Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan állítsak össze edzéster...

Hogyan állítsak össze edzéstervet? Valaki segítsen, kérlek!

Figyelt kérdés
Januártól el fogok járni edzeni, heti 5 alaklomra gondoltam. Először is kb. 15 kilót fogyni szeretnék, utána majd kicsit izmosítani. Nem tudom, hogy milyen rendszerességgel és milyen gépeket használjak. Tudnátok segíteni? Azért gondolom csak kell valami rendszeresség.
2013. dec. 29. 22:55
 1/2 anonim ***** válasza:

Szép és jó ez a terv, de 15 kiló felesleggel egy ilyen erős nekifutást nem fogsz bírni.:) Inkább próbáld magad lassan rászoktatni, egy idő után menni fog a heti 5 alkalom is, de ha erőlteted az elején, akkor nagyon hamar belefáradsz, beleunsz.

Majd ha elkezdesz járni, akkor azt is megtapasztalod, hogy melyiket használd. Nem mindegy mondjuk, hogy leginkább melyik testrészeddel van bajod.:)

Szerintem kezdj a szimpatikus gépekkel, kicsit tapasztalj először, és csak utána állj neki ennek úgy, ahogy eldöntötted. De az ottani edzők biztos szívesen segítenek, ha kérdésed van.

2013. dec. 29. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem kell edzéstervet összeállítanod, neten rengeteg van.

Keress rá a teljes test edzésre. Sok mintanapot fogsz találni. Heti 3x kell csinálni, hétfő-szerda-péntek pl.


Ezt MINIMUM 1 hónapig kell, és utána térhetsz át osztottra. Ezzel készíted fel az izmaid, ízületeid a nagyobb terhelésre.

Hozzá tarts egy szálkásító étrendet, és heti 3-4x minimum aerobozz, ez futópadon lehet gyors séta, esetleg az az elipszis micsoda...:D, vagy bicikli. 40-60 perc alkalmanként. De ezt csinálhatod minden nap is. Ha gyúrós napra esik, akkor először súlyzózz, utána aerobozz.

2013. dec. 30. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!