Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért nőtt a súlyom ahelyett,...

Miért nőtt a súlyom ahelyett, hogy csökkent volna? Lehet a sok tornától?

Figyelt kérdés

Egy-másfél hete diétázom már (ezalatt normális étkezést értek, tehát sovány húsok, zöldségek, gyümölcsök, plusz napi 1, esetenként másfél óra mozgás). Eleinte lement rólam 2 és fél kiló, de gondolom annak a nagy része vízveszteség volt. Viszont már centikben is mérhető a változás, tehát mindenképp fogytam is valamennyit. Most viszont megmértem magam a mérlegen, és fél kilóval többet mutatott, mint legutóbb, pedig ugyanúgy mértem magam, és az étrendem is ugyanaz maradt, ugyanannyit tornáztam. Lehet esetleg attól, hogy sokat tornázok? Érzem, hogy erősebbek az izmaim (combom, vádlim, hasam), tehát lehetséges, hogy az izomtömeg növekedésétől mutat többet a mérleg? Akkor viszont ezek után ismét fogyás jön, nem?


Egyébként szénhidrátot leginkább csak délelőtt eszem, délután már csak fehérjét, és annyi szénhidrátot, ami abban benne van (tehát délután már semmi pékáru, gabona, gyümölcs, csak zöldség és sovány húsok). És olyan délután 5-6 körül szoktam tornázni 1-másfél órát.


Normális válaszokat kérek, kicsit megijedtem, hogy most mi van. :(


17/L



2014. jan. 11. 12:47
 1/6 A kérdező kommentje:
Többet kéne innom? Tudom, hogy elég kevés, de nagyjából napi másfél-2 litert iszom meg, attól függően, hogy milyen intenzív a torna, amit csinálok. Mennyit kéne innom? :(
2014. jan. 11. 12:50
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

2 liter szerintem jó, ha sikerül annyit meginnod, van aki még ennyit se szokott.:)

Az, hogy többet mutatott, bármi miatt lehet. Ha nem indokolja semmi a "hízást", akkor ne törődj vele. Biztos nem zsírosodtál, folytasd ahogy eddig.


Izomtömeg növekedése szinte lehetetlen fogyással egy időben, mert teljesen különböző étrend.

Személyi edző csóka múltkor nekem azt mondta, hogy fél év alatt komoly kondizással háromnegyed kg színizmot várjak. (csak hogy érzékeltessem, mennyire nehéz az.:D)

2014. jan. 11. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi! :)


Huh, hát az biztos nem:D Én nem izomzatra gyúrok, hanem "zsírégető" tornákat csinálok.

2014. jan. 11. 16:37
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon rövid ideje csinálod, legyél türelmes. A mérleg által mutatott súly függ attól is, hogyan állsz rá, én két kilót is képes voltam pár másodperc alatt "fogyni" miatta. Próbáld ki, hogy egymás után többször leméred magad. A testsúlyunk amúgy is képes 1-2kilót ingadozni, teljesen normális, fél kilót egy jó pisiléssel is lehet fogyni.
2014. jan. 11. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
100%
Gyors eredményt ne várj.Folytasd és fél évre tervezz.
2014. jan. 11. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Semmiképp nem egy hét alatt akartam lefogyni, nehogy azt higgyétek! :) Olyan 5-6 hónapra van betáblázva 18-20 kg. rendes étkezés és rendszeres sportolás mellett.


Egyébként tényleg elég gagyi a mérleg, legalább háromszor felálltam rá, és mindig mást mutatott... Most este is megmértem magam, kétszer egymás után, 1-másfél kiló eltérést mutatott... Így bízzak meg benne? :P


Köszönöm a válaszokat! Ment a zöld mancs mindenkinek:)

2014. jan. 11. 22:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!