Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mivel lehetne a kenyeret,...

Mivel lehetne a kenyeret, pékárukat helyettesíteni ha a puffasztott rizs sem jó?

Figyelt kérdés
Néhány hónapja elhagytam a kenyeret, pékárukat, tésztaféléket az étrendemből. Helyette eddig puffasztott rizst ettem, a kenyeret ezzel pótoltam, gondoltam jót teszek vele. Most viszont azt olvastam, hallottam hogy ez sem jobb a kenyérnél. De akkor mégis mit egyek helyette? Pl. reggel amikor nincs idő főzőcskézni, csak egy gyors szendvicset bekapni akkor mit egyek, üres sonkát és zöldséget? Próbáltam, de ha nem eszek hozzá semmit akkor nem lakok jól, egy óra múlva éhes vagyok. Ha se kenyérfélét, se puffasztott rizst, se abonettet nem lehet enni akkor mivel lakjak jól? Szeretnék egészségesebben élni, kicsit fogyni, de valamit enni kell, arra meg nem érek rá hogy óránként eszegessek valamit hogy ne legyek farkas éhes...
2014. febr. 18. 12:26
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
23%

Ne akard a kenyeret helyettesiteni, inkabb tanulj meg nelkule taplalkozni.


Javaslom nezz szet ezeken az oldalakon, rengeteg egeszseges reggeli receptet mutatnak be, biztosan talasz olyat, amit hamar el tudsz kesziteni (vagy akar elozo este megcsinalni).


[link]

[link]

[link]

2014. febr. 18. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm, tudok ilyen recepteket, el is tudom őket készíteni, csak az a baj, hogy nem lakom jól velük.:( Állandóan éhesnek lenni meg nagyon rossz érzés.

A másik nagy gond, hogy ha csak húst, zöldséget, gyümölcsöt, tojást eszem akkor az nekem úgy megfizethetetlenül drága. Mert ezek a legdrágább dolgok, és sokat kell enni belőlük ha nem akarok éhezni. Kenyér, tészta, rizs és krumpli nélkül nálam sehogy se működik a dolog. De nem is akarok egyébként paleolit táplálkozásra átállni mert amúgy azt kamunak tartom, csak pár kilót fogyni szeretnék és egészségesebben étkezni.

2014. febr. 18. 13:14
 3/16 anonim ***** válasza:
49%

Az abonettel nincs semmi baj, egyed csak!

A pufirizsnél az is jobb.

2014. febr. 18. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Sportolj sokat és akkor nem kell elhagynod semmit sem.
2014. febr. 18. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Az abonettet ajánlom! :)
2014. febr. 18. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

A rizs jobb a kenyérnél, mondjuk puffasztva sosem eszem, elég triviális megfőzni, s abból akár kenyeret (jobb nevet nem tudok rá, bár azért más) is tudok csinálni olajos magvakkal és tojással :D

Nos, én olajos magvakat eszem, a kenyerem, sütim, rántásom, szinte mindenem az, az egyszerűbbeknek elég jó tud lenni az ár/kalória aránya. A reggelim (ilyen ropogós fűszeres vegyes magcucc) kb. 80 forintba került és 680 kalóriás volt. Azt ugyan most sütöttem mikróban, mert ha előre csinálom, felfalom, de elállni eláll. Lehetne olcsóbb, de akkor nem lenne ilyen jó :P Nekem ez elég olcsó, ahogy a tojás is az, tekintve, hogy milyen hasznos és jó (de szinte azzal jóllakni se lenne több, mint egy normál ember ételköltsége, s ha zöldség is lenne mellé, elég kevés tápanyag hiányozhatna :D)... A zöldségek egy része egyáltalán nem drága, még akkor se, ha velük akarunk jóllakni, akkor úgyis rak mellé az ember zsírt. Viszont a jóllakás lehetségessége már kétes, nekem se menne, ezért eszem olajos magvakat. Útra is jók.

Ja, ha nem tetszik az, hogy az ilyeneknek elég magas a zsírtartalma, akkor még lehet próbálkozni maglisztekkel, némelyik még nincs is aranyárban, illetve több tojással, akár felverve. Nem mondom, hogy ilyet egyél mindennap, de színesítheti a palettát. Én jobbára fehérjebevitel fokozására használom a tojáshabos tökmagliszt kenyérkét, kis kalóriás napokon (bár olyanom ritkán van) :D Egészen van térfogata a kalóriatartalmához képest, ellentétben a tipikus ételeimmel.

Az olajos mag arra is jó, hogy csökkentsd a szénhidrátbevitelt.


Nem tudom, mennyi sonkát és zöldséget ettél, amikor megéheztél hamar, de nyilván mennyiség, kalória kell ahhoz, hogy egy rendes test ne adjon éhségjeleket (most az inzulinszintbe nem megyek bele, én amúgyis alapvetően a fenti módon működöm). Plusz a zsír is segít, sosem maradtam éhes egy megfelelően zsíros ételtől. Tudom, a többség szénhidráttal fogy és kerüli a zsírt, na nekik trükkösebb. Sokan zabot esznek, abban azért van kalória, de ha a rizst sem akarod enni, akkor valószínűleg ezt sem. Márpedig ha kizárod a szénhidrátdús ételeket, muszáj a zsír felé fordulni. Ételnél még bejöhetnek a száraz hüvelyesek (írtad, hogy eszedbe sincs paleózni), de ez a gyors reggelizésen nem segít (hacsak nem vagy kreatív vagy egyszerűen eszed az előző nap főzött ételt).

2014. febr. 18. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
0%
SOk-sok zöldség nyersen, sütve, párolva.
2014. febr. 18. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

" De nem is akarok egyébként paleolit táplálkozásra átállni mert amúgy azt kamunak tartom, "


Helyes!

2014. febr. 18. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Akkor ez is kamu..

[link]


Kérlek meséljetek még mit találtok még kamunak :)

[link]

2014. febr. 18. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Így nézel ki? Hahaha, vicces.:D
2014. febr. 18. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!