Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Le szeretnék fogyni körülbelül...

Le szeretnék fogyni körülbelül 20 kg, de fogalmam sincs hogy kezdjem?

Figyelt kérdés

Szülés alatt híztam 20 kg-ot, de semmi nem ment le rólam és azóta sem megy. Miket kellene kiiktatni az étrendemből és mi az amire nagyobb hangsúlyt fordítani?


Most még csak itthon tornázok 30-40 perceket, jövő hónapban pedig edzőterembe megyek.


Nem gyorsan akarok lefogyni, hanem tartósan. De ez így nem állapot mert a térdem folyton fáj és rossz közérzetem van.


Előre is köszönöm a válaszokat!



2014. febr. 7. 13:59
 1/8 anonim ***** válasza:

Mi az, ami bejött az étrendedbe és azelőtt nem volt?

Te is beleestél a "2 helyett eszek" hibába, gondolom kívánós voltál nagyon és nem tudtad magad türtőztetni:)

Amit ki kell iktatnod az étrendedből, az a felesleges szénhidrát. Kerüld a kenyeret (minden formáját, nincs rá szükséged, a rozskenyér csak önámítás ilyenkor).

Kerüld a tésztát, nincs kivétel, minden tésztát.

Kerüld a tejtermékeket, nincs rá szükséged.

Ezt a 3-at megfogadod az étrendedben, győztél.

Tojásból, húsból, zöldségből egyszerűen nem tudsz annyit enni, hogy ne fogyás legyen az eredménye.

A gyümölcsökkel óvatosan, alkalomszerűen mehet 1-2, kell is, de ne kg számra. Savanyú alma, körte, meggy, grapefruit, ezek mehetnek bármikor, csak vigyázz a fogaidra, nagyon savasak és bántják a zománcot.

Nasi tipp: Nyers káposzta, remekül telít és finom, annyit eszel belőle, amennyit csak akarsz. Diót és almát összeturmixolsz egy kis fahéjjal, nagyon finom és inkább ezt edd, ha a tv előtt ülsz.

Ezek mellé a megfelelő mozgással 3-4 hónap alatt el fogod érni a kívánt alakot. Inkább kardióedzéseket végezz, bicikli, elliptikus tréner, ezt is 130 körüli pulzussal, erre nagyon figyelj.

Kardió előtt legyen az erősítés, az izmaidat átmozgatni és kicsit üríteni a raktárakon, utána mehet legalább 40 perc kardió, de 1 óra az ideális és ezt legalább heti 4x. Súlymegtartáskor már elég a heti 3x is.

2014. febr. 7. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hát nem zabáltam amit megkívántam ettem belőle egy keveset..Viszont hízékony típus vagyok tehát könnyebben felkúsztak a kilók mint arra aki nem hajlamos rá.
2014. febr. 7. 14:46
 3/8 anonim ***** válasza:

"De ez így nem állapot mert a térdem folyton fáj és rossz közérzetem van. "


Ha faj, akkor nehogy fuss! Ussz, vagy csinalj olyan gyakorlatokat amik nem terhelik meg a terded, es nezesd meg mielobb egy orvossal!

2014. febr. 7. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Úgy kell kezdeni hogy keveset enni !!! És sokat mozogni. De annyit mozogni hogy piszkosul izzadjon az ember.
2014. febr. 8. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha fáj a térded, akkor én kezdetnek az úszást javasolnám. Amúgy is remek sport, mindenhol átmozgat, plusz a legtöbb helyen szauna is van, ami szintén nagyon jó hatású. Étrendben jól leírták előttem, szénhidrát minimális bevitele, és persze a cukrot is kerüld! Ha ezeket nem tudod elkerülni, akkor is maximum délig egyed őket! Igyál sok vizet. És este 6-7 után lehetőleg már semmit ne egyél.

Sok sikert!

2014. febr. 8. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"Ha ezeket nem tudod elkerülni, akkor is maximum délig egyed őket! Igyál sok vizet. És este 6-7 után lehetőleg már semmit ne egyél. "


Semmi hatassal nem lesz a fogyasodra, ha reggel eszed a szenhidratokat, es nem este. Inkabb közerzeti hatasai lesznek az idozitesnek, vannak emberek, akik vmennyi esti szenhidrattol jobban alszanak, foleg, ha elhizottak es inzulinrezisztensek.


A szenhidratokat pedig igen csökkenteni kell, de ne drasztikusan, ha most elkezdesz sokat mozogni, különben az nagyon nagy stressz lesz a tested szamara. Lassan csökkents a kajat es lassan emeld az edzes intenzitasat, hogy legyen idod hozzaszoknod, ne sokkold magad a gyors eredmenyek erdekeben, különben kesobb megbanod!


Sok szerencset!

2014. febr. 8. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat!
2014. febr. 10. 15:24
 8/8 anonim ***** válasza:
Meg annyit tennek hozza, hogy ne probalj meg mindent az elso hettol kezdve tökeletesen csinalni, inkabb minden heten szigorits egy picit, különben pszichesen hamar kiegsz.
2014. febr. 10. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!