Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Elég kövér vagyok. Hogy...

Elég kövér vagyok. Hogy fogyhatnék le? 15/F

Figyelt kérdés

Sziasztok, egy 15 éves srác vagyok, kb. 170 cm magas. Jelentős súlytöbbletem van, mert 81 kg-t nyomok. Ez ha jól számolom 20-25 kg fölösleg. Szeretném leadni minél hamarabb, mondjuk nyár végéig jó lenne 10 kilót fogyni.


Október óta edzek, hetente 2-3 alkalommal, egy órát otthon egy futópadon. Sajnos nem diétázok egyáltalán, és sok édességet eszem. Eddig ez alatt a sok idő alatt alig 3-4 kilót fogytam, és ezzel nem nagyon vagyok megelégedve. Továbbra is ugyanannyira kövérnek érzem magam.


Ha többet edzenék, pl. minden nap, akkor le fogynék? Vagy feltétlenül el kell kezdjek diétázni? Remélem lehet diéta nélkül is fogyni, de nem azért mert annyira odalennék az egészségtelen táplálkozásért, hanem mert nem nagyon akarom bevonni a szüleimet ebbe a fogyásos dologba és szégyellném őket megkérni, hogy ne adjanak annyi rossz kaját...


Képet szívesen küldök magamról annak aki kéri, de egy publikusan nem rakok ki, bocsi.



2014. febr. 6. 19:12
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Küldj képet mert így nehéz megmondani, de 10-15 kilótól nem.kéne többet.fogynod
2014. febr. 6. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Küldtem!
2014. febr. 6. 19:24
 3/16 anonim ***** válasza:

Figyi túl sokat sem szabad edzened mert túl edzed magad és akkor nem lesz eredménye. Neked fogyásra elsősorban a kardio edzésre kell koncentrálnod, mellette mehet a súlyzós is vagy egyéb testsúlyos edzés.

Az hogy diétád nincs az nem gond de az édességet mindenképp el kellene felejtened hogy többet fogyhass.

Tehát nassolást hagyd el teljesen. Egyél naponta 3 szor kb ugyanabba az időbe próbálj meg enni, mivel még fiatal vagy így fejlődő szervezeted van tehát nem szabad drasztikus diétákkal sem kezdened, egy a lényeg hogy mellőzd a cukros, zsíros kajákat, fogyassz lehetőleg kevesebb szénhidrátot, de semmit ne hagyj el teljesen, és ne éhezz ez nagyon fontos! A vacsorád este 6-7 körül legyen utána már ne, és minél könnyebbet egyél, annál jobb. És reggelire egyél nehezet vagy ebédre maximum. Igyál rengeteg folyadékot ez is fontos szempont.


Én 120 kilóról indultam nyár végén, nem volt betervezett fogyás, egyszerűen több mozgásra kényszerültem, elhagytam a nasikat is, egyből lement 15 kiló karácsonyra. Karácsonykor elengedtem magam akkor 2 kiló rám szaladt utána határozott módon elkezdtem mozogni itthon, és egyből ledobtam 1 hónap alatt több mint 4 kilót. Igaz 1 kilót visszahíztam januárba sajnos egy szülinapozás végett elszálltam magamtól akkor alkoholtól kezdve volt minden de már azt is ledobtam szerencsére.

Lényeg a sportban van ezt ne feledd, de tarts pihenő napokat is legalább hetente 2 szer, vagy 2 napot ne edz egymás után.

Én csütörtökön és vasárnap szoktam pihenni, bár a vasárnapot és a szombatot cserélgetem attól függ mikor mi dolgom van.

2014. febr. 6. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Hát így a vak világba nem nagyon tudom megmondani atól is függ hogy oszlik el rajtad a súly...ink küldj képet
2014. febr. 6. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim válasza:
Nekem is kuldhetsz kepet, aztan majd megirom a tanacsomat.
2014. febr. 6. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim válasza:
Jöhet a kép. Anélkül elég nehéz bármit is mondani.
2014. febr. 7. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 VWXYZZS ***** válasza:
64%

Rémisztőek az ilyen bejegyzések. Miért? Borzasztó az, hogy idáig jutottunk. Egy gyerek a saját szülei előtt SZÉGYENt érez mert nem akar szemetet enni. Szégyellni való dolog az ha valaki egészségesen akar táplálkozni? Ez most nagyon felbszott.


Igenis mond meg a szüleidnek, hogy normális kaját tegyenek eléd. Ha szarul eszel edzhetsz bármennyit mindig dagadt maradsz. Bár ha szerencséd van a kamasz kor segít rajtad, de ha utána is folytatod a "szarevést" ugyanolyan dagadt maradsz.

2014. febr. 7. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:

Kedves kérdező!

Sikerülhet, de változtatnod kell! A mozgás jó, de a fokozatosságra ügyelj! Ahogy csökken a testtömeged, s nő a vitalitásod, úgy terhelheted magad jobban. Miután még fiatal és fejlődőfélben vagy, ne is diétázz, de nagyon válogasd meg, mit eszel! Felejtsd el a "szemét kajákat", s ne edd meg, mert azt is lerombolod, amit felépítettél, amiért megküzdöttél!

Hogy mennyit kell leadnod azt részben meg fogod érezni, de egy testösszetétel mérés (nem mindegy pl. a testtömegeden belül mennyi izomzatod van) segíteni fog a precízebb megítélésben, a célkitűzésben.

Egy jó táplálkozással pedig nincs szükség küzdelemre, csak elhatározásra és kitartásra. Nekem is sikerült. Üdv.

2014. febr. 7. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
Szerintem az elég nagy baj, hogy sok édességet eszel. Próbálj meg minden ilyesféle dolgot kivonni az életedből. Hidd el, ha pl. ha meg tudod állni, hogy nem eszel 1 hétig édességet, már akkor jól fogod érezni magad--->ha kicsit is de teljesítettél magadnak--->Nő az önbizalmad. A szüleidnek meg szerintem mond meg, hogy holnaptól máshogy szeretnél élni! Képet nekem is küldhetsz.
2014. febr. 7. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
Szia! 20 kg plusz az szinte nem is háj. Nem vagy te kövér tesó 80 kg az semmi. Én csak egy évvel vagyok idősebb nálad, de minimum 100 kilóval nehezebb, haver! Na küldj egy képet nekem is és én is küldök neked. Akkor majd meglátod milyen egy IGAZÁN hájas ember!
2014. febr. 7. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!