Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 13 eves lany vagyok.155 cm es...

13 eves lany vagyok.155 cm es 58-59 kg. szeretnek fogyni. Sportolni neha szoktam. Ilyen idobe altalaban nem megyek futni az edzoteremhez pedig tul kicsi vagyok. Szeretnem ha segitenetek h miket egyek? . Lehetoleg olcson.

Figyelt kérdés
Ha elkezdek egy fogyokurat csak par napig birom ki es utanna feladom, ha peldaul nem latok fogyast. Tudom ez nem jo. Elore is koszonom.
2013. dec. 21. 19:26
 1/5 anonim válasza:

Fogyókúrázni semmiképpen se kezdj el, mert ahhoz még fiatal vagy 13 évesen.Érdekelne az is, hogy hogyan csináltad, amikor pár nap után feladtad.


Igazából az lenne az ideális, ha rendszeresen elkezdenél sportolni minél hamarabb.Még fiatal vagy, a serdülőkor alatt simán átalakulsz, ha megfelelő mennyiségben sportolsz(ne vidd túlzásba, de vigyél bele rendszert, mert a "sportolni néha szoktam" semmilyen távon nem szolgál előnyökkel).

Ami még nagyon fontos, és a rendszeres sportolás pozitív hatásinak megmutatkozásához elengedhetetlen, az egy helyes étrend.Oda kell figyelned arra, hogy miből mennyit viszel be a szervezetedbe egy nap, mert ez tényleg nagyon fontos.Ha van olyan felnőtt ismerősöd, aki ebben segíteni tud neked, akkor feltétlenül keresd fel, mert ajánlhat neked akár konkrét étrendet is.Nem kell túlzásokba esned itt sem(nem kell számolgatnod a kalóriákat, vagy a makro-tápanyagokat), mert mint ahogyan már írtam, még fiatal vagy és nincs igazán szükséged rá.Figyelj arra, hogy elég húst egyél, mert ha rendszeresen fogsz sportolni, akkor attól fog jobban fejlődni az izomzatod.Figyelned kell arra, hogy minél több gyümölcsöt és zöldséget egyél, a vitaminon kívül tele van rosttal, amitől felgyorsul az anyagcseréd, és bizonyos mértékben elősegíti a fogyásodat is.Továbbá megfelelő mennyiségben kell bevinned szénhidrátot/zsiradékot(az utóbbit sem mindegy, hogy miből).Vigyázz, hogy ne egyél sok édességet, azt próbáld meg helyettesíteni gyümölcsökkel, vagy csonthéjasokkal(dió, mogyoró, mandula és hasonlók).


Tehát röviden:Kezdj el rendszeresen sportolni a lehető leghamarabb, mert hátrányod nem származik belőle, és táplálkozz helyesen, mert anélkül az egész semmit sem ér, bármilyen jól is fogod csinálni.

A fogyókúrákat pedig még sokáig felejtsd el, és ha mindezt sikerül betartani, akkor nem is lesz rá szükséged.Az edzőteremre ugyanez vonatkozik.

Ami még elengedhetetlen, hogy kitartó legyél, mert egyrészt semmilyen változás sem könnyű, másrészt nem egyik napról a másikra fog megtörténni(akár egy évbe is bele telhet(hasra ütésre, mindenkinél másképpen mennek a dolgok, de azért ilyesmire számíthatsz), csak hogy tudd, hogy miért ne várd a csodát két hét után).


Szóval rendszeres sportolás, helyes étkezés, és sok sok kitartás és türelem, és ha mindez teljesül, akkor sikerül, ami most a célod.


Sok szerencsét!

2013. dec. 21. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen koszonom h ezt igy leirtad. Megprobalok minnel tobbet sportolni. es betartani a tanacsaidat. Csak az a baj h az iskolaban allandoan piszkalnak a sulyommal es ugy erzem h nincs ertelme tovabb folytatni a dietat ha eppen akkor dietazom. Szeretnem tudni h hany kilot kellenne leadnadnom ahozz h megfeleloen nezzek ki? Elore is koszonom :)
2013. dec. 21. 21:37
 3/5 anonim válasza:

Ne azzal foglalkozz, hogy hány kilónak kellene lenned, ezt több okból, és tapasztalatból írom.

