Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan álljak vissza a normáli...

Hogyan álljak vissza a normális, régi étrendre? (Anorexia után, többi lent)

Figyelt kérdés

Arról lenne szó, hogy hát elkezdtem fogyókúrázni, de eléggé eldurvultak a dolgok, jól le is fogytam, mellette pedig járok futni(átlag 20 perc mondjuk, minden másnap), és otthon is guggolok, felülésezek egy pár percet naponta. Viszont az étkezésemet nagyon elrontottam, nem ettem délelőtt semmit, ebéd a menzán, este megint semmi, vagy valami nagyon laza.

Szeretném ezt befejezni. Nem szeretnék megint úgy kinézni, mint mondjuk tavaly, de ez így nem mehet tovább. Régen megettem a suliban délelőtt egy kakaós csigát/szendvicset, stb, ebéd a menzán, délután valami nasi, este megint rendes kaja (valami itthoni maradék [ebből mondjuk hajlandó vagyok engedni, a vacsorát korábbra tenni, egészségesebbet enni, ...).

Lehetséges-e az, hogy valamilyen szinten visszatérjek a régi életmódomhoz (a mozgás maradna), anélkül, hogy egy csomót visszahíznék?

Gondolom, az végképp nem tesz jót súlytartás szempontjából, ha holnaptól megint rendesen eszem, de hát nem is tudnék, mert úgy érzem, az anyagcserém annyira le van lassulva, hogy egy délelőtti kiflivel elvagyok dél utánig.

Szóval az lenne a fő kérdés, hogy hogyan tudnám fokozatosan visszaszoktatni a testem a normálisabb mennyiségű kajához, hogyan tudnám szépen lassan újra beindítani, visszaállítani az anyagcserém? Vannak erre különböző módok, vagy csak lassan növelni kell az adagomat? És ezt hogyan, milyen ételekkel csináljam? Tartható-e ez az elért súly, alak valamilyen szinten, ha már visszaálltam a 'régi étrendre'? (Mindenféle diéta, stb nélkül)

Köszönöm annak, aki elolvasta, és segítséget tud nyújtani!



2014. márc. 13. 22:15
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

attól függ,hogy mit értesz normális étrend alatt?

a normális amit az átlag ember eszik?

vagy a normális ami kellő tápanyaggal látja el a tested és csak annyival amennyire valóban szüksége van a testednek és olyan táplálékkal amiben található is táplálék?

2014. márc. 13. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Meg kell mondjam, nem vagyok szakértő, de elég biztos vagyok benne, hogy jobb lenne egy egészségesebb életmódra átállni, nem a régihez visszatérni. Jó ételeket egyél s kis mennyiséggel kezdd, ez elég logikus :) Mondjuk egyél egy lágytojást nyers zöldséggel, az elég miniadag, nekem kopogna a szemem az éhségtől utána, de Neked jó lehet s a testednek is sokkal alkalmasabb, mint a semmi. De ez csak példa volt, nem tudhatom, Neked mire van szükséged reggel vagy este vagy mennyi szénhidráttal érzed jól Magad, ilyenek. Többféleképpen lehet egészségesen étkezni s bevinni a szükséges tápanyagokat. A menzai ebéd összetétele alapján döntenék, mi kell a kiegyensúlyozott étrendhez...
2014. márc. 13. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Például imádom a kenyeret, péksütiket, stb. Tudom, nem túl paleo, de egyszerűen nem tudnék lemondani róla. Nem is tudom, eddig hogyan bírtam ki, hiszem régen is elég rendes mennyiséget fogyasztottam az ilyenekből.
2014. márc. 13. 22:35
 4/16 anonim ***** válasza:
Na pont, hogy ezeket nem kéne enned. Ezektől több, mint biztos, hogy meghízol.
2014. márc. 13. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Szépen lassan növeld az adagot, ha hirtelen váltasz az nem jó. Az ilyen egyszerű szénhidrátokkal mint a péksütemény megintcsak érdemes vigyázni, bár ha megfelelő mellette a mozgás akkor semmi gond - ugyanakkor üres kalória az ilyesmi, tehát se vitamin, se fehérje, se "jó zsír", azaz a puszta energián kívül nem sok hasznuk van.. azaz mellette azért meg kell enned az olyan kaját is, amiben van is valami... de írhatnál némi konkrétumot, hány éves, vagy, milyen magas, hány kiló vagy most, hány kilót szeretnél tartani? Mennyit eszel kb. most - ha számolod ?
2014. márc. 14. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

15 éves vagyok, 170pár cm 45 kg.

Már írtam, mit eszek. Most arra lennék kíváncsi, hogy hogyan tudnám újra felpörgetni annyira az anyagcserém, hogy normális mennyiségű ételt ehessek, hízás nélkül.

2014. márc. 14. 08:49
 7/16 anonim ***** válasza:
Zöldség zöldség zöldség minden mellé.
2014. márc. 14. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Kétlem, hogy sokat segít, ha mindent eszek, és még mellé zöldséget. :P :D

Na, valaki?

2014. márc. 14. 11:49
 9/16 anonim ***** válasza:

"hogy normális mennyiségű ételt ehessek, hízás nélkül."


Na ez nem fog menni, főleg ilyen betegesen alacsony testsúllyal! Fordulj pszichológushoz, mert nem vagy jól, ez maradandó egészségkárosodást okozhat!

2014. márc. 14. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

gyakori evéssel,kb 3 óránként és az adagok is akkorák legyenek,hogy nagyjából 3 órát tartanak ki.

ha konkrét példa kell-

1.3db tojás,1 paradicsom,1 paprika

2.40g zabpehely natúr joghurt,1 alma

3.100g csirkemell 50g rizs,50g brokkoli

5.100g csirkemell 100g brokkoli

6.125g túró natúr joghurt.

és minden nap ezt.

2014. márc. 14. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!