Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy kezdjek az edzésnek és...

Hogy kezdjek az edzésnek és fogyásnak?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok, 159 centi magas es 55 kiló. Tudom ez nem vészes, de szeretnék fogyni egy kicsit(nincs cél, hogy mennyit, csak hogy "jól álljon") és főleg alakot formálni. Laposabb has, kerekebb fenék, vékonyabb combok és karok. Fogalmam sincs hogy álljak neki, mik az első lépések. Itthon szeretnék edzeni, de nem tudom mit kéne meg hogy. Próbálok 6 után nem enni, maximum gyümölcsöket, és ebéd alkalmával is csak annyit amennyi elég, nem dugig enni magam (bár ezzel nincs baj) szóval jotanacsok, ötletek, mindent szívesen fogadok, mert sajnos nem érték egyenlőre hozzá :/

2014. febr. 7. 18:19
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem nagy a súlyfeleslegem borzalmasan kövér vagyok, sokszor kezdtem bele különböző fogyókúrákba, edzésekbe de 1 hónap után mindig belefáradtam, meguntam, rosszul csináltam, kedvem sem volt hozzá, igazából tojtam az egészre.


Na most én kitűztem magam elé egy célt amit el akarok érni. Tavaly nyár óta sokat fogytam mert elkezdtem nagyobb távokat sétálni javarészt munka miatt és elég nagy súlyfeleslegtől szabadultam meg, plusz ugye folyamatosan hagytam el a nassolást.

Most januárban belekezdtem egy itthoni edzésbe amivel szépen haladok, erősebb lettem tőle, már sokat változott az álló képességem is, és aktívabb is lettem tőle.

A lényeg az hogy a kajámon még egyenlőre nem változtattam semmit, jó cukros kaják, nuku, zsíros kaják szintén. Plusz jóval kevesebb szénhidrát. De másban nem változtattam.


Én 1 hónap alatt több mint 5 kilót dobtam le magamról, javarészt kardio mozgással mert nagy fogyáshoz az kell, viszont az izomból is fogyaszt ami nem túl előnyös, így mellette végzek testsúlyos edzést is és utána lépcső gépezek.


Első dolgod hogy elhatározd hogy valóban le akarsz-e fogyni agy nem. Mert ha nincs meg a konkrét elhatározás akkor nem fog sokáig tartani.

A másik dolog az hogy vesd össze a mindennapjaidat hogy mikor mennyi időd van az edzésre, nem kell mindennap edzened, elég ha edzel 2-3 napot utána tartasz 1 nap pihenőt majd megint 2-3 nap és megint egy pihenő, de az is jó ha 2 naponta edzel főleg ha még nincs semmi alapod.


Neked ez a súly ideális bőven szerintem, neked elsősorban szálkásítanod kéne hogy a pici zsír is izommá alakuljon és formásodj tőle.

Elsősorban neked testsúly edzésbe kell belekezdened. Javaslom hogy olvasd el a fegyencedzés könyvet és láss hozzá az edzésnek. Elég kemény de picivel kell kezdeni és fokozatosan lépni több sorozatra. A súlyzós edzéssel az a baj hogy nem fejlődik tőle természetes módon az izom és egy idő után fájdalmaid lehetnek. ismerek egy csajt aki elég vékony bár van pocakja egy pici és elkezdett csinálni súlyzós edzéseket és nyáron abba hagyta mert fájnak a vállai mivel túlterhelte őket.

A lényeg az hogy tarts edzések közt pihenőt is hogy gyógyuljon az izom, ez nagyon fontos, plusz figyelj oda a vitaminok bevitelére, esősorban magnéziumra.

A kajánál egyél több fehérjét és vitamindús ételeket, került a cukros, zsíros kajákat, és ha esetleg nassolsz akkor felejtsd el.

Ha esetleg megkívánsz egy kevés csokit vagy valami, nem nagy tragédia de ne vidd túlzásba!

És a lényeg fogyassz több folyadékot!

A fegyencedzés neked otthonra kiváló mivel semmi nem kell hozzá.

ha a feneked és a combod szeretnéd formálni akkor menj el nagyokat sétálni, lépcsőzz ha van közeledbe lépcsős hely ami biztonságos nem csúszol meg hamar rajta, vagy esetleg ha anyagiak adottak szerezz be egy mini stepper gépet. De az nem szükséges én szerintem. Menj kocogni ha úgy érzed, lényeg hogy melegíts be előtte jó alaposan!

2014. febr. 7. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Úristen, nagyon ügyes vagy, minden tiszteletem a tied!!

Én is így voltam, sokszor elhatároztam magam, de most tényleg meg akarom csinálni, van motiváció!! :)

köszönöm szépen a tanácsokat, sokat segitettel! :)

esetleg mástól is várok további tippeket :)

2014. febr. 7. 18:46
 3/5 anonim válasza:
Én 1 év alatt adtam le 48kg-t, 14 évesen.
2014. febr. 7. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Gratulálok!! :) hogy csinaltad?:)
2014. febr. 7. 20:55
 5/5 anonim ***** válasza:
Első vagyok :) Ez engem is érdekelne második válaszoló. Hátha valamivel kitudom még egészíteni a dolgaimat :)
2014. febr. 7. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!