Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Elliptikus tréneren mennyit...

Elliptikus tréneren mennyit "menjek" egy nap?

Figyelt kérdés

160/77 vagyok, 23 éves nő.

Eddig nem volt lehetőségem mozogni, itthon Rékázgattam olykor, de nem rendszeresen. Most kaptam egy elliptikus trénert vasárnap. Vasárnap és hétfőn csak 5-5 percek mentek (naponta 2-3x), tegnap meg ma már a 10 is. Tudom gáz, de jelenleg ez a helyzet. És nagyon elfáradok.

Mennyit kéne használnom egy nap?

Ez mellett csirkét, salátát eszem általában, és nem sokat. A célom egyenlőre április 30-ra elérni, hogy 6ossal kezdődjön a súlyom (a 65 még jobb lenne).


Mennyit kellene használjam egy nap, hogy ezt elérhessem?

Nagyon nehezen fogyok sajnos, hízni viszont már attól, ha ránézek valamire...


Ha többször csinálok 10-15 percet az is ugyan olyan, mintha egyszerre csinálnék 30at?


Fokozatosan növelni szeretném az időt, de érdekelne a véleményetek, napi mennyi perccel lehetne kb. április végére elérni a kívánt testsúlyt?


2014. febr. 19. 20:08
1 2
 1/11 VWXYZZS ***** válasza:
Nem, nem olyan. Kezdetben csinálj 30 percet. Ennyit bírnod kell. De amúgy nem az elliptikus trénertől fogsz lefogyni hanem a jó diétától.
2014. febr. 19. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%

Célod?

Ha csak a fogyás, akkor mindegy, az étrenden múlik.


De a nőknek is erősíteni kellene.

2014. febr. 19. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

a célom, hogy 6ossal kezdődjön a súlyom, egyenlőre.

A diéta nem elég, nem mozdul a mérleg semerre, ezért ruháztunk de a trénerre, mert jókat hallottam róla.


1-es, írtam, hogy ennyit bírok, ez van. Nyitott szívvel születtem, nem hajthatom túl magam.

2014. febr. 19. 20:14
 4/11 anonim ***** válasza:
43%

A fogyás étrend kérdése.


Nem fogysz? Akkor nem jó az étrended, magas az inzulinszinted, valami gyulladásban tartja a pajzsmirigyedet, nem bírod a fogamzásgátlót.. (Magyarul: valamit eszel, amit nem kellene)

:)

2014. febr. 19. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

annyira érdekes, hogy a csapból is az ömlik, sport+mozgás, erre te azzal jössz, nem is kell a mozgás.

Baj, ha nem hallgatok rád?


Lécci olyan is írjon, akinek sikerült ezzel fogyni!

2014. febr. 19. 20:33
 6/11 anonim ***** válasza:
25%

Bármit tehetsz, bármire hallgathatsz.


Komolyan abban hiszel, hogy a legtöbbet hangoztatott hülyeség lesz igaz?

Komolyan abban hiszel, hogy a tömegmédia, amit általában hallasz az a te érdekeidet szolgálja?


Komolyan azt hiszed, hogy egy primitív kis sport mindaz amire az embernek szüksége van? Ugyan már.. A sport semmi, az csak az alap, nem is kellene beszélni róla, annyira alap. De senki sem ettől fogy le.


Ráadásul.. elliptikus tréner.

Egy csomó ember komolyan edz, erősít, harcművészetet gyakorol, jógázik, qigongozik hogy tényleg normális edzése legyen.


És akkor te kis elliptikus trénerrel jössz, hogy majd ez mozgás? Ez kérlek szépen, szinte semmi.

Majd amikor heti 3-4 jógát órát lenyomsz utána 1-2 óra küzdősport/harcművészet edzéssel, akkor tényleg edzel.


Addig viszont fogadd meg, hogy elsődlegesen az számít hogyan táplálkozol.

