Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Egyszeri lehetőség! Ilyen...

Egyszeri lehetőség! Ilyen speciális helyzetben ti mit csinálnátok?

Figyelt kérdés

Na most arról lenne szó, hogy fogyni akarok. S ugye azt már tudjuk hogy a kcal-deficit és a jó minőségű kaják bevitele és a mozgás az ami fogyaszt. A jó kaják alatt azt értem, hogy saláták és húsok.


Na most ugye arról van szó, hogy én ha otthon vagyok akkor ugye a szokásos csirkemell és saláta kajákat eszek, néha néha mással is fűszerezve, e mellett kondizom, kardiózom.


A speciális helyzet az az, hogy én kikerültem egy időszakra (4 hónapra) külföldre, melyből kb. 1,5 hónap van már "csak" vissza. Nos, azt nem írom le hogy hol vagyok, de a lényeg hogy egy nagyon luxus helyen dolgozom, ahol az ott dolgozók is részesülnek a termékekből.


Ez azt jelenti hogy itt mi csupa jó minőségű és SPECIÁLIS, számomra igen egzotikus kajákat eszünk, az ebédünk és a vacsoránk az általában 5-6 fogásos.


Nos ezzel nem dicsekedni akarok, hanem csak azt hogy most ugye ezeket ilyenkor "nem jó" kihagyni, mert otthon az ember nem minden nap eszik kagylókat, rákokat, húsokat, salátákat különféle feldolgozásban. (szóval nem csokit és cukor zabálok), viszont hiába a jó kaja, ha ezek megevése összesen már meghaladja a napi kalória-szükségletemet!!


Megpróbáltam leredukálni úgy -hogy azért mégse hagyjam ki, mert egyszer van ilyen lehetősége az embernek- hogy csak belekóstolok mindegyikbe, hogy "mondhassam" igen, ilyet ettem már. Ezzel kicsit segítettem azon, hogy ne hízzak. Viszont most meg úgy vagyok, hogy az állapotom csak "áll", de nem fogytam tovább. Lefogyni meg jó lenne, mert március vége felé megyek haza és jó lenne úgy megérkezni, hogy jól nézek ki.


Le szeretnék fogyni, de nem tudom hogy mit tegyek. Ti mit tennétek az ilyen helyzetben?!


Én arra gondoltam, hogy kihagyom a vacsorát. Egyik héten kihagytam, akkor már jobb volt a gyomrom és fogytam is.


Ti mit tennétek? Ennétek meg mindent vagy kihagynátok azért?


170 cm magas vagyok és 65 kg.



2014. febr. 2. 15:00
 1/3 anonim ***** válasza:
Én ennék mindenből de csak egy keveset.
2014. febr. 2. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

" S ugye azt már tudjuk hogy a kcal-deficit és a jó minőségű kaják bevitele és a mozgás az ami fogyaszt"


Ebben elvileg igazad van, DE!!!


1. a nem feltétlen optimális ételek fogyasztása sem hízlla, amennyiben belefér a napi keretedbe


2. a kalóriakeretet minden további nélkül tudod emelni, amennyiben többet mozogsz.


A helyedben - amit meg tudok érteni, mert kimondottan szeretek új ételeket kipróbálni és én sem hagynék ki ilyen lehetöséget - egyrészt ennék azokból az ételekböl, amik ízlenek, de nem feltétlen pukkadásig tömném magam, hanem kisebb adagokat, másrészt meg intenzivebben sportolnék, és akkor nemcsak tovább menne a fogyás, hanem az eredmény is szebb, formásabb lenne.


Ha érdekel, tudok linket küldeni, amiben sokféle sportvideó van, akár mindenféle segédeszköz nélküli is, és különféle erösségüek is.

2014. febr. 2. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Azt írod 4 hónap az egész!Ha a rák, a kagyló és minden amit megeszel(ezek alapból egészségesebb kaják, mintha magyaros kajákat ennél: túrós csuszát gulyással és hasonlók,harcsapaprikást, dödöllét és hasonlók +nagy somlóik és társaik) az ilyen egészséges, mediterrán kaja, akkor én ennék most kétpofára(pláne, ha ingyen van, ha az utolsó centig mindent ki kell fizetni, akkor persze 20x is meggondolnám és nagyon visszafognám magam)... Aztán ha hazajöttem, max. nekiállok egy ésszerű, de kemény fogyókúrának, intenzív testkínzással(eddzéssel) megspékelve!
2014. febr. 2. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!