Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Segítség kéne óriási túlsúly...

Segítség kéne óriási túlsúly esetében?

Figyelt kérdés

17 éves lány vagyok óriási súlyfelesleggel (+15 kg) nem vagyok testképzavaros tényleg ennyit kellene fogyjak hogy egészséges súlyom legyen.

A cukrot és a lisztet már egy jó ideje csökkentett mértékben eszem , cukros löttyöket sose szerettem. A gyengém mindig is a kakaó volt müzlivel ezt sajnos a mai napig fogyasztom. Kb mennyi kalóriát tartalmaz 2.5 dl tej 2 k.k. kakaó es 2 e.k. natúr cornflakes? Hátha a számok megdöbbentenek eléggé ahhoz hogy végleg lemondjak róla.* bocs a kitérőért*

A sporttal vagyok nagyobb gondban. Hetente 2x 1 órát úszok , de kellene valami edzésterv ami hatékony. Jól úszok, 4 évig rendszeresen jártam edzésekre. Naponta 1 órát tudok elmenni kutyátsétáltatni, a kérdésem , hogy a séta hasznos? Futni nem merek rögtön mert félek hogy az izületeimnek tennék rosszat, majd pár kg ledobása után térnék át a kocogásra. Mit gondoltok ennyi mozgás elég vagy iktassak be mást is? Nyitott vagyok bármire a cél érdekében

Sajnos benti videókat nem tudok csinálni mert kicsi a hely a lakàsban , de ha tudtok mondani olyat amihez nem jell nagy tér esetleg a szabadban tudom csinálni , várom az ötleteket.

Köszönöm hogy elolvastad, kérlek a válaszban ne fogalmazzatok nagyon durván.

Köszönöm :)


2014. márc. 13. 21:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%

a kakaót cseréld le csokis proteinre,a müzlit meg egy nagyon kevés zabra,ha ez a dolog nélkülözhetetlen neked.

a séta hasznos...egy 70 évesnek.

a fegyencedzést elkezdheted otthon heti 6xfél órát kezdésnek,aerobnak heti 5x 40 perc bicajozás,vagy szobabicajozás 120-130as pulzussal.

étrendnek az elérendő súlyodhoz választott szálkásító diéta okozhatna gyors változást nagyjából heti mínusz 1 kilót.

2014. márc. 13. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszi , mondjuk én nem a mamika lemegy a boltba sétára gondoltam , hanem gyors, tempósra . Az is tök felesleges?
2014. márc. 13. 22:06
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

az már nem olyan rossz kezdésként.

viszont legyen egy konkrét táv és időre teljesítsd amit felírsz otthon.

hétről hétre javítsd az idődet ne ragadjál be.

nagyon fog motiválni,ha tudod javítani az idődet,ezért érdemes felírni és a tudatosságot is fejleszti.

2014. márc. 13. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

A séta a semminél jobb (bár Te úszol is, az azért valami :)), szerintem viszont az a jó, ha minden fontos izomcsoportot megdolgoztat az ember.

Amúgy 15 kg túlsúly nem óriási, bár a mai tinik jóval kevesebbn miatt is képesek bálnának tartani magukat...


A müzlit átalakítanám, de nem tudhatom, Neked milyen cserék felelnek meg. Nekem a kakaó a fontos, kókusszal, dióval, vízzel enném, én szeretem, de másoknak ez már túl zsíros lenne (bár itt jön a kókuszliszt a nagymértékű vízfelvételével, mennyiséget lehet enni nem túl sok kalóriában).

2014. márc. 13. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
40%

A tejet meg a gabonát azt nem szabad keverni. Pl. joghurt-kifli, kakaó meg amit írtál. De ezeket abszolút, el kéne felejtened. Minden tejből és gabonából készült kaját, ahogy a krumplit, rizst és a hüvelyeseket is, borsó, bab stb. Csak tiszta sót használj, patika vagy himalája, soha ne igyál semmilyen üdítőt, rostost se, és semmit ami műanyag palackban van. Csak tiszta, tisztított vizet.

Ami 100-% os fogyást idézhet elő az a Paleolit táplálkozás, ötvözve a fentebb is javasolt edzéssel. Fegyencedzés, ha kell a könyv írj privibe.

De előtte, érdemes csináltatni egy vérnyomás mérést és egy vérképet, csak az edzés miatt, de egyébként ha át állsz a paleolitra, nem kell magad agyon edzd mert beindul az anyagcseréd és fogyni fogsz, ha akarsz ha nem. Ha így kajálsz nem leszel éhes soha, mivel nincs gyorsan lebomló szénhidrát ami a szervezetet inzulin termelésre kényszeríti.


lásd karácsony, bevágsz egy halom sütit aztán egy óra múlva megint ennél, és ez így megy folyamatosan :) A spenóttól és a tükörtojástól vagy a sűlthústól és a párolt brokkolitól nincs ez. Ha jól kevered a kaját és a megfelelő kaját, akkor esélyt adsz a tökéletes emésztésre, ellenkező esetben a kaja szószerint hosszú órákon át rohad a gyomorban ez okozza pl. a puffadást vagy a savasodást is és persze az elhízást is részben.


De ugyanakkor lehetnek lelki okai is, elakarsz határolódni a világtól vagy esetleg falakat építesz lélekben ez pedig a testen túlsúly formában jelenhet meg. Szóval elég összetett.

Ez nem etalon amit írtam, csak tapasztalat. Olvasgass, tanulj és próbálgasd tesztelgesd mi az ami neked a legjobb.

Sok sikert kívánok.

