Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Milyen mozgással, edzéssel...

Milyen mozgással, edzéssel lehet kicsi a hasam?

Figyelt kérdés
14/L 66 kg vagyok..Elég nagy hasam van.. Egy hete kezdtem fogyókúrázni. Megfelelően étkezem, heti 5x 35-40 percet szobabiciklizek (ezt majd idővel növelni fogom), valamint súlyzózok, és felülésezek..De a felülés és hasprés nagyon nem megy, lefáraszt, fáj. Tudom ez normális de nagyon nem bírom..Nincs valami más technika, vagy valami edzőtermi gép ami nagyobb részben, vagy csak kifejezetten a hasra van? Bármilyen videó ami nem annyira megterhelő, de kisebb lesz tőle a hasam. Előre is köszönöm.

2014. febr. 23. 17:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

A felülésnek nem szabadna fájnia!!!

Amúgy se ér sok mindent a felülés, azzal csak erősítesz.

2014. febr. 23. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
kisebb a diétától lesz sajnos (azért sajnos, mert pont azzal van gondom nekem is:) nem vagyok kövér,de pocim van, mindig is volt, és sajnos túlságosan szeretem a csokit és a kenyeret, krumplit...
2014. febr. 23. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
10%

Nagyon kevés 14 éves étkezik megfelelően!!!!


Miért is vagy kivétel?

2014. febr. 23. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:

Igen igen ismeros :))) mindig az volt a celom nekem is,hogy minel kevesebbet kelljen megmozdulnom ha a hasamrol meg derekamrol volt szo de meg is azt akartam,hogy formas csinos noies legyen.mivel nekem is azok a problemas teruletek.kb 3 hete kezdtem el dietazni es mozogni bar en tanc suliba vagyok es nekem muszaj,hogy formaba legyek ezert tapasztalatbol adok par tanacsot:))

Tavaly fogynom kellett korulbelul olyan 2 kgt..nem sikerult..allandoan futottam feluleseztem es meg se..azota mar megvan a hiba persze..az egy dolog,hogy fulest csinalsz es elmesz szaladni..ettol meg nem lesz kockaa formas ,lapos hasad..a jo fogyokura 60% a a taplalkozastol fugg 40 pedig a mozgase..ha allandoan felulesezel azzal a zsirparnak alatt lesz izmod csak es kb semmire nem fogsz vele menni..amit ajanlenek azaz h minel tobb vizet igyal..viz viz viz..hidd el eleinte rossz lesz de halas leszel a bikiniszezonban ha most nem a sok cukros uditoket iszod..egyel sokszor keveset es barmit ehetsz de mertekkel es megfelelo idoben!!!!:)) soksikert neked!!

17L

2014. febr. 23. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :) Már több mint másfél éve vizet iszom, és naponta 4-5x étkezem.
2014. febr. 23. 19:17
 6/14 anonim ***** válasza:
26%

Nekem nem válaszoltál, ám nem kötelező..


Rengeteg kövér ember iszik vizet, eszik 4x-5x.


DE mivel a táplálkozás téma egy mindenkit érintő dolog, így bizonyos érdekcsoportok komoly munkával terjesztik azokat a táplálkozási nézeteket, amikkel végül kövér és beteg leszel.


Még mindig nem írtad le hogyan eszel, pedig ez nagyon fontos kérdés.


Magának a szobabicajozásnak nincs köze a lapos hashoz/csinos testhez, a súlyzózás már jobb, ám legjobb egy komoly saját testsúlyos egész testre kiterjesztett erősítő edzés program lenne.


Nyilván kiegészítve ezzel-azzal.. jóga, qigong, önvédelem mehet mellé. Vagy van aki szeret pl. táncolni, azt is lehet ha az alap edzés megvan.


De a táplálkozás a hangsúlyos, ebben pedig az emberek nagyon félre vannak vezetve.


Például sokan azt hiszik, és nem 14 évesek hanem bőven tapasztaltabb, idősebb emberek, hogy a gabonákban gazdag táplálkozás, a zsírszegény táplálkozás jók.


Ezek viszont csak szándékosan terjesztett mítoszok, tévhitek.


Ezért írtam az előző válaszomat (illetve kérdést), nem pedig azért hogy legyen mit lepontozni.

2014. febr. 23. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Nem én pontoztalak le...1 évvel ezelőtt kezdtem el fogyókúrázni a saját étrendemmel, mozgásommal. 4-5 hónap alatt 67-ről 58-ra lefogytam, csak sajnos abbahagytam a mozgást és a normális étkezést a suli kezdete miatt. Ezért most újra szeretném kezdeni.. Még szeptemberben voltam személyi edzőnél aki elmondta, hogy mit, mennyit, mikor kell étkeznem, eszerint próbálok enni. Reggelire egy szelet kenyeret eszek parizerrel valamint sok paradicsom/paprika/uborkával. Tízóraira egy alma. Ebédre ami itthon van kaja, persze mértékkel..De ha valami túl zsíros, egészségtelen van, akkor sütök magamnak tojásrántottát és azt eszem, zöldségekkel...Délután edzés ahogy leírtam..Uzsonnára gyümölcsök..Vacsorára pedig zöldségfélék kis kenyérrel..Valamint ugye mindig vizet iszom, ha néha bűnöznék egy kis csokival azt a reggeli órákban kell elfogyasztanom..Nagyjából ennyi, most lehet azt írjátok hogy ez nem megfelelő étkezés, de nekem jó, és egy személyi edző mondta..
2014. febr. 23. 19:36
 8/14 anonim ***** válasza:
19%

Nekem mindegy hogy eszem, ha azt írom hogy nem jó, az csak azért van mert én mára már eleget tettem magamért.. edzés terén.. és most nincs kedvem verseket olvasgatni, hanem írok neked.. ha akarsz akkor tanulsz belőle, ha nem akarsz akkor nem.. igazából teljesen mindegy. Mármint nekem :)


A személyi edzőt.. 5 másodperc alatt vágom le úgy földre, hogy nem kel fel. Mondjuk erre egy birkózó is képes.. de azon túl, hogy bizonyára értékes ember a személyi edző, többet nem ér..