2014. febr. 19. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

De ba-d+ nem érted meg, hogy nekem nem elég az, hogy mit eszek??????????????????????????


Kérlek szépen ne válaszolj többet mert csak felidegesítesz!

Mikor megkérdezem, hogy ezt és ezt eszem, fogyni fogok? Az a válasz, hogy nem, sport nélkül ne várj semmit. Most megkérdezem, hogy jó kajával+sporttal mennyi idő alatt érhetem el amit akarok, erre meg az a válasz, hogy a diéta a lényeg a sport nem számít...

2014. febr. 19. 20:46
 8/11 VWXYZZS ***** válasza:
0%

Az a helyzet, hogy ha a diétával nem mozdul a súlyod akkor szar. Ez az igazság. Sport nélkül is le lehet fogyni. Igaz, hogy nem biztos, hogy olyan lesz a végeredmény mint amilyet akarsz, de le lehet. Viszont diéta nélkül nem lehet.

De ne hallgass rám... csak 40 kilót fogytam. Maradj kövér.

2014. febr. 19. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Na jo megkaptad, kedves kerdezo.

De ne csuggedj. En gratulalok neked, hogy vetted a faradtsagot. Most nem az a lenyeg, hogy amit csinalsz az a legjobb es a szakemberek is ezt javasoljak, hanem ahhoz gratulalok, hogy eszrevetted, hogy valami nem jo es rajottel hogy valtoztatassal tudsz csak eredmenyt elerni es ezert teszel is. Te mar azon fel-sikeres nok koze tartozol, akik vegre felemelik a segguket.


En sem ugy kezdtem a futast, hogy felvettem a cipot es lefutottam 10km, hanem fokozatosan. Az elso 1-2 honapban szinte minden futasnal megalltam mert nem birtam. Idore volt szuksege a testemnek hogy megszokjam.


Csinald nyugodtan ugy ahogy neked jol esik. Persze arra figyelj, hogy ne legyen nagyon kenyelmes, de te ismered magad, erzed, hgoy meddig lehet eroltetni. En peldaul eljutottam arra a szintre, hogy szedulesig tudom gyurni magam, de a vilagert sem ajanlom ezt senkinek, mert ok nem biztos hogy ezt ilyen jol viselnek mint en....


Az elliptikus trener aerobic mozgast nyujt. Azt mondjak az okosok a test 45 perc folyamatos aerob mozgas utan kezdi el egetni a zsirt. Addig csak az izmok raktarait uriti. Ha trenerezes elott meg bedobsz egy banant, akkor meg kesobb. Szoval juss el a minimum 45 perces mozgasra. De ne minden nap.


Viszont ha sikeres leszel es le is fogysz mi fog tortenni? A merleg kevesebbet mutat, a 10es helyett feljon majd rad a 8as ruha, de ugyanolyan plottyedt, puha leszel mint most, csak vekonyabb.

EZERT! nagyon fontos az erosito gyaksik vegzese. Egyik nap elliptikus, masik nap fekvotamasz/guggolas/felules/ 3.nap megint elliptikus es 4. nap pihi, vagy variald ahogy akarod, de hidd el, az izmok egetik a zsirt es minel tobb izmod van, annal gyorsabban, annal tobb zsirt egetsz. Izmod akkor lesz tobb, ha epited oket, azt pedig csak erositessel lehet.


Raadasul az izmok megfeszitik a bort es feszes combod lesz meg kemeny feneked es orom lesz miniszoknyaban jarnod.


Szoval ne add fel, ne hallgass a leba$zasokra, szepen fokozatosan tornazd fel magad a minimum 45-60 perces elliptikus mozgasra, iktass be erosito edzeseket es figyelj a kajalasra.


Sok sikert!

2014. febr. 20. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Annyit használd, amennyit bírod, ha rendszeresen csinálod, az idő szépen nőni fog.
2014. febr. 20. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!