Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért leszek éhes evés után...

Miért leszek éhes evés után 1,5 órával?

Figyelt kérdés

Pl. ma reggel ittam egy tejeskávét (1 dl tejjel és 2 stevia-val), majd ettem egy kis szelet (20g) teljes kiőrlésű kenyeret megpirítva, a tetején 25g cottage cheese-el, hozzá 40g kaliforniai paprika és egy szelet (18g) mozzarella sajt.

Ja és ittam 4 dl citromos vizet (friss citromlével).

Ez fél9-kor volt (a kávét 7-kor ittam), majd 10 körül már éhes voltam, így ittam még egy kávét és szégyellem ugyan, de megettem a maradék mézeskalácsot (kb. 5-6 db), ami hihetetlenül jólesett :)

Most meg alig várom már az ebédet...

Ha többet vagy mást eszem (tej és glutén mentesen is próbáltam, úgyhogy a paleo NEM érdekel!!!), akkor is ez van. Teljesen mindegy az is, hogy lassú vagy gyors felszívódású CH-t eszem, úgyhogy már fogalmam sincs mit (t)egyek! Esténként is rettenet, hogy 6-7 körül vacsizunk, majd 8-9 körül még ennem kell valamit, pedig tudom, hogy nem szabadna...

Igazából régen ez nem okozott gondot, de kb. 1,5 éve folyamatosan hízok :(


2014. jan. 20. 11:33
 1/5 anonim ***** válasza:

A zsir hianyzik az etkezesedbol.


A zsirok es a rostok lassitjak az etelek felszivodasat, abbol kellene tobbet enni. A reggelidben szinte semmi zsir nem volt. Csereld le mondjuk a turot vagy a sajtot vajra (ne margarinra!), es egyel tobb zoldseget, akkor mar jobb lesz.


A mostani ehseged mar inkabb a mezeskalacs miatt van, felvitte a vercukrodat, aztan az hirtelen le is esett (gyors felszivodasu szenhidrat).


Ha ehes vagy etkezesek kozott igyal meg egy pohar vizet es varj 10 percet. Ha meg mindig ehes vagy, akkor igyal meg egy kavet vagy teat. Ha meg az utan is ehes vagy, akkor egyel nehany szem mogyorot, diot (zsir) vagy egy kis gyumolcsot (rost).

2014. jan. 20. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
43%

Mert szénhidrátot és tejet eszel.


Ezek után hamar megéhezel.


A paleót próbálhattad, de ott nincs kikötve, hogy egyél sok zsírt. Márpedig ha abból indulunk ki, hogy az ember konkrétan húsevő, akkor fehérjére és zsírra van szükséged, hogy jóllakj hosszabb időre. Ezt is próbáltad-é?

2014. jan. 20. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Inzulinrezisztenciád lehet. És/agy pajzsmirigy problémád. A kettő többnyire összefügg.


Meg az sem mindegy mennyi ideig próbáltad a diétákat, mert 2 hét alatt egyik sem fog örökre rendbe hozni.

2014. jan. 20. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Igen, a zsír most kimaradt, de amúgy kenyérre kókuszzsírt vagy vajat szoktam kenni.

Zöldséget is többet eszem általában, többfélét is egyszerre.

Az a mézeskalács tudom, hogy hiba volt, de legalább elfogyott és nem kiabál többé a konyhából :)

Most ebéd után ettem egy kis kókuszchipset, az tök jól eltelít, csak ne lenne ilyen bazi drága... :(


Esküszöm nem értem miért és hogy mit írt a 2-es, ha direkt kijelentettem, hogy a paleo NEM érdekel!


2 hónapja csináltattam teljes vérképet, mert gyanús volt már ez a hízás, de elvileg minden ok. Vagy ezeknek a betegségeknek a megállapításához komolyabb/alaposabb vizsgálatok kellenének?

2014. jan. 20. 15:04
 5/5 anonim ***** válasza:
43%

IR megállapításához? Kifejezetten inzulinszinteket kellene mérni, amit nem szoktak megtenni.


A paleo engem sem érdekel, de mégis Te írsz fogyás témakörbe, Te eszl kenyeret (és gyorsan felszívódó szénhidrátokat) Te panaszkodsz evés utáni éhségre.. amire a megoldás mindenképpen valami normális, paleo-közeli táplálkozásmód, de persze normális zsírfogyasztással.


A kenyér + zsír nem jó, mert a kenyér akkor is nagy inzulinválszt vált ki ha mellé zsírt eszünk, sőt a szénhidrát + zsiradék kombináció az egyik legjobb tömegnövelős ötlet, hiszen viszünk be bőven tápanyagokat, és a szénhidrát (kenyér) miatt még el is raktározhatjuk. És persze meg is éhezünk utána, tipikus mekiskaja effektus, amikor a zsíros étel sem laktat igazán, mert nagyon hatásos a hamburger zsemle, ami gyors éhséget okoz.

2014. jan. 20. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!