Először is mindeni másképpen nézni.Van, akin a plusz 5 kiló meg sem látszik, és van, aki még megfelelő tömeggel is kicsit többnek látszik.De ha mindenképpen szeretnéd tudni, hogy mi az ideális, akkor keress az interneten egy testtömeg-index kalkulátort.A magasságodból és a tömegedből kiszámol egy értéket, és megállapítja, hogy az megfelelő-e vagy sem.De mint mondtam, tapasztalatból írok.Engem is érdekelt, hogy hány kilónak kellene lennem, meg is néztem egy ilyen kalkulátorban, és aszerint én a normál tartományba estem.Én viszont nem csak azt tudtam, hogy van feleslegem, hanem azt is, hogy ez nekem már nem felel meg.Ezért írom, hogy nem fontos azt tudnod, hogy mi lenne az ideális.A másik ok, hogy elveszi a kedved.Egy idő után újra meg újra mérlegre fogsz állni, hogy mennyi ment le.Ezt semmiképpen se tedd meg!!De komolyan, ez mindennek az elrontója.Főleg azért, mert ha rendszeresen fogsz sportolni, akkor először az izomzatod fog fejlődni, és emiatt 1-2 kilóval több leszel(de az már izom lesz, és az a lényeg).Egy idő után persze a felesleg el kezd elhasználódni a rendszeres fizikai megterheltség miatt, de ehhez kell egy kis türelmi idő, szóval tényleg ne mérd a súlyodat az elején(az első 2-3 hónapban biztosan ne, de ha utána sem "fogysz", akkor se keseredj el, mert az is csak azért lesz, mert izmosodni fogsz, közben persze a felesleg megy majd le).A harmadik ok pedig az, hogy egy idő után egyre inkább meg leszel elégedve a külsőddel, ha komolyan elkezded mindezt csinálni, amit leírtam, és inkább ez motiváljon, mint az, hogy hány kiló vagy(főleg mivel írtam, hogy valamennyivel több is leszel az izomzat miatt, de kevesebb, mert fogyni fogsz.Így előfordulhat, hogy a végén több kiló leszel, mint most, de már magasabb leszel, és az már izom lesz, és nem felesleg, ezért sokkal jobban fogsz kinézni, szóval ne számold a kilókat).


Az osztálytársak piszkálódását pedig próbáld meg levegőnek nézni.Engem ugyan nem piszkáltak(olyan sokat), de egy idő után zavart, hogy a teljesítményem messze a többiek alatt van.Nem mintha nem az lenne az első, hogy önmagadhoz képest fejlődj, hiszen ez a cél, és én is ezt tanácsolom, de nagyon zavart a tudat, hogy nem ütöm meg a mércét, pedig igyekeztem én, csak azt a sok mindet nem csináltam, amit az előző válaszban leírtam, és ez volt az, ami a motivációm kulcsa lett, nem az osztálytársaim.

Apropó, keress motivációt!!!(ez hatványozottan fontos).Gondolj arra például, hogy lehet, hogy nem vagy erős, és lehet, hogy nem te leszel a legjobb abban a sportban, ami majd elkezdesz, de még mindig messze jobb vagy bárkinél, aki a kanapén a tévé előtt burgonyaszirmot eszik.Mindenképp legyen valami, ami motivál.Akár az, ami engem is, akár egy szellemes idézet, vagy a szüleid pozitív visszajelzése, de valamire szükséged van, ami ténylegesen bátorít és adja az önbizalmat.


Ezeket mind azért írom le, mert most még egyáltalán nem késő neked ahhoz, hogy serdülőkorodra bárkinél sokkal jobb legyél, csak tényleg oda kell tenned magad, és hidd el, hogy sikerülni fog.Ne is nekem hidd el, hanem saját magadnak, mert a fejedben kezdődik az egész, miután meggyőzted magad, onnan már tényleg csak kitartás kérdése az egész.Tapasztalatból mondom, hozzád hasonló helyzetből indultam pár hónappal ezelőtt, és az eredmény én már tapasztalom magamon, sokkal jobb vagyok, és hidd el nekem, hogy nincs jobb dolog annál, amikor újra és újra legyőzöd önmagad azzal, hogy mindent megteszel azért, hogy fejlődj és jobb legyél.Ez nagyon fontos.


Ha elakadsz, vagy kérdésed van, írj nekem, és szívesen segítek.

2013. dec. 21. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Jut eszembe:testtömeg index kalkulátor még nincs a te korodban, mert még fejlődében vagy, és azért sincs, amiket én is írtam.Ez csak plusz egy ok, hogy ilyen fiatalon miért NE számold a kilókat, még fejlődsz.Ha most elkezded és a végsőkig kitartó leszel(ezt szó szerint értsd, nincs apelláta, csinálnod kell rendszeresen), akkor a helyes táplálkozás és a rendszeres sport mindent meg fog oldani.
2013. dec. 21. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Loresz Malcsi válasza:

Ennyi idősen ne kezdj szigorú diétába:)

Inkabb próbálj meg egészségesen étkezni es legalább heti 3-4x mozogni. Egyel napi 5x keveset es legalább 3 étkezésben legyen vmilyen zöldség. Kenyérből válaszd a teljes kiorlesut vagy a tonkolyt. Kerüld az édességet vagy esetleg egye tönkölyliszteset. Igyál sok folyadékot mert az segíti a fogyast es lefekvés elott 2-3 órával egyel utoljára.:) sok sikert

2015. jan. 27. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!