Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Legalább 30 kg súlyfelesleggel...

Legalább 30 kg súlyfelesleggel, hogy tudnák lefogyni?

Figyelt kérdés
Jelenleg otthon vagyok a kislányommal,és sajnos rohamosan jönnek rám a kilók,soha nem voltam vékony 80 kg kezdtem a terhességem 15 kg híztam 90 kg körül kerültem haza a kicsivel most 2 éves és én már 110 kg vagyok,állandóan eszem főleg édességet elkezdem a diétát 2 nap majd feladom mert szédülök,ideges vagyok, elkezdtem futni keveset de 1 hét után annyira fájt a térdem menni se bírtam,már nagyon el vagyok keseredve még az élet kedvem is elment!
2014. márc. 21. 12:50
 1/2 anonim válasza:

Szia!

Nekem sok minden bevált, 40kg-ot fogytam a 2. gyermekem után.

Tészta helyett bulgur, kuszkusz, rizs helyett barnarizs, kenyér helyett puffasztott rizs, pufasztott búza, extrudált kenyér.

Édesség? Azt a legkönnyebb kiváltani. Írok neked receptet:

tejbezabi: ugyanúgy készíted, mint a tejberizst, csak zabpehellyel (natúr), édesítővel, mazsolával, kakaóporral (cukrozatlan)

panna cotta szerű édesség, és isteni:

egy nagy pohár tejföl, 2dl tej, vanília aroma, édesítő, zselatin fix. Összekevered, elosztod 3-4 adagra, hagyod megdermedni. Akkor eszed, amikor akarod.

Az alma nagyon sokat segíthet, ha édesre vágysz, de akkor is, ha éhes vagy.

A káposztaleves, paradicsomleves pedig elveszi az éhségérzeted, és az egyik sós, a másik édes... érdemes kipróbálni.

2014. márc. 21. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ez azért nem ilyen egyszerű, én nagyon éhes leszek az almától, s a párom is így van vele. Kísérletezni kell, mert nagyon különbözőek vagyunk.


Nos, nekem kb. 25 kiló fölöslegem volt s ugyan a fele még megvan, de az első fele elég egyszerűen lement, bár eltartott egy darabig. Nálam a gabonák, tejtermékek zöme, normál cukor kizárása s az ételmennyiség csökkentése mit sem ért (keveset pedig nem tudok enni, nekem elég sok kalória kell, minimum 2000), a szénhidrátbevitel csökkentésekor jött az eredmény :) Élvezetesen, elegendőt ettem, kicsit mozogtam, mégis fogytam. Nem mindenki ilyen, de a szénhidrátcsökkentés sokaknak jót tesz, érdemes megpróbálkozni vele. Hogy meddig érdemes csökkenteni, az emberfüggő, nekem jobb, ha minden szénhidrátbombát kihagyok, gabonaféle, krumpli és száraz hüvelyes eszembe se jut, ha fogyni akarok. Zöldséggel is el tud szaladni a szénhidrát, de azt nem tartom gondnak. Kevesebb kalória esetén (vagy ha az ember olyan típus) kisebb "szigor" is megfelelhet (az én étrendem igazából baromira laza, csak behatárolt, amit alapvetően eszem).


Ha feladod, mert szédülsz, akkor valamit rosszul csinálsz. Ne egyél túl keveset, s mindhárom makrotápanyagra szükség van bizonyos szintig.


Nem mondom, hogy ne egyél édességet, nagyon hipokrita is lenne. De ne legyen szénhidrátdús. Vannak lehetőségek, én jobbára igen zsírosakat ismerek, amik jóllakásra igen jók. De vannak más lehetőségek is.

Ha folyton édességet eszel, akkor lelkileg sem ártana rendbe tenni valamit, ez nem normális, a testednek nem kell édesség (attól még nem gond néha enni, nemcsak a testünk vagyunk), állandóan pedig elég rossz is neki, legalábbis a tipikus édességek esetében, de amúgy sem tartom normálisnak.


Ja és ekkora súllyal nem futunk, nem ugrálunk. A gyaloglás is jó kezdetben, főleg, ha van hegy a környéken. Na jó, domb, az a helyzet, hogy 84 kiló fölött sose voltam, akkor pedig még laza volt egy 20 km-es hegyi teljesítménytúrácska :) Fagyban pedig elég hatékony kalóriaégetést hoztam össze vele. De felmenni egy dombocskára, gondolom, Neked is megy, ha még futni is képes voltál. Én sosem fogok futni, nem vagyok kompatibilis vele s annyi mozgás van, úgyis meg akarom dolgoztatni az összes izmomat. Súlyzózás, biciklizés, gyaloglás, utóbbi akár otthon, lábsúllyal/súlyzóval s intenzív elemekkel, power walking a neve, vannak videók, egy ideig elég szórakoztatóak tudnak lenni. Ahogy írtam, a normál gyaloglás se rossz, de az annyira laza, nem biztos, hogy ráérsz sokáig csinálni, s frissítőbb is, ha az ember intenzívebben mozog kicsit. A power walking és a dombra felsétálás a Te súlyoddal is teljesen rendben van, a futás viszont terheli a térdízületet, súlyfeleslegnél és nők esetében különösen. Vigyázz magadra!


Ha leírod, hogy miket eszel, mennyit, hogyan próbáltál diétázni, akkor rájöhetünk, mi lehetett a gond. Csak éppen mást fogunk mondani, a táplálkozás terén nincs nagy egyetértés az emberek között... Én még egész toleráns vagyok, bár befolyásol a saját étrendem, de nem állítom be úgy, hogy ez az egyetlen igaz út.

Azért valamit így is segíthetünk, de a végső döntés a Tied, nincs kész recept.

2014. márc. 21. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!