Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért van ez? Hogyan lehetnék...

Miért van ez? Hogyan lehetnék magabiztosabb?

Figyelt kérdés

Nagyon régóta szerettem volna leadni egy pár kilót. Tényleg nem kéne sok (3-5), és pont emiatt nagyon gyorsan várom az eredményt. Csinálom a diétát 2 hétig, mozgok rendesen, nem koplalok, de semmi eredmény. (centikben mérem magam, de nem mozdul). Tudom hogy egy kisebb feleslegnél nehezebben indul be a fogyás, de olyan reménytelennek látom.

Elterveztem, hogy újévi fogadalomnak életmódot váltok, és úgy biztos le fog menni, meg be is tudom tartani nagyon hosszú távon, de már eleve attól félek, hogy elrontom. Annyi hiábavaló próbálkozásom volt már. Esténként erről álmodok (hogy annyit ettem mint egy ló, és elrontottam a diétát). És már teljesen belefáradtam, emiatt még inkább elment a kedvem tőle. Valaki mondana rá valami "gyógymódot"? Hogyan győzhetném meg magam róla, hogy nekem is menni fog?

Folyamatosan járok tornázni, edzeni, futni, ugrókötelezni, és jógázni is szoktam.



2014. jan. 21. 07:22
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

2 hét az semmi, főleg, ha nem hájpacniként indultál.


Lelkileg kéne erősödnöd, számodra megbízható emberrel beszélgethetnél erről vagy pszichológussal, mert ha már erről álmodsz, akkor eléggé a rögeszméddé vált.

2014. jan. 21. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha rendszeresen sportolsz és nem koplalsz, akkor a szervezeted tartósan beáll egy olyan testsúlyra, amitől egyik irányban sem tudsz eltérni. Ez a genetikailag meghatározott felnőtt súlyod, ami születésed pillanatában, de legkésőbb gyerekkorod végéig nagyjából eldőlt. Ha nem sportolsz rendszeresen, akkor lassan, de hízni fogsz, ha koplalsz, akkor állandóan éhes leszel. A koplalást leggyakrabban "diéta" néven szokás emlegetni, mert úgy nem kell néven nevezni.


Ebből az következik, hogy ha már hónapok óta sportolsz, akkor nem fog ez alá menni a súlyod. Ha koplalással alámész, elkezdesz majd éhes lenni, és visszahízod. Kár erőltetni. Viszont a jó hír az, hogy ehetsz nyugodtan, erre ráhízni sem fogsz.


Ne stresszeld magad fölöslegesen ezzel.

2014. jan. 24. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

köszönöm mindenkinek a választ.

Nem koplalok, csak nagyon sokszor túleszem magam. Úgy gondoltam, ha ezt megakadályozom (azaz, mindig annyit eszek, amennyit jólesik, és nem annyit hogy szétpukkadjak), akkor talán le fog menni pár kiló. De nem bírom ki. Egyszerűen rámjön egy falásroham (kb 2 hetente) és akkor aztán annyit eszek, amennyit látok.

Már arra is gondoltam hogy talán bulímiás vagyok. Márha lehet valaki úgy bulímiás, hogy nem hánytatja és hashajtózza magát.

De egy ideig mindig megy a kontrollálás, aztán pedig degeszre zabálom magam. Volt hogy annyit ettem, hogy akkor már tényleg a hányinger kerülgetett a sok kajától. És ez így megy gyerekkorom óta.

Ezen szerettem volna változtatni, mert mint mondtam, abban reménykedem, hogy akkor lemegy az a kicsi. De nem láttam eddig soha eredményt, és ezért már alapból negatívan indulok neki :/

2014. jan. 24. 18:59
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha gyerekkorod óta így van, már orvoshoz kellett volna fordulnod, könnyen lehet baj pl. a vércukroddal.
2014. jan. 25. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Na meg az is számít, mit eszel, mert ahogy olvasom, te csak a mennyiségen változtattál, nem a minőségen, mozgás pedig nem társult hozzá. Ennyi hatására a két hét alatt nem csoda, hogy semmi sem történt.
2014. jan. 25. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Változtattam a minőségen is: halat eszek, zöldséget, tojást, gyümölcsöt (néha), zöld teát iszok, és semmi csokit, üdítőt, cukrot nem eszek, plusz kerülöm a pékárut.

Sokszor szoktam salátát enni, és ritkán, ha pl finomabb kaja van itthon (sztrapacska vagy valami), egy kis adagot megeszek, de akkor figyelek, hogy a nap többi részében mit eszek.

Ezekkel is teljesen jól lakok, de ha mégsem, akkor eszek még utána mondjuk egy narancsot, vagy valamilyen gyümölcsöt.

Csak az a probléma, hogy kb 2 hetente rám jön a falásroham és olyankor nem érdekel, hogy életmódot váltottam, meg hogy nem kéne (tudom hogy nem kéne, ha egyszer fogyni szeretnék), egyszerűen muszáj ennem. Tömöm magamba olyankor a sok kaját (kenyér, felvágott ketchup, majonéz, sajt, chips, csoki, cukor, mindent amit látok).

Nem tudom megállni olyankor. Volt hogy egyszer vettem egy táblacsokit (nem akartam megenni az egészet) és már az első csíknál szédültem (ahogy felment a vércukrom hirtelen), de amikor elmúlt, ugyanúgy ettem mint eddig (bement a táblacsoki, itthonra is vettem még 2 kisebb csokit, és megint elszaladt velem a ló)

Nem érzem olyankor jól magam (amikor ennyire tele vagyok), de mégis folytatom :/

És ezért van, hogy már alapból arra gondolok, hogy úgyis most is el fogom is rontani :(

2014. jan. 25. 09:06
 7/7 anonim ***** válasza:
Hát bulímiás nem vagy, de evési zavarod az van. A kényszeres evés is evési zavar.
2014. febr. 2. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!