Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy kell szenvedés nélkül...

Rebeca2020 kérdése:

Hogy kell szenvedés nélkül lefogyni?

Figyelt kérdés
Sajnos a koplalás meg a réparágcsálós diéta nem fér össze az életemmel, mert akkor már rögtön szédülök és rosszul vagyok.Nem is beszélve arról hogy a gyomrom gyakran ég. Még normál étrend mellett is már kész csoda ha nem vagyok egy hajszolt, kimerült idegroncs. Majdnem minden nap sportolok 1 órát (hozzáteszem: katonaképző típusú tesitanárral), de a fogyás valahogy nem velejárója a sportnak. Nektek mi vált be?

2014. márc. 21. 10:42
 1/5 anonim válasza:

125kg voltam 1 éve, most 80.

ne itt kérdezz ilyet, hanem a sport mozgás kategóriában, ott nem nõklapja olvasó félreinformált hölgyek válaszolnak, ha belegondolsz a testépítõk mind mind a hízás majd fogyás elvét követik, így aztán õk értenek hozzá igazán. részletes étrendet is tudok írni, de most melóban vagyok majd 2 után.

2014. márc. 21. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Normális ételek finomak és segítenek fogyni (nem betegítenek meg).


Nyilván a finom és friss ételeket megenni nem szenvedés, viszont lehetővé teszik a fogyást.


A fogyás persze hogy nem velejárója a sportnak, ezt minden hozzáértő tudja, csak laikusok közt terjed a sport-> fogyás összefüggés.

2014. márc. 21. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
számolj kalóriát és szénhidrátot. nagyjából 2 hétig szar egy kicsit, de hamar hozzászoksz, és utána már szeretni fogod:) én 4 hét/-5kg. De nekem extrém túlsúlyom van, ezért többet fogyok még. Majd nekem is le fog lassulni. Ha mondjuk 20kg felesleged van csak, akkor havi 3-2 kiló mínusszal számolj.
2014. márc. 21. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Elhúzódott kicsit a napom, 1-es vagyok.

tehát az étrend:

[link]

igen számolgatni kell az alapanyagokat de ugyan ezen az oldalon van frankó étrendtervező is.

+ a kaloriabazis.hu is eléggé hasznos.

elsőre a jól összerakott étrenddel és a napi 6 adaggal nem is nagyon akartam hinni, hogy fogyás lesz, mert elég nagy adagok voltak, viszont a lényeg a makro tápanyagok eloszlásán és így a kalóriamennyiségen van.

El lehet menni brutál kevés szénhidrát irányba is, ketogén diétára, lehet paleózni, de lényegében olyan étrend szerint eszel ami neked a legszimpatikusabb, ha kalória mínuszban vagy, akkor fogyni is fogsz.

Mellé persze nem árt mozogni sem.


Aerob mozgás.

Arról szól ez a mozgásforma, hogy dolgoztatod a nagy, fő izomcsoportjaidat, ezért a szíved gyorsul egy picit, hogy el tudja látni az izmaidat elegendő tápanyaggal és oxigénnel. Ez azért jó, mert ilyenkor ég a leghatékonyabban a legtöbb zsír, ha ezt az étrended is indokolja. Ezt a pulzusszámot meg lehet határozni mindenféle képletekkel, de általánosan elfogadott az az elv, hogy amennyiben, mozgás közben még épphogy tudsz beszélni lihegés nélkül, akkor kb épp az aerob tartományod csúcsán vagy.

legegyszerűbb ilyen mozgásra alkalmasak:

tempós séta, bicikli, elliptikus kapálódzógép, sífutás, evezőgép stb, stb


A futást ne keverjük ide, bár vannak olyan ifjú titánok akik még kocogás, lassú futásnál aerob mozgást végeznek, de az átlag embernél a futás már kőkemény anaerob mozgás. Anaerob mozgásnál a véred nem tud elegendő tápanyagot és oxigént juttatni az izomcsoportjaidhoz, így azok miután kifogynak a raktárai, utána a saját szöveteihez fog nyúlni, ezért ha helytelenül csinálod ezt a fajta mozgástartományt, azzal izmot bontasz, és ha rendszeresen rosszul csinálod, akkor egyre rosszabbul fogod bírni, míg végül a kedved elmegy az egésztől... Ezt hívják túledzésnek...


összegezve, ha fogyás a célod, a legjobban akkor jársz, ha heti 2-3 alkalommal tartasz egy súlyzós, vagy saját súlyos, esetleg kettlebell átmozgató edzést és heti 3-7*40-60 perc aerob tartományú mozgást.

persze csak megfelelő étrend mellett.

2014. márc. 21. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
WOW köszi :D
2014. márc. 25. 18:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!