Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Stressz az életemben, hogy...

Stressz az életemben, hogy lehetne kivédeni?

Figyelt kérdés

Nem szeretném, ha befolyásolna z életvitelem, de sajnos megteszi, és ez így nem egészséges.

Többet eszek, de fogyok, folyamatosan pörgök, kattogok, fáj a gyomrom olyan mintha ököllel ütnék a gyomorszájam, ver a víz, vagy székrekedésem vagy hasmenésem van

Milyen étellel tudnék ellene tenni, magnéziumban gazag ételeket eszek, de nem használ


2014. márc. 21. 20:55
 1/9 anonim ***** válasza:
Étellel nem tudsz ellene tenni, viszont sporttal igen, nincsen attól jobb feszültségoldó. Ha ideges vagy menj el sétálni, biciklizni vagy futni a természetbe, esetleg kezdj el valami csoportos tornát. Én is elég idegeskedő típus vagyok, sokmindent próbáltam már, de a sporttól jobb módszert még nem találtam, engem a futás nyugtat le leginkább.
2014. márc. 21. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
2014. márc. 21. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:

Sport... mind1 mi, ami tetszik, futás.. úszás.. ezek a jobbak, mert ezekben eltudsz "merülni magadban".


+ vegyél egy doboz Magne B6-ot és kezd el szedni. Jobban fogsz tőle aludni, kipihentebb leszel, és nem fogsz annyira stresszelni. Nekem bejött.

2014. márc. 21. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Egészség kérdése olyan irreleváns, hogy mindegy milyen sport. Végülis tényleg tök mindegy, zumbázzunk picit valakinek az is 'sport' :D


Csak nincs jó kedvem, ezért írok ám ilyeneket amúgy kedves vagyok én is.

2014. márc. 21. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
50%
Minimajom, mind1 milyen sport, a lényeg, hogy mozogjon az ember... akinek meg a zumba sport, az egy idióta, de mivel én jóhiszemű ember vagyok, senkiről sem feltételezem először, hogy idióta, ezért a kérdezőről sem feltételezem, hogy zumbázni akar majd sportolás címszó alatt... érted már minimaki ?
2014. márc. 21. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Igenis sport a zumba, átmozgat alaposan, jókedvre is derít, ajánlom. Mm meg rosszkedvű, rég evett sport szeletet.
2014. márc. 23. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nevetséges és igénytelen mozgás a zumba, a krónikus stressz csökkentésére illetve egészségügyi céllal a taichit, qigong-ot érdemes használni, gyakorolni.


Nem is értem hogy jönnek néhányan ahhoz, hogy minden 'sportot' egyenlővé tegyenek. Az értelem nélkül megalkotott segg riszát (direkt érvelek a zumbával, mert szemléletes) komoly mozgásokkal hogyan lehet egyenlővé tenni. Ez az igényszint végzetes lerontását eredményezi.


Vannak színvonalas mozgások, és színvonaltalanok. Törekedni kellene a hasznos mozgásformák választására, ebben a világban egy kis tinci-tánci sajnos kevés. Érezheti szubjektív módon úgy az ember, hogy elég, de sajnos nem az (mert majd ugyan úgy beteg lesz mint aki nem mozog, vagy ugyan úgy ízületi ártalmai lesznek mint a futóknak stb.)

2014. márc. 23. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Jól van. Nagyot mondtál, pihenj egyet.
2014. márc. 24. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szerinted helyénvaló, hogy komoly témában (stressz, egészség-betegség stb. kérdései) a zumbaoktató (mint zumba 'szakértő') véleménye a mérvadó? Vagy nem tudom Te ki vagy, mit csinálsz, de mint zumbás egyszerűen nem valószínű, hogy túl sok jártasságod lenne a mozgás és egészség témában. Merthogy ez nem elvárás a zumbával kapcsolatban, sosem volt lényege a zumbázásnak hogy egészséges legyen vagy hogy bármiféle egyensúlyt teremtsen az emberben.


A taichinak ez mindig is célja volt, nyilván nehezebb is volt kidolgozni mint a mai évről-évre megalkotott trendi tornákat, viszont igazi eredményei is vannak.


Ez olyan kicsit mint amikor a flabeloszt cukorbetegeknak ajánlották. Mondjuk belátom, nem is igazán akarták felfogni a flabelos 'edzők' hogy a cukorbetegség egy egészségügyi probléma, és hirtelenjében elterjesztett flabelos gépek mint mint mozgásfajta nem kezelések erre a betegségtípusra. Sőt nem is volt sosem mérvadó ezen 'edzők' véleménye a cukorbetegség kezelésében. Ugyan ez a zumbával: nem lehet a krónikus stressz és annak következményeire ajánlani, amikor valódi terápia is létezik a felvetett problémára. Megértem, hogy terjesztenénk a saját értékrendünket.. de ne kezdjük már el beállítani a legbugyutább ugrabugrákat valódi, komoly edzésnek vagy életmód programnak (stressz kezelésére) ahogyan a flabelost is eléggé mocskos dolog volt fogyást segítőnek, cukorbetegség kezelésére terápiának marketingelni.


Érthető valamennyire az álláspontom? :)

2014. márc. 24. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!