Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Milyen kajákat egyek, hogy...

Milyen kajákat egyek, hogy nagyon ne kelljen nagyon lemondani dolgokról?

Figyelt kérdés
Nem lusta vagyok, csak nem éheztetni akarom magamat, csak odafigyelni az étkezésemre.

2014. jan. 4. 00:11
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%
Akkor egyél mindent :P
2014. jan. 4. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
köszönöm ezt az építőjellegű hozzászólást. :)
2014. jan. 4. 00:20
 3/11 anonim ***** válasza:
Igazából neked kell kitapasztalnod, hogy miből mennyi kell.
2014. jan. 4. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:

De most komolyan, mit vársz? A kérdésed kb. ennyi: mit tegyek, hogy ne kelljen semmit se tennem?


MI a cél? Fogyni szeretnél? Egészségesen táplálkozni? Mit csinálsz? Mozogsz, edzel? Mennyit? Most mit eszel? Mennyit? Ezzel mennyi vagy? Megannyi kérdés, amire tudnunk kéne a választ, ha bármilyen segítséget szeretnénk adni. Mert én pl. telizabálom magamat azzal,amit akarok, de naponta 1-2 óra intenzív mozgás mellett alig van rajtam "felesleg".

2014. jan. 4. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
77%

Nekem bevált, hogy a 3/4-ét ettem mindennek. Mondjuk én viszonylag kiegyensúlyozottan kajálok, csak ami ízlik, abból kicsit többet, mint kéne.

(Eszem sok zöldséget, gyümölcsöt és fehérjét, de fehér kenyeret és tésztát is, sőt, sütit is.)

2014. jan. 4. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 orsolyamaroon válasza:
45%

Tilos a szénhidrát, krumpli ,rizs, kenyér,tészta, árpa, ilyesmik, bolti gyümölcsjoghurtok- meg ilyen tejes baromságok, semmi tej, tejföl, tejszín, trappista sajt- és rendkívül jó minőségű magyar sajtok, mozzarella, előre elkészített mirelitek, vajkrémek, margarin, citrompótló, citrom, banán, és a SÓ!

Ehetőek mindenféle húsok, zöldségek, zöldbab, lencse, karfiol, répa, gyümölcsök- pl alma, szőlő, narancs, erdei gyümölcsök- áfonya,szeder, ribizli-. Sajtok feta sajt, gouda, brie, márványsajt, kemény sajtok, vaj.

2014. jan. 4. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

orsolyamaroon, nem tudom eldönteni, mennyire írod ezeket komolyan... Az egy dolog, hogy ilyen fura és kemény diétát elég kevesen lehetnek hajlandóak tartani, a másik, hogy a "tilos a szénhidrát" (ami önmagában is elképesztően hülyeség, de tudom, hogy egyesek szénhidrát definíciója elég fura) és az "ehető a lencse" eléggé humoros együtt, tekintve, hogy a lencse szénhidrátbomba :D

Mivel a sajtok tilosak és ehetők a listában, a trollkodás felé hajlok...


Ahogy már írta valaki, nem világos a kérdés, nem tudunk eleget a kérdezőről, vajon úgy akar enni, hogy ne kívánjon bizonyos ételeket? De miket? Ez egyénfüggő s nem kaptunk elég infót.

2014. jan. 4. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

szerintem az elkészítési módokon változtass: amit eddig rántással,habarással készítettél azt natúran csináld (leveseknél,főzelékeknél tök jól működik nálam ha a főtt zöldség egy részét lebotmixerezem és azzal sűrítek),a sok zsírban sütés helyett teflonserpenyőben natúran,vagy épp grillezve. süteményekből válassz olyanokat amik nem tömény csokoládésak hanem kicsit értelmesebbek,pl egy túrós rétes édesítővel szerintem elfogadható desszert vagy a magas kakaótartalmú étcsoki.


vagy például ha eddig kolbászt meg turistaszalámit ettél,térj át a sovány sonkákra. oldalas meg tarja helyett karaj vagy comb,csirke-pulyka bőr nélkül,joghurtokból a gyümölcsös cukros helyett natúr (szerintem finom az is) és isteni nyammognivaló nasikat lehet csinálni zsírszegény túróból is (100-150 g túró,kevés édesítő,1 reszelt vagy felkockázott alma/narancs de ha szereted a túrórudit akkor szórd meg kakaóporral a tetejét,hasonló a hatás :D).


nagyon jól eltelítenek a zöldségek egy kevés vajon párolva és kifejezetten nagy adagokat lehet enni belőlük. ha pedig párolsz egy kis adag rizst (40-50 g nyersen) akkor biztos hogy kibírod estig (nálam a sült hús-rizs-zöldség kombó az örök kedvenc). viszont gyümölcsöt önmagában,éhgyomorra szerintem ne egyél mert savat csinál és megéhezel,inkább azt is túróval meg egy cukormentes müzliszelettel vagy egy pohár joghurttal amibe belekeversz 2-3 evőkanál zabpelyhet.


ezek az én tapasztalataim,nem biztos hogy mindenkinek beválik,nem biztos hogy atombiztos tudományos tényeken alapszik de hátha segít :)

2014. jan. 4. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A CH-ról bizony le kell mondanod. Milyen "dologról" nem akarsz lemondani?
2014. jan. 4. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Aki egy CH-ról lemond, az életről mond le. Ezt most találtam ki, szép és hangzatos mondat, egyébként szerintem is a CH a legkevésbé fontos makrotápanyag, hiába szénhidráttal fogyózik szinte mindenki, esetleg fehérjével (ami magasabb kalóriabevitellel már nem jó).


De mindenki eszik szénhidrátot, aki eszik, ez elkerülhetetlen.

2014. jan. 4. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!