Vagy nem tartod be amit mondott, vagy a már említett megbetegítő táplálkozás nézeteit terjeszti. Szerintem.. az utóbbi. Akkor meg felejtős.. az emberiség szempontjából, a te szempontodból csak káros a tevékenysége.


Kenyeret, parizert.. nem eszünk.

Ezekkel lehet elhízni, fölösleges szutykokat bevinni a testünkbe. 14 évesen még elviseled, 20-30 évesen már lehet nem fogod ilyen jól viselni.. de Te tudod..


Sok zöldség, hús. Ezek 'helyettesítik' a kenyeret.


A zsír nagyon jó tápanyag, ha több zsírt ennél akkor nem kellene kenyeret enned. Ez ennyire egyszerű igazából.


A kenyérre lehet méregként tekinteni, ami hosszú távon nagy eséllyel elhízást okoz. Erre lehet példát hozni, hogy XY nem hízik el a kenyérevéssel. De a testkompozíciója még nem biztos hogy jó, illetve az elhízás nem a legnagyobb betegség, amit a kenyérevés (glutén) okoz.


Tehát úgy gondolom, nem a legjobb forrást választottad információ gyűjtésre, bár már az 1. válaszomon látszott, hogy ezt gyanítom.


Hát, fiatalon mondjuk még könnyebb kontrollálni a testsúlyt kenyér meg párizsi minőségű kajákkal is.. :)


Sok sikert azt kívánok, de szerintem próbálj meg tisztábban enni, ártani ezzel nem fogsz magadnak :))

2014. febr. 23. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Muszáj kenyeret ennem legalább reggelire, mert különben elájulnék a suliba. Próbáltam elhagyni az ilyen lisztes dolgokat és nem ettem ilyeneket, de ráfigyeltem arra hogy hirtelen rángatolózásaim lettek és elkezdett hullani a hajam. Mikor visszatértem a kenyérre ez mind megszünt...És visszatérve egy személyi edző tanácsára jobban hallgatok, mint egy olyanéra akinek lehet semmi fogalma nincs a fogyókúráról..


De kedves válaszoló már 3 választ írtál, azok közül egyik se a kérdésemre válaszolt! Legalább hasznosat írnál.

2014. febr. 23. 19:52
 10/14 anonim ***** válasza:
16%

?


Mindent leírtam. Emlékeim szerint:


- írtam hogy nincs fogyasztó edzés, tehát ez lett volna a válasz a kérdésedre


- méltattam a személyi edzőket. most ezt kiegészítem azzal, hogy ha te tekintélyelv szerint állsz a világhoz, akkor nagyon csúnyán át fognak vágni. mert akkor a legnagyobb baromságot is be fogja neked mesélni egy orvos, egy személyi edző..


Én logikusan írtam neked arról, hogy vannak olyan érdekcsoportok, akiknek célja, hogy te beteg legyél - sok más emberrel együtt. Ezek nyomatják a konvencionális nyugati dietetikát, orvoslást.. ezeket tanulják az orvosok, a személyi edzők, a dietetikusok. Ezekre hallgatsz te, mert tekintélyelvben hiszel.


Remélem kinövöd.. te vagy az új generáció, el kellene szakadnod attól, hogy igaza van bárkinek is csak azért mert a címe hangzatos.


Én meg élelmiszermérnök vagyok, sokkal többet tanultam mint egy személyi edző. Na így most jobban hangzik amit írok?


Nem, mert az élelmiszermérnököket sem arra képezik hogy mégis hogyan kell EGÉSZSÉGESEN táplálkozniuk az embereknek illetve hogyan lehet fogyni.


Mindegy, én önszorgalomból értek a valódi táplálkozástudományhoz, valamennyit a kínai/taoista táplálkozáshoz, de a valódi lényeg nem is a kérdésedhez kapcsolódik..


A lényeg az, hogy ne hidd el hogy valakinek azért van igaza mert személyi edző. Baromság, ha a személyi edző azt mondja ugorj egy kútba mert az jó edzés és kisebb lesz tőle a hasad akkor kútba ugrasz? Ugyan már..

A személyi edző aki kenyér és párizsi étrendet ajánl.. olyan nevetséges ez már az én nézőpontomból, hogy azt elmondani nem tudom :)


Írtam: hús és zöldség.


Amiért kenyeret 'kell' enned, az sima szénhidrátfüggőség. Az inzulinrezisztencia egy bizonyos foka, nekem is volt.. de hidd el hogy gyógyítható.


Ahogy most eszel, úgy súlyosbodni fog, évek alatt. A baj az lesz vele, hogy inzulinrezisztenciával egyre nehezebb lesz fogynod, és még csak 14 éves vagy, elvileg korodnál fogva makk egészséges, ugye.. :)

2014. febr. 23. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!