Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan fogyhatok hatásosan?...

Hogyan fogyhatok hatásosan? Nem napok alatt, de nyárig azért jó lenne leadni 15-20 kg-t. Sajnos már sok próbálkozás sikertelen volt.

Figyelt kérdés
10 éves korom óta dundi vagyok.Már sokszor próbáltam fogyni,de nem sok eredménnyel.2 éve szedek fogamzás gátlót,azóta rengeteget híztam,meg persze a rossz életmód... Szeretnék tanácsot kérni,hogyan tudnék hatásosan fogyni.Oké hogy mozgás,életmódváltás,de hogyan?Egyetemista vagyok,pénzem nem sok.De eljött az ideje hogy lefogyjak mert nem mehet így tovább.Minden választ szívesen várok.Szakembert is felkeresnék(pécsi vagyok),de nem hallottam még senkiről akit érdemes lenne.
2010. jan. 5. 21:12
 1/4 anonim ***** válasza:

Diétázz( nagy ívben kerüld a szénhidrátokat egyél napi 5,6x kisebb adagokat húst zöldséget kevés magvakat, gyümölcsöt)

Emellett mozogj sokat lassan de intenzíven!!


Ha helyes az étrended nem rakódik le több zsír!

Ha rendszeresen mozogsz helyes étrend mellett akkor üzemanyagként a tested feléli a az eltartalékolt zsírokat!

2010. jan. 5. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%
kisebb étkezésekre nagyon jó különbözö zöldségeket füszeres túróba mártogatni.lehet körözött,vagy nem tudom most milyeneket lehet kapni Magyarországon.szerintem is jó a napi 5-6 szori mini étkezés,mert ha nagyon kiéhezünk,akkor feladjuk a kurát.SZerintem a rendszertelen táplálkozás az egyik oka az elhizásnak. fontos sok folyadékot inni,legjobb evés elött egy pohár vizet letuszkolni (nálam kicsit eröltetni kell)
2010. jan. 5. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Erről az evés előtti víz ivásról már hallottam,de nem gondoltam volna hogy hasznos is lehet. :) kipróbálom
2010. jan. 5. 23:23
 4/4 anonim válasza:

szia


én is hasonló cipőben járok, mondjuk én csak 10kg-tól szeretnék megszabadulni nyárig.


szerintem az valamilyen szinten előny lehet, hogy egyetemista vagy [én is], mert így te magad veszed meg magadnak az ételt, és nem azt kell enned amit otthon. nekem régen ezzel voltak problémáim, hogy egyrészt nem akartam megsérteni a szüleimet, hogy nem eszek a főztjükből, másrészt nehéz úgy ellenállni a csábításnak, hogy melletted valaki állandóan nassol, a hűtő/spáz tele van édességgel.


kerüld a felesleges kalóriabevitelt, gondolok itt ara, hogy az ember annyi midnent megeszik csak úgy napközben ahogy rohangál ide-oda, észre sem veszi mennyi fölös kalóriát visz be a szervezetébe, ha bekap 1-2 kekszet, úgy, hogy tulajdonképpen nem is éhes.

Szerintem is nagyon fontos a sok folyadék, egyrészt mert szüksége van rá a szervezetnek, másrészt ideiglenes éhségűzőként is megállja a helyét.

kerüld a zsíros ételeket, szénhidrátokat > ne nagyon egyél kenyeret, péksüteményeket, cukrozott ételeket italokat. sok zöldség és gyümölcs helyettük (bár én ezeket nem nagyon tudom enni, mert a 90%-ukra allergiás vagyok),és szerintem a zöld teák is jók=)


nyárig még sok idő van, ne a drasztikus súlycsökkenés legyen a cél, hanem az életmódváltás.

ja és ne egyszerre kezdd el ezeket, mert valószínűleg el-elcsábulnál 1-2szer. először csak vond meg magadtól a kenyeret, aztán a gyümölcsleveket, cukrozott löttyöket és így tovább. remélem tudtam segíteni:$

2010. jan. 6. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!