változás.
2013. dec. 20. 18:45
 4/9 anonim ***** válasza:
Életmódváltással le tudsz fogyni még ha kevés is a szabadidőd,hagyd el a fehér lisztet,tésztát,péksütit,egyszerű cukrokat,tartósítós és konzervkaját-de ha csak a kenyeret és cukros ételeket nem eszed már elkezdődik a fogyás.A kisgyerekkel meg játékosan tornázhattok együtt,a mozgástól türelmesebb leszel,nyugodtabb és jobban érzed magad a bőrödben.Az nem baj,ha a párod mást eszik mint te,-én teljesen külön főzök a családnak és magamnak,nem olyan nehéz.Viszont az,hogy senki nem vállalja a kicsit az hosszú távon nem csak neked de a kicsinek sem tesz jót.Tapasztalat,nagy gondok lehetnek az óvodában,iskolában (szeparációs szorongás stb),hozzá kéne szoknia a kicsinek is,hogy 1-2-órára más vigyáz rá,ez nagyon fontos,második gyermekem már így neveltem és sokkal ellenállóbb,sikeresebb,talpraesettebb mint az első.Persze nem könnyű ha egyedül hagynak,próbálj barátkozni,hasonló kisgyerekes anyukával.
2013. dec. 20. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Sima ügy, csak nem szabad nehézségnek felfogni és nem szabad eltérni a hús és zöldségevéstől. És akkor nagyon egyszerű lesz. Másképp meg élethosszig tartó szenvedés is lehet.
2013. dec. 20. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én 30 kilótól szabadultam meg a gyerek mellett, szóval menni fog hidd el :) csak kell egy kis kreativitás. Először is figyelj az étkezésre, én elhagytam a cukrot, lisztet, rizst, krumplit, nem volt könnyű, de megérte. Én sokat sétáltam a babakocsival, vagyis nem is séta hanem gyors gyaloglás volt. Otthon is rengeteget tornáztam, a gyerek folyton rajtam lógott, de megoldható. Felüléseknél megkértem, hogy üljön a lábamra és minden felülésnél ismételje meg a számot amit mondok, egy ideig tetszett neki, aztán amikor megunta és hisztis lett mondtam, hogy akkor most üljön a hátamra és fekvőtámaszozzunk, ezt meg én nem bírtam sokáig :D Utána dvd-re tornásztam és mondtam hogy csinálja ő is amit a néni a tv-ben, hamar elfáradt és inkább játszott. Ezek a dolgok azért jók, mert közelebb is hoznak a gyerekkel egymáshoz, meg hamar kifárad és akkor nekem is több lesz a szabadidőm.
2013. dec. 20. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Előző vagyok... még azt elfelejtettem írni, hogy apuka esténként amikor haza jött melóból akkor rábíztam a gyereket és elmentem futni olyan fél órára.
2013. dec. 20. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

1. vagyok..

Igen, én is anyuka vagyok, 5 múlt a gyerkőc.

Én 78-al estem teherbe, pont 100 voltam, mikor szülni mentem, most vagyok 68.

Én rengeteget sétáltam, séta közben mindig elintéztem amit kellett. Vásárlás, patika. Sportolni nagyon nem jártam, kb. 1,5 éves korától fél évig jártam kangoo-ra, az segített beindítani a dolgokat, de ennyi. Odafigyeltem arra, hogy minél kevesebb cukrot egyek, nekem az édesség a gyengém, nem tudok ellenállni.


Ha 1 éves mellett ennyire nincs időd, akkor tényleg nagyon rosszul osztod be. Párod nem tud vigyázni a gyerekre?

Alvásidőben lehet sétálni vele, 3-4 óra séta megoldva, sport kipipálva. A házimunkát csináljátok együtt! Picit tovább tart ugyan, de adsz neki egy kis seprűt, valami rongyot, és látja hogy te hogy csinálod, később utánozni fog. Porszívózni is lehet nyugodtan, amíg ébren van. Ha nagyon zavar közben, tedd addig járókába. Fiam most is imád takarítani!


Amúgy meg írtad, hogy a párod tészta és húsevő.. na bumm.. Csinálsz husit, neki tésztát, te meg eszed salátával a husit.

2013. dec. 21. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat és a bíztatást :). A picurral is megoldjuk valahogy. Apára tényleg nem tudom hagyni,nem tudom,miért. Apa nem akarja,ő mondja "én nem vigyázok rá,nekem dolgom van(a számítógép előtt nézi a híreket meg mit tudom én mit órákig)ne menny sehova,nem kell neked futkározni, stb ,majd lefogysz. Ja! Köszi. Anyós pedig azt hajtogatja :bezzeg az én időmben nem volt fogyókúra meg ilyenek,kinek akarsz te tetszeni,stb... DE nem baj,találtam kalória táblázatot mozgásra és kész ételekre is ,úgy döntöttem,majd számolom a kalóriákat...és amikor tudunk tornázunk a picurral vagy birkózunk,az valószínűbb:). Ahogy meg tud támadni egyből lemegy kb 10000 kilókalória. :)
2013. dec. 21. 16:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!