2014. márc. 13. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok hasznos választ! A fegyencedzés elég nehéznek tűnik mivel egyáltalán nem tudok fekvőtámaszozni, de ma megpróbálom. Krumplit is csak néha eszem , ahogyan tésztát is. Vérnyomásommal voltak gondok, de úgy néz ki elkezdett javulni a helyzet. Sokszor olvastam, higy figyelni kell a pulzust, de hogy? Jó lehet hülye kérdés , de akkor sem tudom.

Próbálkozni fogok, szerintem előszor a müzlit hagyom ki, aztán a kakaót, végül a tej marad. Az igaz nem probléma ha reggel iszok egy pohárral? :)

2014. márc. 14. 02:16
 7/12 anonim ***** válasza:

Na figyi most nincs időm leírni az én sztorimat hogy én mivel kezdtem el fogyni de a lényeg az hogy amit így csinálsz az még kevés.

A kajádba most nem szólok bele, de elmondom neked hogy az úszás az jó, azt ne hagyd el ne is növeld hanem sétálj de tempósabban olyan 1 órát, én ettől 2x30 perc munka előtt munka után én ezt csináltam 2 hétig mert erre voltam kényszerülve autóm nem volt jó, biciklimet előtte való nap lopták el így kénytelen voltam gyalog menni dolgozni és ugye akkor nem ellenőriztem a súlyom de ugye a munkahelyemen is sokat sétálok nem számolom mennyit, nem is érdekel plusz lépcsőzések, ezektől rengeteget fogytam. Januártól fegyencedzésbe kezdtem bár az csak izomfejlesztésre jó fogyásra annyira nem de viszont kardio edzés mellé javasolják sokan hogy ne izombból fogyjon az ember és nekem ez a módszer is bevált, január óta közel 10 kilót dobtam le magamról, pedig nekem nagyon nagy túlsúly feleslegem van, és ugye több mint fél éve dolgozok a munkahelyemen is 10 kilót dobtam le így fél év alatt fogytam 20 kilót! Rendszeres mozgással. Kajával annyit tettem hogy kerülöm az édes péksütiket, csokikat, egyéb cukrosokat teljesen elhagytam csak havi 1 szer eszek meg 3-4 kocka csokit max, de arra is figyelek hogy milyet azért.


Szóval ez a módszer nekem segített.

A fegyenc edzésen gondolkozz el, az első lépések könnyűek, erősödni is fogsz tőle meg kardio edzés előtt nagyon jó bemelegítés a fegyencedzés, és a jó benne az hogy nekem fegyencedzéssel elmúlt a térdfájásom is ami igaz akkor nehéz volt így edzenem vele és azért figyeltem hogy a teljes súlyom ne nehezedjen rá, de sokat számított. És persze magnéziumot fogyasztok mellé hogy karbantartsa az ízületeim.

Szóval szerintem próbáld meg hasonlóan hogy én csináltam.


A séta nem felesleges, nem is kell rögtön kocogással, futással kezdened, sétálj napi 40 percet kezdésnek lényeg hogy ne forgalmas helyen csináld hogy minél kevesebbet kelljen megállnod, először 1-2 héti kényelmes laza séta legyen utána fokozhatod a tempót hogy a szervezeted fokozatosan szokja a mozgást, ne kezdd hirtelen mert azzal legyengülsz hamar, és ugye akkor lélekben a kedved is elmegy tőle. Ne terheld túl magad ennyi a lényeg!

És 3 naponta tarts 1 vagy 2 nap pihenőt hogy az izom regenerálódjon, gyógyuljon. Ha nagyon izomlázad van akkor 2 napot is pihenhetsz! Ez csak az első 2 hónapban lesz így, utána fokozatosan fog változni a helyzet, a lényeg hogy ne hagyd abba, maximum a beteg vagy!

2014. márc. 14. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

:) bocsánat hogy nevetek :) A Fegyencedzésnél a fekvőtámaszt állva a falnál kell kezdeni, kb olyan 40 centire van a lábújjad a faltól és úgy állva nyomod a fekvőtámaszt, ha ott már megtudsz csinálni 50-et akkor lépsz egy szintel feljebb. Utána már lejebb mehetsz mondjuk ablak párkány magasság kb 1 méter. És így fokozatosan jutsz el a rendes fekvőtámaszig a lényeg hogy minden egymásra épűl.


A könyvet kéne olvasnod mert akkor egyből könnyedén tudnád kezdeni, ott vannak képek is. Ha akarod feltöltöm valahova és letöltheted :) A pulzust azt úgy méred hogy fogsz egy órát, ráteszed a jobb kezed hüvelykujját a bal csuklódra, tapints ki az ütőered, érezni fogod. majd számold hogy 1 perc alatt mennyit ver. ha vérnyomás problémád van, jobb beszerezni egy vérnyomásmérőt.Illetve orvossal konzultálni.


:) nem probléma a tej :)) csak ne vidd túlzásba :)

hali..

2014. márc. 14. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok, a fegyencedzéssel annyi hogy mindig az első lépéseket csináld olvasd el a könyvet rendesen!


[link]


A mesterhatos menüpont alatt vanak a dolgok de mindig az elsőlépésekkel kezdj és fokozatosan csináld csak akkor lépj a második lépésre ha az első tökéletesen megy de ahhoz kell minimum 1 hónap mire teljesen elsajátítod azt.

Ha szeretnéd írj privátot és majd estefelé amikor ráérek bővebben elmondok neked mindent, ha szeretnéd segítek! :)

2014. márc. 14. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Ma már csak tejet ittam jelentem :) Örülök hogy megnevettettelek c: én hibám nem olvastam végig a gyakorlatokat, csak átfutottam őket és az a rengetegszer emlegetett fekvőtámasz rémített meg. Este írok majd mert zsúfolt a délutánom , meg megyek egyet bicajozni.

Tényleg tök jó válaszok érkeztek.

2014. márc. 14. 13:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!