Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mindenképp egyek meg 1200-1300...

Mindenképp egyek meg 1200-1300 kcalt egy nap?

Figyelt kérdés

10 napja diétázom, jobban figyelek az evésre, hívjátok aminek akarjátok.. :D

Már kb 2x-3x volt, hogy mondjuk este 7-8kor már nem kívántam több kaját, pedig csak 800 kcal körül ettem (de nem koplalással, kalóriabázison vezetem, ebbe van mondjuk egy kisebb adag ebéd ami hús, reggeli mondjuk szendvics vagy rántotta, stb és vacsora is túró vagy rántotta vagy még hús/zöldség). Viszont tudom, hogy nem egészséges ilyen kevés kalóriát bevinni.. de akkor mit csináljak? Egyek meg csak azért ~200-300 kcal tartalmú valamit, hogy közel legyek az 1200hoz?

(Alapból 1318ra van állítva a keretem, a fehérje minimumot eddig minden nap elérte, viszont a szénhidrát, zsír maximumot egyszer sem :) ch a felénél vagy kevesebbnél van, zsír kicsit több)



2014. jan. 12. 16:37
 1/6 anonim ***** válasza:

Edzel, tanulsz, dolgozol.. teszed a dolgodat és elég 800 kcal kaja?


Örülnék a helyedben, gazdaságos vagy.

2014. jan. 12. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
vizsgaidőszak van, most csak itthon ülök :) de 'ülő munkára' is 1800 alapjárat kcal égetést ír a kalóriabázis. meg heti 2x-3x ilyen taposó/lépcsőző gépen edzek kb 40 percet, de tegnap is edzettem, előtte voltam kb 800 kcalon és utána se voltam nagyon éhes.. csak azért ettem túrót hogy ne úgy feküdjek le éhesen. és tényleg nem koplalok, csak nem kívánom, meg napközben eszek egy nagy adag húst, lehet az tart ki :D
2014. jan. 12. 16:48
 3/6 anonim ***** válasza:

Elvben akkor elég napi 1 nagy adag étel, ha az fedezi a kalóriaszükségleted nagyját..


A kevés evés (étvágyhiány) eleve lehet kóros állapot. Lehet az is, hogy tényleg szerencsés vagy, és jól működik a szervezeted. Lehet az is, hogy én mozgok 'túl' sokat vagy ha nem mozgok túl sokat akkor is többet eszem mint amennyi szükséges lenne, és tényleg te csinálod jól.


Szerintem maradj a témával kapcsolatban nyitott, figyeld a testedet, az energiaszintedet/vitalitásodat, nézd hogyan változik a súlyod. Ha nem indulsz hirtelen nagy fogyásnak, ha EDZÉS (erősítés) közben a teljesítményed megmarad, akkor feltételezhetjük hogy nincsen baj.


Azért nem szeretünk amúgy keveset enni, mert akkor esetleg netán véletlenül úgy találhatná a szervezetünk, hogy nekünk nem kell akkora comb meg bicepsz mint amekkoránk van. Namármost, senki sem akar lefaragni az izomzatából, tehát inkább bőségesen ellátjuk a szervezetünket tápanyagokkal, ugye az kamu hogy túl sok tápanyag jelenléte esetén mindenféle elhízás történik..


Egy kis ráhagyás, luxus az nem árt ha van, inkább együnk mindig többet (minőségi élelmiszerekből) mint kevesebbet, ha ezt megtehetjük (több vitamin, mikrotápanyag ez fontos, jó ha van pluszban és nem csak táplálék kiegészítőkből).

2014. jan. 12. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én se eszek ennél többet, max 1000. Nekem ennyi elég, bőven, mert ezt egészséges kajákból viszem be, így nem kevés egyáltalán, csak nem sok kalória. Sőt, mellette ennek a dupláját majdnem le is mozgom naponta, plusz munka, de teljesen jól vagyok, tele enegriával.
2014. jan. 12. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
oké akkor nem aggódom, csak annyira írják itt mindig hogy ennyi minimum legyen meg, különben tartalékolnék, amit nem akarok... köszi a válaszokat!:)
2014. jan. 13. 09:25
 6/6 anonim ***** válasza:

Mert elvileg egy embernek tényleg többet kell ennie :D


De másik elv, hogy amit mi kalóriának nevezünk, az az energiának egy teljesen materialista (így egyszerűsített és egyoldalú) megközelítése, tehát mindig lesznek olyan esetek amik nem illenek bele, hiszen az emberi szervezet működését nem igazán lehet egyszerűen modellezni. Te így működsz, csak figyelj rá ha éhes vagy akkor lakj jól.. :)

2014. jan. 13. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!