Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Nem tudok lefogyni. Mit tegyek?

Nem tudok lefogyni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Van rajtam egy fölös 5-8 kg, attól szeretnék megválni. Én azthiszem hogy mindent jól csinálok. Jó 2 hónapja már év eleje óta oda figyelek hogy mit eszek és mennyit. Napi kb 1500 kcal-t több kis adagokban, az ételeim nagy része zöldség, csirke vagy egyéb fehérje forrás (tojás fehérje, sovány túró, joghurt) a szénhidrátot pedig barnarizs, zab, vagy teljes kiőrlésű rozs kenyerek formájában viszem be, kókusz zsírral sütök mikor muszáj zsírt tenni alá, halolajat mértékletesen eszem és magvakat is. Mozgok heti 5-6 alkalommal (amúgy is már 5éve kondizom). Súlyzós edzést csinálok heti 1x minden izomra, 2 alkalomra elosztva. Aerobozom a többi napokon (a lassú kardió) 1 kerek órát. Tudom hogy a mérlegnek nem kell hinni mert az izom nehéz, nade ha fogyok zsírból heti fél kilóval kevesebbet kellene mutatnia, de az meg sem mozdul. És ugyanígy nem is érzem magamon hogy fogytam egy dekát is. Mi lehet a baj? Kezdek nagyon kétségbe esni... valaki profi szakértő írjon nekem kérem!

2014. márc. 6. 22:53
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Az Aldiban lehet venni nagyon finom ch csökkentett kenyeret. Tele van magvakkal, isteni és valóban kevés benne a ch.

Őszintén szóval én inkább életmódváltásban vagyok benne, szóval a kilók nem jönnek le drasztikusan, de azért haladok. Én a kcal nem nézem, inkább a ch tartalmat.

Nemrég vettem lenmaglisztet, amiben 100 g-ban 4(!) ch és valami iszonyat sok fehérje van, szóval csodaszer! :)

Ebből sütüttem kakóscsigát: 70% legmagliszt, 15% sikér, 15% ch csökkentett liszt. Null kcal-ás cukrot használtam, illetve holland kakaóport. Nagyon nagyon finomak lettek a csigák.

Persze, most biztos valakinek ez nem fog tetszeni, hogy ilyet eszek, mert fújjj ch, meg édesség, de én nem akarok ezek nélkül élni, és csak tojáson meg túrón élni...

2014. márc. 11. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Nekem is leállt egy idő után a kalóriaszámlálással, meg az az igaság, hogy baromira elegem lett a csirkemellből meg a salátából. Átálltam ketogénre, 2 hónap alatt lement 6 kiló, pedig jókat eszem, nem éhezek, csak nem lehet mindent enni(de gondolom most se eszel kenyeret, édességet, szóval nem lenne nagy változás)
2014. márc. 11. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Érdekesnek tűnik ez a ketogén diéta, azthiszem hajlok rá hogy kipróbáljam! Tudsz adni infot melyik oldalon írják le a legjobban illetve pontosan hogy miből mennyit kell enni, akár előre leírt étrenddel vagy példákkal? Köszönöm!
2014. márc. 12. 14:20
 14/18 anonim ***** válasza:
Ketogén paleolit baráti kör- csoport a Facebookon, nekem sokat segített, van egy jó leírás is, illetve bármilyen kérdésed van, igyekeznek segíteni. Illetve az oldalhoz tartozik a [link] oldal is, ahol találsz étrendi szabályokat és rengeteg nagyon nagyon jó receptet! Ha kérdésed van, írj bátran!
2014. márc. 12. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Mindent köszönök, beléptem a csoportba! Ma egésznap ezt olvastam, meggyőző, biztosan kipróbálom! Még egy kérdés: hogyan számítod ki a zsírmentes testtömeget és azt hogy pontosan mennyi táplálékra van szükség? Köszi!
2014. márc. 12. 23:26
 16/18 anonim ***** válasza:

Az az igazság, hogy nem számolok ilyen pontossággal. A zsírmentes testömeg gondolom amennyi lennék, ha nem lenne rajtam semmi felesleg? Szóval kb 45-50? Nem tudom, nem veszem ennyire szigorúan. Amit én szigoróan veszek az a napi max 20-30 g ch, és hogy a zsír több legyen, mint a fehérje, kb kétszerese. Vigyázat, ebben én összekevertem a dolgokat, nem grammra kell érteni, hanem kalóriában! Én se tudom pontosan, de kb 50 g fehérjéhez, olyan 70 g zsírt szoktam bevinni. Ez általában olyan 1200-1300 kalória nekem. Nekem elég, lehet másnak kevés, ez egyénfüggő.

Amiben tudok segítek szívesen!

2014. márc. 13. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm, rendkívül hasznosnak találom a válaszaidat, és kedves vagy (nem úgy mint a facebookos fórumon ahol egyből leoltottak csak mert mertem kérdezni olyanokat amik a régi ketósoknak már nem kérdés). Szénhidrátot miből lehet bevinni, gondolom csak zöldség, de nem tiszta nekem hogy azok közül melyik jó és mi nem. Hüvelyesek borsó ilyenek kizárva ésmi tilos még? gondolom saláta és alkotelemei mehetnek, pari,paprika, ubi, hagyma... Hogy kell kizámítani hogy mennyi kalóriát vagy grammot vegyünk magunkhoz összvissz? Van valami minta étrend amit követsz? Köszi
2014. márc. 17. 00:20
 18/18 anonim válasza:
Az is meglehet hogy azért nem fogysz mert rástresszelsz hogy miért nem tudsz lefogyni
2019. júl. 13. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!